Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou. Pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi. Film je úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity. (Bohemia MP)

NinadeL

Na nový film Dušana Rapoše jsem byla zvědavá. Například, jestli to bude ta česko-slovenská tradiční romkom odehrávající se kdesi ve vysněném světě jak z katalogu, jestli bude scénář jen špatným převodem už tak dost špatného románu atd. Ale výsledek je mnohem lepší, než by se kdokoli nadál. Jedná se čistě o český příběh s českými herci zasazený do pražského prostředí - tím jsou vyloučené problémy vážící se k dabingu mezinárodního obsazení a nejsou tu žádné nerealistické lokace. Scénář si pro sebe napsala zkušená manželská dvojice Rapoš - Vejmělková, přičemž oba jsou filmoví veteráni už od 80. let a oba měli dostatek času vnímat vývoj žánru v posledních letech. Product placement tu nijak nebije do očí, pokud už musí být, je funkčně zasazen do děje. Nic nechybí, nic nepřebývá, vše do sebe zapadá. Nejsou tu tradiční nešvary zbytečných dialogů, nadbytečných scén, dokonce se tu vtipně pracuje s hudbou a humorné situace jsou jednoduše zobrazené, ale už nejsou polopaticky dovysvětlené. Jediným mínusem je cameo a velmi slabá píseň Heleny Vondráčkové. Pokud by Rapoš svou Ženskou pomstu uvedl už před deseti lety, mohli jsme si všichni ušetřit čas a nervy nad mnohem horšími žánrovými pokusy a nemuselo se tolik kýčařit. Takto zvedá laťku tam, kde už by tomu nikdo nevěřil a ještě za odměnu vrací do povědomí širší veřejnosti svou krásnou ženu. ()

Spiker01 odpad!

Skutečné zlo, tady se nepovedlo vůbec nic a bude se to líbit asi jen ženám v určitém věku. Absolutně se nedokážu vcítit do herců, kteří se snad museli stydět, co hrajou a když Jana Paulová říkala, že roli přijala i kvůli scénáři a režisérovi, tak fakt nevím. Na druhou stranu je tu celkem výškrabek nezajímavých českých herců z pitomých dlouhotrvajících seriálů, takže to jen dotváří výsledný hrůzně obludný dojem. ()

Vančura odpad!

Skutečně odpudivá sračka, která je zoufale nevtipná, trapná a debilní. Vydržet to do konce se rovnalo čistému utrpení a uvědomil jsem si u toho mj., že výskyt Dominiky Myslivcové v jakémkoli filmu je ještě spolehlivějším indikátorem jeho sračkovitosti než Jakub Kohák (a co teprve, pokud se tam vyskytuje Kohák i Myslivcová současně, haha). Btw. zarazil mě ten herecký comeback Vejmělkové (byť k němu došlo již před několika lety, jak jsem zjistil až dodatečně), o které jsem měl za to, že herectví dávno pověsila na hřebík, což jsem považoval za chvályhodné, a tímto jsem byl tedy nepříjemně vyveden z omylu (podobně jako jsem nedávno pro změnu dost trpěl u podobně zestárlé Hrubešové, která mi najednou přijde, že je všude - devadesátky neskončily, devadesátky trvají, zdá se!) Od někoho s filmografií jako má Rapoš snad ani nic jiného čekat nešlo, ale přesto mě až zarazilo, jak děsivě špatné to je. Rád bych zapomněl, že jsem tu scenáristickou zhovadilost kdy viděl. ()

mchnk

...aneb Co se stane, když se zhulí tři zhrzené, podváděné manželky. Chvílemi docela vtipné a Jana Paulová snad asi nikdy nezestárne, její věk by ji zde jen těžko někdo hádal. Česká i slovenská komedie již klesla daleko hlouběji, než zde, stručně - jednou zhlédnutí se dá přežít. [Kino - Citadela] ()

marhoul

Člověk tuší, nic nečeká, přesto se to dodívat nedá. Jedna za obsazení Mahu, naopak obsazení slabě hrajících Ostraváků z Míru zklamalo. ()

Necrotongue odpad!

Nebudu předstírat, že jsem s tímto hodnocením dopředu už tak trochu nepočítal, ale i přes svá omezení jsem divákem vcelku pružným, takže jsem byl připraven použít i větší množství hvězdiček, kdyby se přece jen zadařilo. No, nezadařilo se. Opět šlo o jednu z typických českých komedií poslední doby, v nichž slouží velmi chabý scénář jen jako základ pro implementování product placementu. Jinak to byl tedy vskutku velmi uvěřitelný příběh z běžného života, vždyť kdo z nás občas neodhodí Ferrari jako prázdnou plechovku od piva, že? Dialogy byly samozřejmě tradičně na pěst. ()

zette

Cekal jsem to jeste horsi, nez to ve skutecnosti bylo. Ale scenar je mozna lepsi nez cela rada medialne znamejsich ceskych filmu posledni doby. Je zde i par opravdu peknych scen. Za vsechny Jaskow ve sveraci kazajce:-). Nenadchne, neurazi... ()

rakovnik

Pár vtipů mezi všemi těmi reklamami, celkově slabota. Herci nezajímaví, spíše druhé kategorie. Byl jsem zvědav hlavně na Evu Vejmělkovou, která tedy na rozdíl od Jany Paulové vypadá znatelně zralejší. Scénář spíše trapný, nedivím se zdejšímu hodnocení. ()

LenkaAK

Film se silně inspiroval "Klubem odložených žen" a vznikl slabý odvárek. Asi tak pátý výluh pytlíkového čaje. Tři zhrzené ženy se snaží pomstít svým nevěrným manželům. Bohužel scénáristka nemá fantazii, vytváří opravdu "neuvěřitelné" situace, které kopírují stokrát omletá kliše - hloupí policajti, nějaká ta nahota, sexuální obtěžování, balkónová scéna, nevím, co mají hrdinky dělat, tak jdou nakupovat... Product placement to zafinancoval. A ten konec? Bože! To může opravdu někdo věřit, že by politika, herce a evidentně zazobaného právníka odrovnalo to, co jim scénář připravil? Totální ztráta času. ()

Johnny.ARN

Pravda je to, čo napíšeme. Povedala hneď v úvode šefredaktorka novín. Toľko k súčasnej žurnalistike. Inak je to príjemná, jednoduchá, priamočiara, miestami aj vtipná komédia o troch vyžitých, ale stále zachovalých cundrách, ktoré zistili, že ich manželia to klátia doradu. A tak sa idú pomstiť. Sofistikovane, premyslene, ale stále jednoduho a infantilne, presne ako sme zvyknutí. Čakal som väčšiu kokotinu. Vejmelková je stále krutoprísna kosť a znovu som rád videl Janu "Vilmu" Paulovú. 1 z 5 ()

HorrFi odpad!

Myslim si, že to nemůže mít v hlavě v pořádku ten Dušan Rapoš nebo nechápu koho chtěl timhle filmem oslovit, jestli ty nejmíň náročný diváky co chcou ,,jen" vypnout po práci, tak by se to možná ještě dalo pochopit, ale já osobně jsem to vydržel do půlky.. ()

oveckaoa

Největší plus filmu je v tom, že zde není žádná lesba ani teplouš (nic proti nim ať si každý chodí s kým chce ale sere mě poslední dobou v komediích nějací takoví) . Jinak už jsem to kdysi psal a napíšu to znova přál bych si někdy v životě Spáčilovou potkat té ženské by se nelíbil snad ani Forrest Gump neskutečně zakomplexovaná ženská. Jinak spíše průměr nic pobuřující jako třeba oba Špindly ani nic úžasného do televize to bude akorát. 40 procent ()

mira007

Tři příběhy podváděných žen něco na úrovni Bakalářských příběhů a následně jejich společná pomsta jejich mužům.  Jedna z mnoha českých komediálních vztahovek plná hloupých klišé v suchopádném balení s vizuálem Ordinace v Růžové zahradě. Dušan Rapoš s Vejmělkovou sice nezopakovali Fontánu pro Zuzanu, ale i přes tu bídu dám dvě hvězdy za herecké výkony mužského tria. Tomu říkám komediální herectví, což je překvapivé v kousku, který vlastně až tak moc vtipný krom dvou tří momentů nebyl. ()

Olík

Asi mé hodnocení není úplně férové, když jsem při sledování na pár desítek minut usnul……na druhou stranu si myslím, že by se během mé nepřítomnosti událo něco zásadního. Tady se snad nedá napsat nic jiného, než prosté „Dušan Rapoš“. To je opravdu zvláštní případ. Sto let nenatočil nic pořádného (ba naopak) a točí a točí a točí a točí a točí……a bojím se, že bude točit i nadále. ()