Ženská pomsta

Kamera:

David Ployhar

Hudba:

Lešek Wronka

Mahulena Bočanová, Robert Jašków, Eva Vejmělková, Miroslav Etzler, Jana Paulová, Petr Rychlý, Jakub Kohák, Jiří Ployhar ml., Dana Morávková, Pavel Zedníček (více)

Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou. Pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi. Film je úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity. (Bohemia MP)

bobstock odpad!

Já jsem si to stejně pustil jen kvůli mé první filmové lásce Evičce Vejmělkové, které to i po padesátce moc sluší. O to víc mi je líto, co vymysleli s manželem, kterýmu zmizel um někde v polovině devadesátek, za nepodařený blábol ze života. O pomstě žen na svých vlivných a zaopatřených hovad bez špetky lidskosti, o kterých to zjistili asi až po 30letech manželství žíjící v přepychu. Jojo takový je ten náš zahnilý, kýčovitý rybníček v českých luzích a hájích s reklamou na prvním leknínu. Mimoch. pan Kohák tam byl vlastně proč? 10%pro Evičku.. ()

B.Bonnie

Tady nedává nic smysl. Proč šly ty tři na "skupinovou" terapii? Čeho docílí Kohák tím, že se svěřuje? Co je message? Že jsou všichni prasata a podvádí se? Je to špatná kopírka/ takový louh z americké (skvělé) The other woman. Na druhou stranu, nad těmi nesmysly se člověk může skvěle bavit. Brm, brm... ()

Bozvav

Na české poměry průměrná komediální fraška, od které divák nemůže čekat více, než prvoplánovou zábavu. Product placement se objevoval téměř všude, ale kupodivu to až tak moc trapně nevyznívalo. Vtipné to moc nebylo, jediný kdo to držel nad vodou po herecké stránce, byl Robert Jašków a Mahulena Bočanová. Za ty dva dávám dvě hoódně otlučené hvězďule. ()

Olík

Asi mé hodnocení není úplně férové, když jsem při sledování na pár desítek minut usnul……na druhou stranu si myslím, že by se během mé nepřítomnosti událo něco zásadního. Tady se snad nedá napsat nic jiného, než prosté „Dušan Rapoš“. To je opravdu zvláštní případ. Sto let nenatočil nic pořádného (ba naopak) a točí a točí a točí a točí a točí……a bojím se, že bude točit i nadále. ()

ludva10 odpad!

Neskutečná blbost bez absolutního vtipu, šílené herecké výkony. A scénář? Radši nehodnotit. Dalo by se to celé spíš nazvat "trapnost". ()

feryk

Nechápu, pro koho je film určen. Pro nějaké životem zklamané zapšklé ženské sedící u tv s popcornem v ruce? Trapný film s typickým klišé, jak jsou ti chlapi všichni stejní proutníci a návod jak je dobré se mstít nebo co to bylo? :D Strašný, dokoukal jsem to jen proto, abych to mohl s klidem ohodnotit. Ani vtipné to nebylo. ()

tranquill

"Karlo, v podstatě máte 2 možnosti. Vyčkávat nebo bojovat. Kterou si vyberete?" Já už vyčkávat nebudu a s touto ztrátou času končím. ()

Karp

Karneval karikatur napínající strunu až někam do sto padesáté verze paralelního vesmíru plného absurdit a tradičních schémat. Nemyslet, nerozebírat, neptat se proč, zapomenout na neherectví Evy Vejmělkové a je z toho komedie, která se bude mnohým ženám pravděpodobně i docela líbit. Je dost možné, že manželská autorská dvojice cíleně rezignovala na jakoukoliv smysluplnost nebo IQ diváka a rozhodla se nabídnout řádění trojice žen proti třem nekňubům v roli jejich manželů. To by se dalo jistě uznat, kdyby se film nesnažil i o vážné momenty, které v takové chvíli až čpěly neblahým zjištěním, že snad autoři svůj počin berou vážně... Cukrkandlový konec, politý malinovým sirupem servírovaný s několika zcela vyprázdněnými větami navozujícími rádoby finální pohodu snad až charitativní přesah a všehomír, je pak pravým závěrečným peklem všech happy endů, které se kdy v Hollywoodu odvážili vymyslet. K dobru lze připsat sled hezkých obrázků nebo profesi R. Jaškówa či P. Rychlého. Ona by se z toho vlastně i dala vykřesat solidní komedie aspirující na vyšší hodnocení, ale byl by zapotřebí mnohem propracovanější scénář. Samotný námět není sice novátorský, ale nabízí poměrně slušný potenciál k dobré komedii. Je vlastně škoda, že byl spláchnut do kanálu ve snaze vsadit na jistotu a vytvořit jakousi říši pitoreskních figurek. Zkrátka další v řadě komedií, zhlédnutelná a zapomenutelná, za 45%. ()

Trixinka

Nebylo to úplně zlé, ale dobré taky ne. Takový český standart posledních let. Spíše podprůměrná komedie o třech podvedených manželkách, které se chtějí a následně se i pomstí svým manželům. Zda je tento námět úplně originální a dotažený do konce, je otázkou. Já myslím, že se z tohoto tématu dalo vytěžit mnohem více vtipných a zajímavých situací (např. rozbíjecí válka mezi Vejmělkovou a Etzlerem byla hodně dobrá). Opět se mi ovšem potvrdilo, že Kohák není herec do filmu, spíše do reklamy, komických scének nebo jako host zábavných/soutěžních pořadů typu Tváře apod.. Jinak herecky ucházející, takový výběr ala Ordinace růžovka :) ()

rublik05

Je zvláštní, že někteří herci svou roli přijali kvůli scénáři, či osobě režiséra, přitom se v obou případech jedná o naprostou tragédii. Scénář je jednoduchý, velice hloupý, herci strašně přehrávají, spíše než humor většinou předvádějí jen samé trapné scény, o dialozích ani nemluvě. Mnohem více mě pobavil až příliš okatý product placement, až jsem měl někdy pocit, že se dívám na dlouhotrvající reklamu. Z filmařského hlediska je Ženská pomsta typická česká komedie posledních let, hloupá, trapná, nudná, herci prakticky nemají co hrát, byť se někteří trochu snaží, zkrátka absolutní ztráta času. Kdybych se párkrát nezasmál, patrně by film skončil v odpadu, protože nic jiného si podle mě nezaslouží. 2/10. ()

Likan7 odpad!

Jsou hloupý filmy, tragický, pitomý, hloupý, trapný filmy...a pak tu je Ženská pomsta. Trojice totálních dylin se rozhodne zničit životy svých totálně dementních manželů, kteří mají milenky (a ti zase milence atp.). Je to totálně uhozený, totálně nechutný a totálně nudný. Etzler přede všemi fakt vyniká a scénu, kdy volá svý milence, kterou zrovna někdo klátí a sám si říká o nějakou tu odměnu a že má bebí, se mi z hlavy jen tak nedostane. Jestli je Casting na lásku nejhorší český film, je Ženská pomsta těsně nad ním. Zrůdnost... ()

Psycho.R odpad!

Dušan Rapoš a Eva Vejmělková napsali scénář, který je hotová katastrofa (lež Chlap na střídačku byl ještě větší zoufalství). Lituju hoerců jako Jašów a Paulová, že v tom hráli. ()

Monggol odpad!

Upozornenie pre divákov, ktorí sa ešte nestretli s filmami Dušana Rapoša: Tento film spôsobuje nevratné poškodenie mozgu, deformáciu psychiky a malígne organické zmeny na pokožke. Pre tých, čo už videli nejaký jeho film: Hrozí akútna nauzea a morálna kocovina. A divákom, ktorým sa tento film páčil, sa odporúča vyhľadať rýchlu lekársku pomoc. ()

SONY_ odpad!

Nové české komedie fakt stojí za prd. Některé herecké výkony bych možná i ocenil, ale celkově, když se na to kouknu, to byla opravdu kravina. Nejnormálnější postava je tu snad jen Jakub Kohák. /10%/ ()

PaRi

Já bych řekl, že po tomto spektáklu, který jsem nebyl schopen dokoukat, ještě více a intenzivněji vnímám ten bezedný propad českého filmu, kdy stále ještě není vidět jeho dno. ()

PlysovyMacko

Tri ( uznavam ze zachovale ) ochechule pristihnu svojich muzov pri nevere a ako pomstu im znicia karieru. Bez napadu, bez humoru, o nicom. Zbytocny film. ()

ostravak30

Přiznám se, že k českým filmům jsem obecně dost skeptický a peníze vynaložené v kině za český film považuji většinou za vyhozené oknem. A kdyby nebyla akce na státní svátek "Vše za 28" asi bych ani tento film neriskoval. Českým filmům se po mnohých zklamáních už nedá věřit. Ženská pomsta je ovšem jiný kalibr. Předně je třeba říct, že komedie má předně bavit a způsobit u diváků smích. Ženská pomsta tohle splňuje na výbornou a tím je to u mě dané. Je to komedie, která baví. Filmy Dušana Rapoše obecně zrovna nemiluju a i pro jeho manželku Evu Vejmělkovou byl tohle první scénář. Ženskost je navíc zmíněna i v názvu, takže ano, zde dostávají pánové na frak a to jakože pořádně. Vůbec je tento film trochu jako zvláštní úkaz. Eva Vejmělková hrála od poslední Fontány jen ve dvou filmech, toto je třetí. Petr Rychlý se ve filmech prakticky neobjevuje a Mahulena Bočanová jen sporadicky. Vedle toho jim sekundují zkušení herci. A třeba Jakub Kohák se objevuje v docela neobvyklé roli. Režisér tedy vsadil na hereckou zkušenost tam, kde očekával zapojení i dalších hereckých činností krom těch klasických. Takže Petr Rychlý musí předvést svůj komediální talent, Miroslav Etzler také stejně jako Jana Paulová. Pravda, Mahulena Bočanová či Eva Vejmělková neměli zase tolik příležitostí, na druhé straně by s jinými herečkami dopadl výsledek asi jinak, ale třeba M. Bočanová mě rozhodně nezklamala. Všechno ve filmu, tedy místy i logika, je přizpůsobeno komediálnosti. Takže když se tři dámy objeví v divadle v klaunských maskách, což nedává smysl, aby se jen tak potulovaly v zákulisí, příliš rozumu to nedává. Stejně jako to, proč postava M. Bočanové leze z vlastního bytu na balkón místo aby usvědčila nevěrníka na místě, což stejně následně udělat chce. Nebo kde se vzala Jana Paulová na místo překladatelky? Na začátku také nevíme, že se R. Jašków bojí klaunů, takže si divák marně hlavu láme, proč před jedním utíká. A takových věcí je zde celá řada. Ano, film disponuje celou řadou nelogičností, nevyrovnaných hereckých výkonů či jednostranným zaměřením. Muži jsou totální ho.ada a ženy největší chudinky. Za rozpad vztahu může jen a pouze muž a jsou to právě muži, kteří trpí klasickými tresty - zničení luxusního auta, ztráta nadějné kariéry či konec v blázinci. Jestli ovšem opravdu jak externí tak zdejší recenzenty nepobavily scény "zhuleného" Petra Rychlého nebo tří uklízečů v oblecích, M. Etzlera běhajícího s čivavou, falešně těhotné Evy Vejmělkové s břichem - nafouknutým kondomem Janou Paulovou či hlášky: „Jsem holej jako přísudek" či sex až po volbách, pak se začínám ptát, zda se jedná o opravdu objektivní hodnocení. Jestliže ano, nejsme tedy na tom už tak špatně, že už se smát neumíme? Nebo že české filmy tak nějak automaticky házíme do odpadu prostě jen proto, že to tak bývá u českých filmů? Připadá mi to tak. Já se ale královsky pobavil a podle reakcí kina to ostatní neměli jinak. U nás v Ostravě se kino opravdu bavilo a zněl jím smích. Film zkrátka není radno brát vážně a ani bych to nedoporučoval. Spíše jako sled epizod, mini příběhů nebo jednotlivých scének. Jde o českou bláznivou komedii, která svou typologií nejvíce připomíná bláznivé francouzské či americké. Závěrem bych dodal, že po shlédnutí Klubu odložených žen bych hledal inspiraci tvůrců právě v tomto snímku. () (méně) (více)