V Paríži roku 1920 sa skupina intelektuálov rozhodne podrobiť otázky sexu vedeckej analýze, ale experiment im ohrozia dve krásne stenografky!  Edgar (DERMOT MULRONEY) je bohémsky umelec žijúci v Paríži 20. rokov minulého storočia. Presadzuje myšlienku, že sex je životne dôležitým aktom pre každého z nás. Rád by si o téme s niekým pohovoril, ale nenachádza vo svojom okolí dosť pochopenia. Príležitosť sa mu naskytne až na veľkom spoločenskom večierku v dome mocného magnáta Falda (NICK NOLTE) a jeho manželky Sashi (TUESDAY WELDOVÁ), kde každý z pozvaných hostí môže hovoriť o chúlostivej téme bez pretvárky.
S Edgarom, ktorý diskusiu vedie, polemizujú piati hostia - umelec z Nemecka Monty (TIL SCHWEIGER), arogantný filmový režisér Oscar (JEREMY DAVIES), do seba zahľadený maliar Sevy (ALAN CUMMING), anglický študent Lorenz (TERRENCE DASHON HOWARD) a francúzske dievča Chloe (JULIE DELPY). Rozmarná a nevyspytateľná osobnosť maliara Sevyho vyprovokuje dokonca aj diskusiu o homosexualite, hoci Edgar túto tému ešte na začiatku zakázal. Situáciu tejto rôznorodej spoločnosti však ešte väčšmi skomplikuje prítomnosť dvoch mladých a krásnych stenografiek, nevinnej Alice (NEVE CAMPBELLOVÁ) a provokatívnej Zoe (ROBIN TUNNEYOVÁ), ktoré pôvodne najali iba pre záznam učených rozhovorov, ale ony neplánovane rozšírili svoju aktivitu aj do ďalších oblastí a vedecký experiment takmer zmaria... (oficiální text distributora)

bassator

Hodně ubohé diskuze a polemizování o sexu. Bylo to jen takové soutěžení kde jeden chtěl trumfnout druhého, že on je právě ten největší "hřebec". Připadlo mi to jak se říká, že si chlapi měří ..., kdo ho má většího, ale s tím rozdílem, že tu nebyli jen ti chlapi... - 16. 12. 2009 - 5/7 filmu - 20% ()

MontyBrogan

Tajomstvá sexu je veľmi ľahké ohodnotiť nízko. Ale ja verím, že podobne o ničom by takéto debaty mohli prebiehať aj v skutočnosti. Takže to skôr len odráža realitu. Občasný vtip či záhada k tomu patria tiež. Skutočne sa tam nič moc nedeje, ale to mohol byť zámer Rudolphovho momentálne odkrveného mozgu. ()

d.beseda

Začátek vypadal velice slibně, ale pak to sklouzlo někam do sfér ukecané telenovely a stále dokola se omílalo to co bylo probíráno v první polovině. Nejlepší byl Nick Nolte se svou oslicí. Hodnocení: 40% / Viděno: DVD, 2014. ()

Chermy odpad!

Robin Tunney a Neve Campbell zahrály zatraceně přitažlivou, dusnou atmosféru, škoda že v takové pseudointelektuální hovadině. ()

Juto

Celý film debatujú len o sexe. Niekedy to až moc tlačia, a dialógy sú až pseudo intelektuálne. 6/10 ()

c.tucker

Omlouvám se, ale není to pořádný komentář, nějak mě nic nenapadalo, tak si napíšu nějaké poznámky než se to uleží, třeba z toho časem poskládám něco smysluplného! - Plky bez významu; rádoby sexy, ale nedotaženo; závěrečná milostná scéna vyzní do prázdna; nabité herecké obsazení; zajímavé intelektuální postavy, ale některé nedotažené ()

Lukoboss

Nějak jsem nepochopil poselství tohoto filmu, to mně prostě uniká. Skupinka lidí se schází, aby si povídala o všem možným sexuálním, a nechává si to zapisovat do deníků. Hmm a já se ptám: "A co jako?". To mně přijde jako hodně slabá útěcha pro diváka. Nedočkáte se ani pořádné erotiky, ani dramatických scén a těch komediálních je tam snad ještě míň. Silné herecké obsazení slibovalo solidní podívanou, ta se ale nedostavila. 2,5/5 ()

frbulka

Až na milostná jiskření mezi účastníky lechtivých diskuzí, které tvoří 90 % snímku, se ve filmu nedá vypozorovat žádný hlubší smysl či myšlenka. Velmi rozpačité... ()

GlamourCat odpad!

Přesně jak píšou: Komdie-Drama. Ani se neuměli rozhodnout. "Dobré" obsazení aspoň trochu slibovalo něco zajímavého, klidně i na téma sex, nicméně tohle bylo jen nudné, prázdné plkání, které zachraňoval snad jedině Fuglík. Tedy, chci říct Alan Cumming. ()

Petulka88

Tak tady jsem opravdu nepochopil, co tím autoři chtěli říct. Rádoby intelektuální rozpravy o sexu, místy prokládané jakože uměleckými záběry. Asi po 30 minutách jsem na to zíral s otevřenou pusou a absolutně nechápal. Jediné co tuhle kravinu zachraňuje od Odpadu, je fakt, že je to tak blbé, že jsem se nakonec docela zasmál. ()

dogma97 odpad!

No to je teda dílo! Solidní herecké obsazení slibuje solidní podívanou, ta se ovšem bohužel nekoná. Schéma i postavy jak vystřižené z primitivního pornofilmu. Rádoby filozofické dialogy na téma sex. Komedie? - ani náhodou. Drama? - spíš utrpení. ()

Magoor

Úžasný a hřejivý film plný lidskosti a inteligentních dialogů, které ukáží, že o sex tu jde až v druhé řadě. Nemám co bych víc dodal. Jen bloudi ho hodnotí jinak... ()

lapatata

Konverzační porno? Zní to docela zajímavě, ale ve skutečnosti, alespoň v tomto případě, je to dost velká nuda. Je tam ovšem několik světlých záblesků. ()