Vrahoun přiznavač (TV seriál)

The Confession Killer

Dokumentární / Krimi

USA, 2019, 4 h (Minutáž: 45–50 min)

Henry Lee Lucas (a.z.)

Je lepší být známý kvůli zločinu,než nebýt známý vůbec.Místy fascinující a místy až absurdní minisérie,kde vlastně nejsou vůbec zajímáve samotné zločiny a nakonec ani to kdo je udělal,ale spíš to jak si frajer s IQ 80 vodil na začátku skoro všechny,aby se to poté zvrhlo v posedlost šerifů mít co nejvíc uzavřených případů za jakoukoliv cenu,nazdory důkazům...navzdory všemu..Henry Lee Lucas nejspíš opravdu byl vrah,ale o to v téhle sérii jde až tak ve třetím sledu...80%(18.12.2019)

Jelikož jsou mým dlouholetým koníčkem sériový vrazi a četla jsem o nich už snad všechny publikace, tento dokument mi fakt podrazil nohy. Vyhledejte si jakoukoliv publikaci o sériových vrazích USA a mezi prvními bude "nejplodnější" Henry Lee Lucas, který zabil možná až 600 lidí. A tímhle (spolu s informací, že vraždil po celých státech) šokující životopis Lucase většinou končí. Tento dokument ale odkrývá korupci policie a fakt, že Lucas měl IQ 70, měl rád pozornost a byl notorický lhář, takže se rád přiznával k vraždám, které nespáchal. Policajti si odškrtly nevyřešenou vraždu jako vyřešenou a Lucas dostal milkshake a publicitu.(27.7.2020)

Vůbec ne tak dobré a vůbec ne tak strhující jako série o Tedu Bundym, možná proto, že celý případ Henry Lee Lucase není tak zajímavý. A navíc mi místy připadalo, že těch pět dílů je možná tentokrát trochu moc. A jestli ne moc, tak že mohly být kratší. Ovšem zajímavé to opět bylo a já se dozvěděl spoustu nových informací. V tomhle dokumentárním seriálu jde především o to, jestli Lucas vůbec byl vrah a pokud ano, tak jestli opravdu spáchal zločiny, ze kterých byl obviněn a ke kterým se přiznal - a jestli je spáchal všechny.... protože některé informace byly opravdu šokující. Opět oceňuji za bohaté dobové autentické záběry a informační hodnotu. 85%.(22.12.2019)

Tohle mě dostalo. Nikdy jsem o Lucasovi neslyšela ani nečetla, což mě překvapuje, jelikož o takové "temné" záhady a věci se zajímám. O to víc mě to zaujalo. Některá místa v seriálu jsou až příliš prázdná a nudná, nejlepší byl začátek, kdy se přiznával ke všem vraždám a pak následné odhalování, že to pravda až tak nebyla. Místy to bylo až šokující, kdy mi překvapením padla brada, ale na druhou stranu to bylo občas i zdlouhavé. Nicméně je to zajímavé téma, o kterém podle mě mnoho lidí v Česku neví, takže by je to mohlo zaujmout.(18.2.2020)

Henry Lee Lucas - jméno, které jste možná už zaslechli v souvislosti s tím, že se dopustil stovek vražd. Když byl souzen, řekl soudci:" a co ta další 100 lidí co jsem zabil?" A tady se rozebíhá příběh tohoto dokumentu. Lucas byl umístěn do vězení, byla vytvořena vyšetřovací skupina, která koordinovala jeho výslechy, protože za ním jezdili vyšetřovatelé z celé Ameriky. Konečné číslo bylo 360 vražd. Ale díky pozornosti jednoho člověka se přišlo na to, že je spáchat prostě nemohl. Vyšetřovatelé mu ukázali úplně vše - fotky z místa činu, zprávy z pitevny, co měli oběti na sobě.. on už pak jen vše převyprávěl svými slovy. Blázen, který toužil po uznání a věděl, že tohle mu zajistí pozornost. Jenže většina vyšetřovatelů byla ráda, že má vraždy z krku a tak jen uzavírali případy. Vždyť se k nim přece přiznal. Mezitím ale postoupil výzkum využívání DNA a ti opravdoví vyšetřovatelé dosvědčili, že Lucas nemá na svědomí ani jednu z těchto vražd. Všichni byli sice spokojení - vyšetřovatelé měli někoho za mříří, rodiny měly vraha, ale ti skuteční běhali venku.. Navíc si to Lucas užíval, protože měl vše o co si řekl - cigarety, milkshaky, pozornost. Stala se z něj hvězda. A ano, byl to sice vrah, který zabil 3 lidi, ale především to byl notorický lhář. Dokument o tom, jak snadno se lidé v soudnictví nechají ovlivnit. Drsná a výborná záležitost. Kdo neviděl ještě na Netflixu dokument o Tedu Bundovi, doporučuji též.(25.11.2020)