Irena a Petr (E02) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 52 min

 • Marze
  ****

  Vasilův rubáš rád poslouchám, typ fanynek kapely znám a tak jsem byl hodně zvědavý jak to dopadne. Zdálo se mi, že chodit spolu 12 let než doje na svatbu je podle mého oblíbeného psychologa Jeronýma Klimeše přechozený vztah a žena by si měla hned na začátku zjistit, jestli vůbec partner děti chce. Tzv.muž na pódiu k nimž patří i hudebníci podle Klimeše pro vztah moc vhodní nejsou. Dokument Třeštíkové ani na minutu nenudí. Irena je sympatická, také cvičím jógu i když tento typ holek měl vždy zájem o jiný typ mužů dnes jsem já. Zajímalo by mě znamení zvěrokruhu.(30.3.2020)

 • chrispe
  ****

  Tento pár mě opravdu bavil. Nevím, zda se něco opravdu dozvíme o hlavních protagonistech, každopádně nám je na jejich životech ukázán životní styl mnoha lidí, který je pro jedny denním chlebem, pro jiné nemyslitelný, někdo by možná mohl koketovat s myšlenkou, že by to tak i chtěl? Irena i Petr na mě působí jako lidi, kteří rozhodně nepřežívají, ale žijí. Bohužel velkou část života nejspíš bez sebe, i když jsou manželé (a partneři) už pořádný kus života. Takže možná bych měla napsat, že žijí a tak nějak přežívají vedle sebe. Já jim vážně fandím. Můj dojem z toho je, že to chce zvolnit a ujasnit si, co je pro ně důležité a v tom být (žít) a jestli to je společný život a ne jen život vedle sebe? Kdo ví. Oba jsou to sympatičtí lidé a já jim přeji jen to dobré.(8.12.2019)

 • Petaxis
  ***

  Borec docela debil, na dítě nespěchají, oba ví, že by to v budoucnosti mohl být problém, jsou spolu 15 let a když to pak nejde tak se sebere a jde do prdele? Tak to fakt chceš mít doma no... Úplně to pro mě zahazuje celej ten vztah, jako by mu na ní vůbec nezáleželo. Navíc borec věčně v lihu, na práci všechno možný, takže starost o dítě by stejně celou vahou dopadla na manželku. Chudák holka. Hlavně že by se tatínek mohl pyšnit, co zasel, že jo. Měla sis nechat svoje příjmení holka! :D Jinak s jejich stylem života narozdíl od většinové populace našeho státu nemám vůbec problém, i když já bych přece jen s partnerem chtěla trávit o něco více času. Bylo to zajímavé pokoukání, oba dva jsou dost jedineční lidé.(15.6.2020)

 • subic
  ***

  Zvláštní díl, zase tipově jiná dvojice než ostatní, tihle 2 sice žijí spolu, dokonce se hned na začátku dílu vezmou, ale prostě v řadě věcí mi bohužel připomínají mě, oni nežijí spolu ale vedle sebe. A jinak jako celkem nuda, oni se furt tváří spokojeně, tak jakože furt vlastně o nic nejde, mají peníze, mají hypotéku, bydlí si, jak jim to vyhovuje, prostě spíš nuda díl.(22.12.2019)

 • lubospoti
  ***

  Velmi často se říká, že ten který dokument je otiskem své doby, jakousi generační výpovědí. U Manželských etud to platí do puntíku. A u tohoto páru se v plné nahotě odhaluje jeden z fenoménů současnosti. Partneři nežijí spolu, každý si víceméně žije svůj život a spolu tráví vlastně jen bezpodmínečné minimum času. Tohle se ve snímku podařilo zachytit a vystihnout výborně.(2.12.2019)