Irena a Petr (E02) (epizoda)

Dokumentární

Česko, 2019, 52 min

Hana Třeštíková

David Cysař

Borec docela debil, na dítě nespěchají, oba ví, že by to v budoucnosti mohl být problém, jsou spolu 15 let a když to pak nejde tak se sebere a jde do prdele? Tak to fakt chceš mít doma no... Úplně to pro mě zahazuje celej ten vztah, jako by mu na ní vůbec nezáleželo. Navíc borec věčně v lihu, na práci všechno možný, takže starost o dítě by stejně celou vahou dopadla na manželku. Chudák holka. Hlavně že by se tatínek mohl pyšnit, co zasel, že jo. Měla sis nechat svoje příjmení holka! :D Jinak s jejich stylem života narozdíl od většinové populace našeho státu nemám vůbec problém, i když já bych přece jen s partnerem chtěla trávit o něco více času. Bylo to zajímavé pokoukání, oba dva jsou dost jedineční lidé.(15.6.2020)

Zvláštní díl, zase tipově jiná dvojice než ostatní, tihle 2 sice žijí spolu, dokonce se hned na začátku dílu vezmou, ale prostě v řadě věcí mi bohužel připomínají mě, oni nežijí spolu ale vedle sebe. A jinak jako celkem nuda, oni se furt tváří spokojeně, tak jakože furt vlastně o nic nejde, mají peníze, mají hypotéku, bydlí si, jak jim to vyhovuje, prostě spíš nuda díl.(22.12.2019)

Velmi často se říká, že ten který dokument je otiskem své doby, jakousi generační výpovědí. U Manželských etud to platí do puntíku. A u tohoto páru se v plné nahotě odhaluje jeden z fenoménů současnosti. Partneři nežijí spolu, každý si víceméně žije svůj život a spolu tráví vlastně jen bezpodmínečné minimum času. Tohle se ve snímku podařilo zachytit a vystihnout výborně.(2.12.2019)

• NinadeL

Irena a Petr mají ukázkové soužití dvou singles vedle sebe. Den má skutečně jen 24 hodin a oni chtějí být manželi, mít stálé práce, vedlejšáky a koníčky. Prožívají své cíle, radující se ze společných snídaní, ale při prvním neúspěchu mají tendenci se rozejít. Chtělo by to s nimi prožít ještě nějaký ten rok.(15.12.2019)

Tak tato dvojice mi byla obzvlášť milá: oba měli práci, svého koně a ve výhledu potomstvo. Věru, když si pořídili báječný byt, děsil jsem se stejného scénáře jako minule, leč nestalo se. Lehký problém nastal, když zjistili, že se (kvůli dobývání oběživa a aktivitám) vlastně nevidí. Z vlastní zkušenosti vím, že tzv. námořnická manželství jsou sice při setkáních velice intensivní (asi jako druhdy při randění), ale partnerky to nesou trochu hůř... Naši to vyřešili elegantně - společnými snídaněmi, co také znám a velice se nám zamlouvali. Když ovšem jeden chodí do rachoty na šestou, je to přece jen maso, jelikož je to hoďka příprav navíc se vším, co to obnáší... Trochu mne zklamali, že je rozhodil fakt, že se „hnízdění“ nepovedlo na první dobrou. Naštěstí v tomto období žádný nešlápl vedle a tak nic nebránilo tomu, aby to (a rádi) zkusili znovu. Takto nějak si představuji voliče do čehokoli – positivně laděný úspěšný jedinec se rozhoduje hlavou ne žlučí a na vymetání mega (napsal jsem „nega“, ale to by bylo rovněž OK) happeningů nemá čas a nejspíš ani chuť... Moc jim držím palce a diváctvu další zajímavé a poučné příběhy!(3.12.2019)