Reklama

Reklama

Manželské etudy: Nová generace


Alena a Bernard (E03)

(epizoda)

Obsahy(1)

Alena (35 let, asistentka v bance) a Bernard (41 let, Senior Art Director v reklamní agentuře). Alena byla první nevěsta, která se sama ozvala a projevila o natáčení veliký zájem. Jak sama řekla, chtěla by se podílet na něčem zajímavém. Alena s Bernardem hned na první dojem působili velice mile, přátelsky a klidně. Spolu byli již 3 roky a krátce po zasnoubení se dozvěděli, že čekají první miminko. Původně tedy chtěli stihnout svatbu ještě před početím, ale příroda je předběhla. Alena a Bernard patří z pohledu režisérky mezi nejvíc klasické české páry. Zkusili si spolu několik let chodit a pak i bydlet, mají se rádi, oba pracují, oba chtěli svůj vztah posunout do další fáze. Zároveň s plánováním svatby se rozhodli i pořídit si vlastní byt, na který se upsali hypotékou. Do té doby bydleli ve starém bytě po rodičích, ale další fáze jejich vztahu, která obsahuje manželství a založení rodiny, vyžaduje i nové bydlení. Rozhodli se ke koupi bytu v novostavbě na okraji Prahy. Jeden z prvních natáčecích dní se tak odehrál v prostorách hrubé stavby, když se Alena a Bernard šli poprvé na byt podívat, aby si ho přeměřili. Nikdo to sice nevyslovil nahlas, ale v jejich obličejích se zračilo mírné zklamání, že byt vypadá menší než v plánech. I takové situace patří k životu. Od roku 2011 jsme s nimi točili jejich každodenní život. Během natáčení se jim narodil syn Bernard a posléze dcera Hana, u jejíhož porodu jsme dokonce byli přítomni. Alena zůstala na mateřské dovolené, Bernard stále pracuje ve stejné reklamní agentuře. O víkendu pořádají různé výlety, jsou v kontaktu se svou velikou rodinou. Žijí klidně a spokojeně. (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ženích v trenkách a nevesta v natáčkach, to nie je presne to, čo by malo byť vidieť, ale inak celkom normálna rodinka. Asi najnormálnejšia rodina v histórii Třeštíkovských etúd za posledných 40 rokov, a som rád, že sa taká konečne našla. Na to ale treba dvoch, ako to povedala Alena, ze muž se snaží pomáhat v rodině a ona se snaží neprudit. Že by filmári nevystihli dôležité momenty života, sa tentokrát určite povedať nedá, kamera pri pôrode tu ešte nebola, aj s prestrihnutím popočnej šnúry. –––– Prostě otec se musí postarat o svou jeskyni, přinést mamuta... ()

m4xp4yn3 

všechny recenze uživatele

Sledovat průměrné, hodné lidi jak zabydlují svůj průměrný byt průměrným vybavením, chodí do normálního zaměstnání a řeší banální problémy pro mě bylo hodně zneklidňující, cítil jsem něco, co nazvu "zrůdností průměrnosti". Ta hladkost a banalita s jakou lze proplouvat životem je mi cizí a nepochopitelná, život se tak redukuje na údržbu základních potřeb - v plné kráse vynikne jeho zbytečnost a absence ducha (který se může zrodit pouze z konfliktu). Film nenabízí indicie, že by se cokoli pozoruhodného dělo pod povrchem, uvnitř protagonistů. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě nejnudnější díl. Pár se již v životě naučil co je to rodina a co je pro ni třeba udělat. I když jsem si nevšiml žádného vřelého vztahu , vypadá to na funkční jednotku. Ale to může být tím, že skoro ve všech dílech si postavy drží odstup, neukazují emoce, nesvěřují se a udržují dekorum. Vždy mi pobaví anglické názvy povolání , jenže to zároveň znamená, že zisk odchází v podobě dividend (pokud firma místo toho neinvestuje do sebe) zahraničním majitelům. V Česku 300 miliard korun ročně, které pak nemohou rotovat v naší ekonomice. ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Poděkování všem zúčastněným za odvahu pustit si kameru k sobě... Tak hezky to tam funguje, že jsem se bál aby jim to vydrželo,dojemný je i to jak k sobě našli cestu oba tcháni... Zralý a moudrý pár s dobrou karmou :-) Úvaha nad komentáři: je vidět jak jsme nevědomky naprogramovaní na dramata, a nejen že nám chybějí ve filmech ale oni nám potom chybějí v životech a tak je vytváříme, aniž bychom toho byli vědomi. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Alena a Bernard vlastně nic velkého nechtějí, mají jedno dítě, druhé dítě, hypotéku, manžel vydělává dost na zabezpečení všech potřeb. Sem tam se potkáme s jejich příbuznými. Rodinka žije spořádaně na okraji Prahy, nemají žádné zájmy a snad ani emoce... Vše je tak obyčejné, že scéna porodu působí skoro až nepatřičně. A mega mikulášská při které malé děti dostávají hysterické záchvaty? Bylo to nutné? To se v životě těch dvou skutečně neděje vůbec nic? ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama