Manželské etudy: Nová generace (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2019, 5 h 2 min (Minutáž: 52–91 min)

Hana Třeštíková

David Cysař

Hana Třeštíková

Jakub Hejna

Komentáře uživatele chrispe k tomuto TV seriálu

Tento pár mě opravdu bavil. Nevím, zda se něco opravdu dozvíme o hlavních protagonistech, každopádně nám je na jejich životech ukázán životní styl mnoha lidí, který je pro jedny denním chlebem, pro jiné nemyslitelný, někdo by možná mohl koketovat s myšlenkou, že by to tak i chtěl? Irena i Petr na mě působí jako lidi, kteří rozhodně nepřežívají, ale žijí. Bohužel velkou část života nejspíš bez sebe, i když jsou manželé (a partneři) už pořádný kus života. Takže možná bych měla napsat, že žijí a tak nějak přežívají vedle sebe. Já jim vážně fandím. Můj dojem z toho je, že to chce zvolnit a ujasnit si, co je pro ně důležité a v tom být (žít) a jestli to je společný život a ne jen život vedle sebe? Kdo ví. Oba jsou to sympatičtí lidé a já jim přeji jen to dobré.(8.12.2019)

Ve srovnání s Irenou a Petrem mi přišlo, že je tento manželský pár pevně usazený. Tady se řešily úplně jiný věci a přece podobný. Rodina, práce, peníze, mateřská, děti. Jak to skloubit, jak si najít čas a prostor sám pro sebe. Celkem mě mrzí pohled na chlapy, kteří doma bez keců fungují, že by měli být hned pod pantoflem. Jo... možná by se dali označit jako klasický český pár a pro někoho může být jejich život nuda. Ale popravdě, když se nad tím člověk zamyslí, není to krásná nuda? 3,5(8.12.2019)

Musím se přiznat, že z toho, co jsem zatím viděla mi Viktor asi sedl nejmíň a nebyl mi moc sympatický. Ale je to jen můj dojem z těch kraťoučkých střípků, kterými jsme mohli nahlédnout do života další dvojice. Bydlení bych s nimi teda neměnila, i když to tam mají krásný. :-) Velký obdiv mám k Petře, která úspěšně studovala i s malým dítětem. Doopravdy respekt. Doufám, že jim vztah vydrží a že se jich bude držet jen to dobré.(13.12.2019)

Uff... poslední díl a mně je z něj trochu úzko. Těžko soudit z těch střípků, co se k nám dostaly. A ony asi žádné soudy nejsou třeba, že jo. Zuzana mi přišla strašně ztracená a já s ní soucítila. U této dvojice jsem asi u jediné měla pocit, že se přetvařovala a že se účelově lhalo. Je mi líto dětí.(15.12.2019)