Manželské etudy: Nová generace (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2019, 5 h 2 min (Minutáž: 52–91 min)

Hana Třeštíková

David Cysař

Lukáš Moudrý

Komentáře uživatele Marze k tomuto TV seriálu

Většina povolání protagonistů je v reklamě, marketingu a managementu. Před kamerou mají odstup, nevykazují emoce, neříkají detaily. Nikde nejsou vidět jejich příbuzní. Je to zoufalá sociologická sonda z mého pohledu lidí nevhodných pro manželství a rodinu. Partneři mají nastavený podivný vstupní filtr pro partnery. Je zde jediná normální dvojice , která má smysl pro normální typ rodiny a tatínek ví jak se má chovat živitel a maminka nespěchá do zaměstnání.(30.3.2020)

Také jsem jako druhý obor studoval podobně jako Mirka sociální práci. Mirka svůj vstupní filtr na muže popsala jednoduše. Technařskou kulturu znám z mnoha technoakcí dobře včetně blízkého vztahu, ale není to moje subkultura. Dokument ve mě vyvolával mnoho nezodpovědených otázek. Dvě třecí plochy : peníze, práce. Dědictví zřejmě padlo na rekonstrukci domu na venkově, ale později jak to že kombinace platu a sociálních dávek rodině nestačila? Ze by hospody a alkoholismus či drahá marihuana? Kuba tedy byl hodně pracovitý doma, ale v zaměstnání ne? Oba hodně věcí před kamerou tají. Celý dokument je jinak zajímavý z hlediska geniální knihy ještě geniálnějšího psychologa Jeronýma Klimeše Partneři a rozchody, která popisuje šest fází rozchodu. V závěru dokumentu je viditelná fáze kdy iniciátor rozchodu již uvažoval o zpáteččce, ale iniciativu převzal druhý. V úplném závěru by mohla platit věta "už nemá rád stejně staré ženy, tvrdí, že je vedle nich starý".Ale nevěra je nejhorší pocit, jaký prý lze zažít a závěr má opravdu katarzi.(1.4.2020)

Vasilův rubáš rád poslouchám, typ fanynek kapely znám a tak jsem byl hodně zvědavý jak to dopadne. Zdálo se mi, že chodit spolu 12 let než doje na svatbu je podle mého oblíbeného psychologa Jeronýma Klimeše přechozený vztah a žena by si měla hned na začátku zjistit, jestli vůbec partner děti chce. Tzv.muž na pódiu k nimž patří i hudebníci podle Klimeše pro vztah moc vhodní nejsou. Dokument Třeštíkové ani na minutu nenudí. Irena je sympatická, také cvičím jógu i když tento typ holek měl vždy zájem o jiný typ mužů dnes jsem já. Zajímalo by mě znamení zvěrokruhu.(30.3.2020)

• Alena a Bernard (E03) (epizoda) (2019)

Pro mě nejnudnější díl. Pár se již v životě naučil co je to rodina a co je pro ni třeba udělat. I když jsem si nevšiml žádného vřelého vztahu , vypadá to na funkční jednotku. Ale to může být tím, že skoro ve všech dílech si postavy drží odstup, neukazují emoce, nesvěřují se a udržují dekorum. Vždy mi pobaví anglické názvy povolání , jenže to zároveň znamená, že zisk odchází v podobě dividend (pokud firma místo toho neinvestuje do sebe) zahraničním majitelům. V Česku 300 miliard korun ročně, které pak nemohou rotovat v naší ekonomice.(1.4.2020)

Od začátku jsem tipoval, že jim to vydrží. Tolik vřelosti a projevování citů...Jen jsem se bál, že ona nevydrží na vesnici jak bylo obvyklé v díle náš venkov věnující se jak vztahy dopadly. V dokumentu nevyla žádná hluchá nezajímavá místa a rychle to uteklo.(30.3.2020)

Zde jsem nevěděl komu fandit. Ona má podivnou chladnou dikci, on neukazuje´žádné emoce. Když se políbí, je to jen rituální polibek mechanicky udržující vztah. Rozchod je cítit ve vzduchu od začátku. Ob jsou navyklí na soběstačný životní standard. On má již syna z předešlého vztahu. Rodinu nechá doma, a jede s kamarády surfovat nebo na hory. On je také nerada doma a neustále platí chůvy, které ale odmítají pracovat tolik hodin. „V práci se daří extrémně, ale rodina se komplikuje,“ zazní tu brzy. Po rozchodu po třech letech od svatby začne boj o peníze a potomky u soudu.(30.3.2020)