poster

Vražedné myšlenky

 • anglický

  Mortal Thoughts

 • slovenský

  Vražedné myšlienky

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 1991, 99 min

Režie:

Alan Rudolph

Kamera:

Elliot Davis

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

John Fiedler, Mark Tarlov

Střih:

Tom Walls

Scénografie:

Howard Cummings

Kostýmy:

Hope Hanafin
(další profese)
 • zdenny
  ****

  Myslím si, že tento film je celkem podhodnocený a já upřímně nevím proč. Film má atmosféru i určitou psychologii a kvalitní herecké obsazení. Je to tak trochu mysteriózní film o tajemství, které si ale pachatel do hrobu nevezme. Je to film o dvou různých verzích nešťastné události, jež se stala jednoho večera. Je to film o tom, že vše není takové, jak se zdá. Je to film o zmrdovi, co dělá své ženě ze života peklo - a to i po smrti. Je to film, který mne zaujal svou tajemnou atmosférou.(28.9.2012)

 • NinonL
  ***

  Film to není žádná sláva. Demi Moore hraje obstojně, každá emoce je ale na ní příliš jasně vidět – nevím, zda to byl záměr, ale považuju se za diváka s alespoň průměrným mozkem, který nemusí hned všechno slyšet a vidět dvakrát. Bruce Willis zahrál primitivního gaunera celkem obstojně. Body dávám za to, jak skvěle film ukázal policejní manipulaci svědků při výslechu.(22.6.2010)

 • Phobia
  ***

  Nějakých 10-15 let zpátky jsem si film zařadila mezi zajímavé, dobré kousky, co by stálo za to vidět znova. Včera se poštěstilo, ale... No usnula jsem někdy v polovině a kdovíjak toho nelituju. Na obranu filmu musím říct, že mám zrovna mizerné období a těžko se mi soustředí prakticky na cokoliv. Třeba teda někdy v lepších časech dokoukám a budu moct připlácnout hvězdičku navíc (pointa nebyla úplně marná, jestli si to dobře pamatuju), zatím lepší průměr za poměrně sterilní režii a nevýrazné pracovní výkony prakticky celého tvůrčího týmu. 55%(7.9.2010)

 • jojinecko
  **

  Absolútne sterilný triler (alebo čo?), ktorému ešte viac "nepomáha" (ne)herečka Demi (ktorá btw teraz po všetkých tých plastikách vyzerá o desať rokov mladšie ako v roku 1991:))), nudná réžia a nič neriešiace vyústenie...Aspoň ten Bruce vyzerá, že si rolu parchanta celkom užíva. Film ideálny do TV na 20.00...(3.11.2009)

 • castor
  ***

  Asi nikdo nečekal propracovanou psychologii postav, úderný scénář nebo nějaký objevný pohled na dané téma. Prostě jeden manžílek řeší trable násilím, téma bylo na počátku 90. let módní a posloužilo Bruci Willisovi vymanit se ze škatulky kladných představitelů. Demi Moore tady vypovídá o vraždě manžela její nejlepší kamarádky. Stejně jako další postavy se začne zaplétat do vlastních lží, vzrůstající napětí mezi oběma ženami nicméně úplně nepocítíme a celkově na tenhle kousek velmi rychle zapomeneme. A to nikdy není dobrá vizitka.(24.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace