Vražedné myšlenky

• USA Mortal Thoughts (více)

Cynthia Kelloggová přichází na policejní stanici, aby před detektivem Johnem Woodsem, jeho kolegyní Lindou Nealonovou a videokamerou učinila výpověď. Policie totiž objevila mrtvé tělo Jamese Urbanskiho, manžela její nejlepší kamarádky Joyce, se kterou společně pracují v salonu krásy v malém americkém městě Bayonne. Cynthia začíná své vyprávění svatbou, kdy si Joyce vzala pohledného, ale násilnického a sebestředného frajera Jamese. Od té chvíle se její manželství stalo nepřetržitou sérií domácího násilí. Časem James začal vybírat i domácí kasu a obtěžovat Cynthii. Přesto Joyce nemá odvahu z manželství utéci a požádat o rozvod. Místo toho občas prohlašuje, že ho zabije, zpočátku žertem, později, aby si ulevila. K tragickému zvratu došlo jednoho večera, kdy se obě ženy rozhodly trochu pobavit v místním lunaparku a neodbytný James se jim vecpal do auta. (TV Nova)

Gilmour93

Holt, Demi není Verbal Kint a Harvey není Dave Kujan.. Dokud se na plátně pohyboval Willis v neobvykle negativní roli násilnického povaleče (a jak mu to šlo!), ještě se to dalo, ale potom? Vykonstruované krimi s rádoby překvapivým koncem, hysterickými a uječenými výstupy, Keitel s pocukrovanými rty od koblih a hlavně amatérská práce režiséra, který docela nadějný příběh neukočíroval, ba přímo seděl, nebojím se říct, na kozlíku úplně jiného kočáru.. ()

Tom Hardy

Vražedné myšlenky trpí především suchopárnou režií Alana Rudolpha. Scénář rozhodně špatný není a jeho rozuzlení je přinejmenším zajímavé (leč mírně předvídatelné). Velice slušné je obsazení. Demi Moore podavá jeden z mála svých skutečných hereckých výkonů, Harvey Keitel je slušný, ale už předvedl lepší výkonu. Chutnou třešničkou je Willisův opilecký/násilnický manžel... ()

tron

Všetci máme úroveň a VRAŽEDNÉ MYŠLIENKY idú za ňu. Demi Mooreová nie je bohvieaká výhra, ale otrasný scenár, odpudivá réžia, nezáživná atmosféra a Bruce Willis v ČERVENÝH TEPLÁKOCH sú predsa len "príliš". Ale čo dobré si myslieť o upotenej makačke, v ktorej nestojí za močku dymu ani frajer Harvey Keitel? Pôvodne som chcel dať až 40%, ale oblial ma studený pot pri predstave, že si to pozriem ešte raz. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nechtěj mě nasrat, protože nasranýho mě nemáš ráda." Je to smutné, ale věčně "nasraný" zmetek Jimmy byl jedinou zábavnou postavou příběhu. Dokud všechny štval, tak mě to alespoň trochu bavilo. Když s tím přestal, tak už jsem mohl sledovat pouze výslech osoby, jejíž výpověď byla důvěryhodná asi jako Jimmyho falešný knír. Od začátku bylo jasné, že tady něco nehraje, ale poměrně mi začalo být jedno, co to vlastně je. Nicméně dokoukal jsem to, znuděně jsem si odškrtl předpokládaného pachatele a zavzpomínal jsem na to, jak podobně rozehranou hru o pár let později sehráli Verbal s agentem Kujanem na úrovni Ligy mistrů. Tohle není ani Okresní přebor. ()

ScreamJay

Když jsem tenhle film viděl poprvé, zapsal jsem si ho mezi celkem zajímavé. Jenže to mi bylo kolem 12ti a moje nárokové požadavky prezentované slovem "zajímavé" byly na minimu součastnosti. Film je poměrně nudnou hříčkou s obrázky, které sestavují jakýsi nepříliš propracovaný děj vrcholící pokusem o šokující rozuzlení. No kdyby to nechali zauzlované snad by se to ani nepoznalo. Keitel a Willis jsou mími oblíbenci ale tenhle film bych mezi jejich lepší rozhodně nezařadil. Ale pro televizi dobrý. ()