• morricone
  ****

  Skvělý seriál o konci aztécké kultury a také tom co dokázali Španělé za hrozné prasárny .Samozřejmě vše ve jménu své víry.Během snad tří let ,se jim podařilo zničit jednu z nejpozoruhodnějších civilizací. Trochu mne ze začátku mátlo přeskakování dějové linky ,ale během pár dílů se na to dalo zvyknout. Výprava a výběr herců znamenitý , a titulky jsou snad jedny z nejhezčích co jsem kdy viděl....Každopádně se těším na druhou sérii.....(21.1.2020)

 • mirekem
  *****

  Naprosto skvělý a historicky přesný seriál, navíc výborně natočený, zábavně se tu střídají časové linky, děj odsýpá, původní obyvatelé mluví svými jazyky, tvůrci nepoučují vysvětlivkami, ale předpokládají alespoň částečnou znalost tématu. Ponořte se do příběhu Hernána Cortése a císaře Moctezumy II. Nebudete litovat!(20.1.2020)

 • KoRner
  ****

  Konečne poriadny seriál o jednej z najzaujímavejších postáv dejín! Krásne úvodne titulky, pekné kostými a výborne vybraní herci v trošku úsporných exteriéroch. To však nevadí, keďže je to vcelku historicky presné a imponuje mi, že nenadržiava žiadnej zo znepriatelených strán. Na jednej strane zlatom nenásytní Španieli, na druhej krvilační indiáni, favoritov si tak može vybrať divák podľa vlastného uváženia. Jediné, čo mi bráni dať absolútne hodnotenie je štýl rozprávania a tým je neustále preskakovanie medzi časovými rovinami. Keď je to vzdialená minulosť tak si to divák všimne, ale ak je to o pol roka dozadu, potom prítomnosť a následne mesiac späť, človek sa ľahko stráca. Na druhú sériu sa veľmi teším, ale pevne verím v postavu rozprávača, ktorý by to sprehľadnil.(18.2.2020)