poster

Pamatuj si mé jméno

 • anglický

  Remember My Name

Thriller / Drama

USA, 1978, 94 min

 • Martin741
  ***

  Reziser Alan Rudolph nie je v CZ a SK koncinach znamy, pre filmuznaleho divaka, ktory zaviedol filmovu prax /= pozerat co najviac filmov/ pred filmovou teoriou je ale Rudolph symbol toho, ze sa uprednostni nalada a atmosfera film upred dejovou liniou. Fakt ako, z tohoto by taky verbal nemal radost, je toskor artovy film, rozhodne nema strhujucu dejovu liniu a je bez akcnych scen. Perkins mi bol vzdy odporny, uz od Hitchovho Psycha, naopak Geraldine Chaplin bola vyborna, mala hodne do seba. Film skor pre artove hnedopichy nez pre mainstreamoveho divaka . 68 %(24.11.2018)

 • kyselina
  ***

  Mám problém s filmy, kde si nemůžu najít postavu, která by mi byla aspoň trošku sympatická. Nicméně Anthony Perkins boduje jednoznačně!!(19.5.2005)

 • Lynn
  ***

  Je to trochu škoda, ale celkem zajímavý námět poskytující velké pole možností je pohřben fádní režií. Film, který po shlédnutí do dvou dnů zapomenete a nebo budete jen matně lovit v paměti. A nic na tom nezmění ani herci, kteří svým postavám velmi dobře vdechli život nebo skvěle zvolené prostředí, kde se děj odehrává.(8.6.2005)

 • Oskar
  ***

  Nenápadný thriller, na první pohled vlastně vyniká jen tím, že Anthony Perkins tentokrát nehraje psychopata, ale oběť. Ale pozor! Daleko větší pozornost zasluhuje Geraldine Chaplinová v netypické a záhadné roli. Úplně mě přinutila přehodnotit názor na její herecké ne/kvality (uznejte, že třeba v Na stromě byla hrozná). Zvlášť po pointě, která ji vrhne do úplně jiného světla. Zajímavé. 60%(8.9.2005)

 • CheGuevara
  ***

  Chaplinová již dávno vystoupila ze stínu svého otce a Pamatuj si mé jméno je toho jednoznačným důkazem. Zato Anthony Perkins svoji životní roli nepřekonal. Příběh o životním zadostiučinění nepostrádá naléhavost ani atmosféru, doplácí však až na příliš úzkoprsou režii, která nedokáže natolik přiblížit vnitřní prožívání hlavních hrdinů, což je u tolik zajímavých postav poněkud na škodu.(8.7.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace