Pamatuj si mé jméno

Remember My Name

Thriller / Drama

USA, 1978, 94 min

Reziser Alan Rudolph nie je v CZ a SK koncinach znamy, pre filmuznaleho divaka, ktory zaviedol filmovu prax /= pozerat co najviac filmov/ pred filmovou teoriou je ale Rudolph symbol toho, ze sa uprednostni nalada a atmosfera film upred dejovou liniou. Fakt ako, z tohoto by taky verbal nemal radost, je toskor artovy film, rozhodne nema strhujucu dejovu liniu a je bez akcnych scen. Perkins mi bol vzdy odporny, uz od Hitchovho Psycha, naopak Geraldine Chaplin bola vyborna, mala hodne do seba. Film skor pre artove hnedopichy nez pre mainstreamoveho divaka . 68 %(24.11.2018)

Mám problém s filmy, kde si nemůžu najít postavu, která by mi byla aspoň trošku sympatická. Nicméně Anthony Perkins boduje jednoznačně!!(19.5.2005)

Je to trochu škoda, ale celkem zajímavý námět poskytující velké pole možností je pohřben fádní režií. Film, který po shlédnutí do dvou dnů zapomenete a nebo budete jen matně lovit v paměti. A nic na tom nezmění ani herci, kteří svým postavám velmi dobře vdechli život nebo skvěle zvolené prostředí, kde se děj odehrává.(8.6.2005)

Nenápadný thriller, na první pohled vlastně vyniká jen tím, že Anthony Perkins tentokrát nehraje psychopata, ale oběť. Ale pozor! Daleko větší pozornost zasluhuje Geraldine Chaplinová v netypické a záhadné roli. Úplně mě přinutila přehodnotit názor na její herecké ne/kvality (uznejte, že třeba v Na stromě byla hrozná). Zvlášť po pointě, která ji vrhne do úplně jiného světla. Zajímavé. 60%(8.9.2005)

Chaplinová již dávno vystoupila ze stínu svého otce a Pamatuj si mé jméno je toho jednoznačným důkazem. Zato Anthony Perkins svoji životní roli nepřekonal. Příběh o životním zadostiučinění nepostrádá naléhavost ani atmosféru, doplácí však až na příliš úzkoprsou režii, která nedokáže natolik přiblížit vnitřní prožívání hlavních hrdinů, což je u tolik zajímavých postav poněkud na škodu.(8.7.2009)