Už tady nejsem

• Mexiko Ya no estoy aqui (více)

Sedmnáctiletý Ulises šéfuje partě tanečníků latiny v tradičním stylu cumbia. Po nedorozumění s místním gangem ale musí utéct za hranice, aby si zachránil život. (Netflix)

SAINTS

Ulises,je 17-ročny mladik ktory žije v Monterrey,patri do Los Terkos mladežnickej tanečnej skupine,,jeho štyl a tanečne kreacie z neho robia vodcu tejto skupiny.Po nedorozumeni s miestnym kartelom,je nuteny opustit Mexiko a ilegalne sa dostane do New Yorku.Pribeh sa potom prelina medzi jehi dnami v Monterrey a zapasom o prežitie v novej krajine.Tam sa snim zaobchadza ako s neželanym outsiderom alebo s objektom kulturnej fascinacie.Najde si priatelku v podobe 16-ročnej Lin,Môžeme sledovat medzeru medzi jeho komunitou v Monterrey a jeho odsudzenim v Queens.Režiser Fernando Frias precizne vyjadruje kulturnu identitu mladych ludi . ()

Malarkey

O životě v Mexiku a o tom, jak je hudba v životě každého z nás důležitá, a že dokáže i léčit duši v prostředí, které je drsné trošku přes hranici a herci neherci to v tomto filmu minimálně tuší. No a kamera je v tom všem dění tak nějak navíc a celé to dění z nepatrného povzdálí sleduje jako tichý pozorovatel. ()

Marze

Potret chlapce vytlaceneho z domova. Frias je talentovany vizual i vypracec pribehu..Synergicky pusobi soubeh vybornych filmovych remesel,hudby a vykon hlavni postavy Daniela Garcii Trevina. Slovni vypravec Frias uz tak dobry neni.Pribeh neni novy,ale jeho situovani do Mexika je exoticke. ()

Devadesát Dva

Na ten jeho sestřih nezapomenu. Ale jinak solidní drama o klukovi z ulic Monterrey v Mexiku, vůdci skupiny teenagerů, kteří by se rádi infiltrovali do vyšší gangsterské ligy, což je ale záhy přetrženo skutečným gangem, který si servítky nebere a tak je Ulises nucený prchnout do USA, kde se snaží protloukat na vlastní pěst, celou dobu v rytmu jeho specifického tance, columbia. Zní to mnohem zajímavěji, než jaký film ve skutečnosti je, protože je tam jen pár ok scén a zbytek filmu se jde tak nějak odnikud nikam, což je ne vždy na škodu, ale přijde mi, že tenhle snímek toho moc nenabízí, scénářem, po technické stránce - stojí to jen na hlavní postavě a tom, co se jí zrovna děje. ()

Maximilianus

Tento film bol zvláštny a mám z neho zmiešané pocity. Na jednej strane tam je príbeh chlapca doma v Južnej Amerike, ktorý ale nie je nijak zaujímavý, na druhej strane je príbeh toho istého chlapca, tentokrát v Severnej Amerike, ktorý ale nie je nijak zaujímavý a ani originálny. Dokopy to nie je zlé, len je to o ničom a tento film ničím neobohacuje ako kinematografie, tak ani diváka. Niekto si v ňom ale určite nájde nejaké posolstvo alebo niečo špeciálne. 6,7/10. ()

xxmurphyxx

Film je v prvom rade o láske k hudbe a až potom sociálna kritika spoločnosti. Pre Európana zrejme ťažšie pochopiteľné no zároveň o to viac exotické na pozeranie. Film dokáže prvú polovicu zaujať a udržať si divákovu pozornosť no v tej druhej sa už začína vliecť, prešľapuje na mieste, človek čaká, kedy sa trochu pritlačí na pílu, no v tom príde koniec, ktorý tak trochu vyšumí do prázdna. Film ako celok nie je zlý, len chýbajú nejaké silné scény, ktoré sa tu priam núkajú. Jediné, čo ma fakt vyslovene sralo, bola tá premotivovaná, hyperaktívna Číňanka na tužkové baterky, ktorej sa huba nezavrela jak bol film dlhý. ()