Pravdivý příběh vzestupu hudební legendy Arethy Franklin. Od jejích počátků, když jako malá zpívala v kostelním sboru, k tomu jak se vypracovala na mezinárodní super hvězdu. (Forum Film CZ)

Trailer 4

silentname

V jadre si myslím, že "Respect" je dobrým filmom. Pravdou je, že o živote Arethy Franklin som toho veľa nevedel a reálne som sa oň asi ani nikdy nejako výraznejšie nezaujímal. Jej hudba nebolo to čo som vyhľadával, ale musel som vždy uznať jej kvality. Či už talentovaných hudobníkov, ktorí sa jej starali o aranžmány, alebo aj jej zlato v hrdle, ktoré bolo a vždy bude absolútne nespochybniteľné. Čo sa tohto filmu týka, myslím si, že ponúka tak akurát zo všetkého. Je v ňom dostatok skvelej hudby, počas svojho obrovského času ma reálne nenudil a mal som pocit, že herci robia maximum, aby svoje postavy predali. Jennifer Hudson možno miestami mohla herecky ponúknuť trošku viac, no tie spevácke čísla som jej veril a predala ich veľmi dobre. Film má aj pár scénok, ktoré mi ostanú v pamäti a musím uznať, že vznik skladby "Respect" je pre mňa spracovaná super. Herecky som s nikým nemal výraznejší problém, natočené je to kompetentne, no film trošku spadne do pasce životopisných filmov posledných rokov, ktoré tak trošku ukazujú tie isté veci, aké sme mali možnosť vidieť už v mnohých filmoch predtým. Čo je základom? Démoni a alkohol. A v Arethinom prípade aj nie veľmi šťastné detstvo. A je mi jasné, že mať prvé dieťa už niekedy v 11-tich alebo 12-tich rokoch rozhodne nie je niečo, čo je príjemné, no tej časti sa reálne venujeme príliš málo na to, aby z toho niečo aj reálne vyplynulo. Vzťah s jej deťmi tu celkovo ide dosť mimo príbehu. A v určitých bodoch mi to bolo celkom ľúto. Myslím si, že tu bol potenciál na to, aby film ponúkol niečo trošku iné. Niečo, čo by nás ako divákov dokázalo viac zasiahnuť. No v podstate sa dozvieme tie isté veci, len v živote inej známej osobnosti. Mňa film osobne nenudil a mám pocit, že sa tvorcovia snažili niečo priniesť. Ale mohlo to byť oveľa veľkolepejšie. No po dopozeraní som úprimne mal pocit, že sa k téme tvorcovia postavili s úctou a rešpektom. A to im musím uznať. Hodnotenie: B+ ()

M.i.k.e

Aretha Franklin měla svoje démony (skoro jako všichni umělci) a prožila si svoje těžké chvíle,ale pozici královny soulu jí už nikdo nikdy nevezme.A z tohoto pohledu by si jako její připomínku a poctu zasloužila lepší film.Minimálně na úrovni Hackfordova Raye a do toho má Respect sakra daleko.Ano,mapuje ty nejzásadnější okamžiky jejího života počínaje smrtí matky v raném věku až k událostem po smrti Martina Luthera Kinga,která Arethou otřásla a pak se chvíli "hledala",ale dělá to takovým fádním a chvílemi extrémně nezáživným způsobem,že pocitově nemá dvě a půl hodny ale spíš tak čtyři.Hudby tu není ani málo,ale ani úplně moc,potkáme tu její největší hity,ale stejně jako celému filmu jim chybí energie (taková kterou měl už zmíněný Ray a nebo třeba Walk The Line).Celý film je napsán a natočen tak zvláštně přízemně přizdisráčsky aby náhodou nevyvolal nějakou kontroverzi a někoho neurazil,že mu to v reálu ubližuje a posouvá ho to směrem k televizní tvorbě (takové té nehezké ala Halmark).Přitom obsazení je dobré a jsou tu náznaky,že mohlo jít po delší době o opravdu dobrý životopisný filmy.Jennifer Hudson je sice lehce prkenná a působí jako by se bála to pořádně rozbalit,nicméně stále jí to hezky zpívá.Forest Whitaker je na tom podobně (jen nezpívá) a nejlépe z toho tak nakonec překvapivě vychází Marlon Wayans,který v roli Arethina manžela působí jako solidní zmetek.Ale i u něj to jsou většinou jen náznaky,nebo momenty a ve výsledku se sveze se zbytkem.Respect není vyložený průser a i přes hodně kritiky nelituji času který sem s ním strávil,jen prostě měl být lepší.Méně šedivý,energetičtější a nebo alespoň minimálně o 45 minut kratší...60% ()

fredisek

Tak špatně napsaný a nudně natočený film jsem neviděl dlouho. První zajímavá scéna přijde po půlhodině, vedlejší postavy (pokud zrovna nedělají nějakou scénu) se jen poťouchle usmívají a Arethu obdivují. Wikipediové heslo, které by si zasloužilo sestříhat na hodinu a půl maximálně. O vnitřním světě královny soulu se dozvíme málo, musíme ale sledovat dojákové scény s jejím otcem a poslouchat těžko uvěřitelné motivační dialogy. Aretha Franklin si zaslouží respekt, ale ne ustrašenost. Tenhle film se tak zoufale snaží nikoho neurazit, až z toho i pasáže o domácím násilí vyjdou jako průměrná hádka. Hudby je tam paradoxně velice málo a Jennifer Hudson je nemožně prkenná. Rocketman nasadil laťku hodně vysoko, Respect ji ani nepodlezl. ()

Arsenal83

Kto má rád škreky černošských kostolných speváčok a neprestajné aleluja tanečky tak toho film uspokojí. Viem, legenda. Aretha Franklin. Ale tak moja legenda to nie je, ja si pri jej výkrikoch musím dávať vatové tampóny do uší. Dve a pol hodiny filmu, ktorý je určený pre vyhradené afro publikum. Našťastie pri tej nude nezaspí, pretože vždy prišla Aretha a zvýšila decibely. ()

Vxxx

Aretha byla samozřejmě neuvěřitelně nadaná zpěvačka a muzikantka, bohužel její život asi nebyl dost zajímavý pro 150minutový film, protože to byla nuda. Nějaký respekt, růst, síla nebo ani nic podobného z toho filmu nesálalo. Pokud bych měla Arethu soudit podle snímku, tak to byla hloupá tichá puťka, která prostě jen uměla zpívat. A to si Ms Franklin určitě nezasloužila. Škoda, doufala jsem v Oscarovku. 2* ()