Téměř 5000 let poté, co byl obdařen všemocnou mocí egyptských bohů - a stejně rychle uvězněn - je Black Adam (Dwayne Johnson) vysvobozen ze svého pozemského hrobu a připraven rozpoutat v moderním světě svou jedinečnou formu spravedlnosti. (Vertical Entertainment)

Psycho.R

Jde zřejmě o jeden z posledních filmů, který vychází ze Snyderovi Idee nebo se o to, alespoň, snaží. A jsem za to rád. Black Adama znám z komiksů jen zběžně, myslím, že nejvíc jsem si ho zapamatoval z pokračování Strážců. Rock je borec, trhá ruce a nebojí se přitvrdit. V porovnání s Marvelem je to milá změna. Pierce Brosnan má pořád svoje charisma a Quintessa Swindell je překvapivě moc milá. Závěrečná potitulkovka měla být napojením na předchozí cestu a cameo v ní je super. Dneska už je, bohužel, známo, že z toho nic nebude. Každopádně pokud Gunn zrestartuje příběh a vymění herce, tak s komiksovými filmy končím a budu mít klídek :D. Ps. V továrně na sny chodí vše po vlnách, většinou desetiletých. Z toho mi i vychází, že komiksové filmy začínají ztrácet na oblibě (což je vidět i na tržbách posledních Marvelovek) a přijde zase jiný fenomén. ()

rublik05

Strašně moc mě zajímalo, jak si Dwayne Johnson povede v této pro něj trochu nevšední roli. Žádná velká očekávání jsem neměl, vlastně jsem tak nějak podvědomě čekal, že to bude hrozná kravina. A taky že jo. Black Adam se snaží být hrozně vážným a drsným filmem, bohužel mu to vůbec nevychází, zůstává někde na půli cesty mezi vážností a komedií, takže jako celek je tedy naprosto nefungující. Přišlo mi to jako taková kombinace všech možných komixovek, navíc hrozně nefungující a nelogická. Postavy jsou strašně nevýrazné a ploché, nikdo mi nebyl ani trochu sympatický. Snažil jsem se alespoň si užít akční scény, na nich mi však vadila nepřehlednost a to neustálé zpomalování. Jediné co ujde, tak snad jen ty efekty, jinak bída a utrpení. 2/10. ()

arkie

Vizualne sa to da, ale dejovo a herecky je to velmi slabe. Prevarene finty na akcny/rodinny film + investicia do znamych mien, co ale vela prace nenarobia. Nestoji za premarneny cas, jedine ze ste hardcore DC-fanusik. ()

Hellierer

Oceňuji velkolepost výpravy a skutečnost, že akce tvoří zhruba 70 % filmu, ale k čemu to je, když těch zbylých 30 % vás vlastně jenom s*re? V podstatě každý řádek scénáře bolí, stejně jako Rockovo hraní na "temnotu", které vypadá, že celý film potřebuje na velkou. Uff! ()

Ivo odpad!

Ultradementní digitální fraška s všemocně mocným elektrickým létajícím steroidem v hlavní roli. Legendární bollywoodské akční scénky tímto dostaly finálně na frak? A k tomu ještě ona předivoce rozpoutaná "jedinečná forma spravedlnosti" (a úrodně rozvodněné oči?). Brrr. Zdá se že Black Dwayne stále málo prachů má? (že se musí stále propůjčovat podobným retardovaným kokotinám). Až ho po 5000 letech probudí v hrobě, krásně si jich v ještě modernějším světě užije. Hned poté co tam všechny všemocně potrestá. ()

degster

Prvý superhrdinský film pre ľudí s ADHD. Technicky fajn, v scenári pár dobrých pokusov, ale každé dve sekundy strih, každých desať niečo nové a žiaden soundtrack tu netrvá dlhšie ako jeden refrén. Takto si predstavujem poriadny trip na kokse. ()

Nemmonn

Jako akční film to celkem funguje (hlavně pro mladší). CGI je na poměry DCčka hodně dobrý. Hudba taky ujde a Dwayne Johnson nebo Pierce Brosnan jsou perfektní. No a tam to jednoduše končí. Příběh mě nebavil, postavy byli boring a celková atmosféra filmu vás ukládá do spánku. Hele čekal jsem to horší, takže mě to vlastně i překvapilo. 5.5/10 ()

gemi

Černej Áďa je trošku Superman, trošku Flash a trošku Thoř. A taky trošku hrdina a trošku kretén. Film se snaží být maximálně spektakulární, jenže moc tlačí na pilu, takže z toho většinou vzejde nepřehledný digitální bordel. Míň je někdy víc. Ani snaha o vtipnost nevychází. Hlášek a vtipných situací je tu hromada, ale působí jaksi strojeným dojmem. Chybí tomu taková ta deadpoolovská lehkost. Akorát povinnou halyvůdskou kvótu na počet nebělochů film naplňuje takovou měrou, že v něm agent 007 na penzi působí až nepatřičně. Kupodivu to filmu nepomohlo. ()

jsem_fila

Nechápu všechny tyhle negativní recenze... Na DC film to byla fakt pecka. Oproti novému Thorovi od Marvelu je tohle na úplně jiným levelu. Samozřejmě to nebylo na 5 hvězd, něco tam bylo divný, ale rozhodně bych tomu 2 nedával. Každopádně se mi líbí kudy směřuje DC se svými filmy a nemůžu se dočkat na pokračování díky poslední scéně. ()

HERGImanCZ

Akční nářez s nabušeným tempem! Black Adam si na nic nehraje, je to superhrdinský akčňák, který je rychlý, zábavný a plný sympatických postav. Je to v podstatě klasika s Dwaynem Johnsonem, jen tentokrát zabalena do komiksového pozlátka. Největší problém filmu je, že si tvůrci vzali až moc velké sousto. Postav je tu přehršel a to samé platí pro myšlenky či nové informace pro DCEU (rozšířený vesmír DC). Působí pak trochu zvláštně, že je zde představena jakási Justice Society, o které například v Justice League nepadlo ani slovo, i když se domnívám, že by se na záchranu světa tento tým vcelku hodil. To samé platí pro nový materiál. Scénáristé Black Panthera si můžou v klidu dovolit používat hojně vibranium, protože ho známe už z předchozích filmů. Tady by to ale zkrátka potřebovalo nějak definovat, co s tím lze dělat, jaké má vlastnosti, atd. Krásný příklad z DCEU je, když Lex Luthor v Batman vs. Superman během dialogu představí kryptonit a divák hned ví, co čekat. Co se týče myšlenek, máme tu například myšlenku utlačovaného lidu nebo otázku, co znamená být hrdinou či padouchem a kdo je svých schopností hoden. A na všem zmíněném by se v základu dalo stavět a rozvést to do něčeho hlubšího, ale tady na to tak nějak není čas. Pokud jste dočetli až sem, musíte si myslet, že jsem byl zklamaný. Opak je ale pravdou. Veškeré tyto problémy jsou opravdu čistě ve scénáři. Vizuál k sobě vcelku ladí, hudba je skvělá a tempo smrtící. Ten film vám během své stopáže nedá ani čas přemýšlet a já jsem si pomítání neskutečně užil. Pokud na Black Adama tedy půjdete s tímto vědomím, věřím, že zklamaní nebudete. ()

Mini_X

Konečně lepší DC film. Black Adam je film, který sází na klasický akční popcornový zážitek. Black Adam je film, který si každý fanoušek užije co nechce myslet kriticky. Ale… sice se jedná podle mě docela v pohodě akční film, má sním pár problémů. Ale než přijdu k negativům řeknu pozitiva. Film nemá v sobě tolik CGI a samostatné CGI není tak blbý jako v nových Marvel projektu, postav Blacka Adama je velice super, a ke konci filmů furt působí jako antihrdina (ne jako třeba Venom). Celkově je tenhle film je jednoduchý a nesnaží se o nějaké komplikované témata. Ale film má nějaké ti problému. Jeden z mých největších problém je squad superhrdinu, hlavně kvůli tomu, že dva hrdinové dostanou mnohem větší prostor, no a zbylí dva jsou tam aby pomocích svých superschopností dělali cool vizual. Film má docela jednoduchý příběh, což někdy vypadá, že film nemá moc originálních nápadů. Kolem a kolem musím říct, že se jedná o docela v pohodě akční film, který si užije 80% diváků. 6/10 ()

crashy

Milujem komiksové filmy. Pozriem si rada DC aj Marvelovku a nerobím porovnávačky a zhodnotím film ako celok. HEJTERI sú osobne si myslím obrovský fandovia marvelu, ktorí sa snažia udupať akúkoľvek iskierku úspechu DC.  Pred kinom som prečítala veĺa recenzií a vážne som už bola nastavená na to najhoršie a teraz po vzhliadnutí nechápem tie nenávistné a do oči bijúce recenzie ( sr*cka) a pod. Ja som sa bavila....prekvapená z nenúteného humoru...ako tak znala històriou hrdinských postáv...normalnej dávky akcie..zmysluplného nekomplikovaného deja (kedže nám ide o hrdinov a antihrdinu) a tiež pochopenie jeho konania, ktoré sa nám postupne odkrýva.  Apropo pre hlašky tipu vykrádanie marveloviek si prosím naštudujte rok vydania jednotlivých postav a zistíte, že dr Fate tu bol oveĺa skôr ako dr. Strange ako aj predchodca atoma smashera...Atom....a cyclone neovláda počasie ako stormy ale len vietor ....tak, keď už by sme mali byť v tomto ferov, kto koho okráda? Dc má lepšie prepracované  postavy s hĺbšim dejom ale vo svete filmu a presadenia sa je na tom lepšie Marvel. Za mňa 85%. ()

Patrik_Sal

Black Adam byl film, který si nejspíše nezaslouží návštévu kina, jedině, že by jste šli s nejlepším kamarádem/kamarády a mohli si to užít jako společnou aktivitu, občas se zasmát věčně směšně vypadajícím zpomaleným záběrům, nebo si jenom šeptat o tom, co bylo cool a co ne. Film má velmi dlouhé finále, Dwayne Johnson se po většinu filmu chová jako NPC, ale ke konci to začalo být lepší. Justice Society byla dobrá, ovšem třeba Atom Smasher nebo ta týpka se vzduchem (ano, zapoměl jsem její jméno) měli velmi málo prostoru, nejvíc prosotoru měl Hawkman s Dr. Fatem kteří i tak nebyli prokresleni natolik, jak by si zasloužili. Konec se opravdu táhne, jak už jsem psal, finále je až moc dlouhé (trvá asi 1/4 filmu) a to trochu ubírá váhu. Zápletka filmu je v podstatě o tom, že má uvést Justice Society a představit Black Adama. Ve filmu byla dvě camea, z toho je to druhé vážně povedé a po potitulkové scéně jsem měl husí kůži. Film si ale kvůli ve velké části nepovedenému humoru, dlouhému finále a trochu plochým postavám nezaslouží víc než 6/10 - 3* neurazí, nenatchne a jednou stačí ()

MERKATtv

Bola to akčná blbosť takže som sa pri tom bavil. Určite to bolo lepšie ako väčšina nových Marvel filmov ale úplne kvalitné to určite není. The Rock ako herec vie zahrať iba jednu postavu a to svalnatého čáva v džungli takže keď v tomto filme lietal, zabíjal a rozbíjal budovy hrozne som sa na tom smial lebo to bolo proste veľmi vtipné s tým jeho ksichtom. Príbehovo to bol celkom úlet, kamerové zábery a strih je úplne šialený a pripomínalo mi to akčné filmy zo skorých 2000s, malo to zaujímavé vedľajšie postavy, skvelo vizuálne spravený Kahndaq... Fanúšik DC bude podľa mňa z tohto filmu veľmi rád. Je ale naozaj škoda, že to celé tiahne tím superhrdinov ktorí nemajú dostatočne veľa priestoru lebo film mohol byť kľudne o nich a dopadlo by to oveľa lepšie. ()

Clark_Kent

PARÁDY, PŘEHLÍDKY, SPOUSTA VYRAŽENEJCH DVEŘÍ A VTIPNEJ I SMRTÍCÍ BLACK ADAM     Když chceš trochu svěžesti v jinak nepříznivém světě, pozvi Dwaynea Johnsona na slovíčko. Nebudu tady zbytečně vypisovat dalekosáhlý a taky vyčpělý teorie o DC Universe, nehodí se to a nebaví mě to. Nové éra je hold nová éra, pravděpodobně. Jde o to, že smysl pro srandu Black Adam, určitě měl. “To byl sarkasmus, samozřejmě”.  P.S.: Pro Super nadšence, mám doporučení z kinosálu po filmu rychle chvátat domů nemusíte. Zkuste jěště vydržet. Letmý a pozitivní závan jisté naděje, dobře zahřeje. ()

Wlastik

Konečně jsem se dočkal Dr. Fate! 🤩 SPOILER: Mohlo to mít 5 hvězdiček, pokud by nebránili umřít hrdinovi, který neumírá, ale reinkarnuje se. Očividně Warrenová opovrhuje Adamem, protože si říká BLACK. 😅 Někdo si stěžuje na zpomaleně efekty, mě se tam líbili. Co se mi ale nelíbilo, bylo příliš "Thanos" efektů - rozprášení. Buď jsem si toho doposud nevšímal a nebo po Thanosovi si to specialisti nějak oblíbili. Každopádně příběh je taková popcorn jednohubka, žádné extra zvraty a drama. Pokud nemáte příliš velká očekávání, tak se vám to bude líbit. Taky je tam několik wtf momentů, ale sami hrdinové následně na ně upozorní. Žel ne vždycky se dočkáme odpovědi. ()

studiobadguy

Možná je to tím, že jsem víc fanda komiksů, než filmovej odborník na každou hovadinu, ale mě Black Adam nadchl. První zaujme určitě casting. Všichni herci jsou do těch rolí naprosto perfektně vybraní a nikdo se neztrácí. Hlavně nejvíce vyniknou charaktery Hawkmana a Dr. Fate. Dr. Fate si u mě celkově ukradl celý film pro sebe a kdyby dostal nějaký spin off, tak beru všema deseti. Akce je CGI bordel, ALE přehlednej CGI bordel. Jako se mi za poslední 2 roky stávalo u Marvelu, že v žádný CGI akční scéně není poradně nic vidět a vše je přeplácaný a nepřehledný. Tady je toho taky tři prdele, ale vše je přehledný, zapamatovatelný a já si upřímně užíval každou rozdanou ránu (což se mi u komiksových filmu dlouho nestalo). Kde film trochu ztrácí je humor. Mně už není 10, aby mě rozesmály trapný joky na to, že “hrdina musí mít svojí hlášku” nebo “Black Adam nechápe sarkasmus”, atd… . Úplně to kazí celý zážitek a upřímně to hrozně ruší. Tyhle trapárny nechte Disenymu a jejich sračkám pro děti (někdo to napsat musel). Jestli Warneři a celý DC chtějí, aby jejich filmy někdo bral vážně, tak hlavně ať se neinspirují Marvelem, protože to je akorát cesta do pekel. Celkově film je krásná jedohubka, u který jsem se celou dobu bavil, svižně to uteklo a až na některý klišé a ten dětinskej humor je to letos jeden z těch lepších komiksových počinů. 75% ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)