Téměř 5000 let poté, co byl obdařen všemocnou mocí egyptských bohů - a stejně rychle uvězněn - je Black Adam (Dwayne Johnson) vysvobozen ze svého pozemského hrobu a připraven rozpoutat v moderním světě svou jedinečnou formu spravedlnosti. (Vertical Entertainment)

3DD!3

Snaží se seč můžou, ale s blbým a zmateným scénářem ani Skála nepohne. Dwayneův vysněný projekt konečně dorazil a není špatný, ale není ani moc dobrý. Dorazil průměr s vynikajícím Brosnanem, jehož Doktor Fate by si zasloužil vlastní film. Naopak zbytek týmu JSA nebo co to bylo, je spíš na pěst, ale někdo kostlivce a čerta zaměstnat musí. Adam má pár skvělých scén, kde krájí padouchy, rve jim ruce a vůbec se s nimi nemazlí, jenže se k té kruťácké akci dostává z divných důvodů, často bez zjevné motivace. Colett-Serra nemá k dispozici koherentní příběh, aby vyplnil Snyderovsky zpomalenou akci, ale snaží se, zábavné to bohužel moc není. Teď je třeba se modlit, aby scénář k pokračování psal Gunn a Clark se zastavil na něco víc než jen krátký pokec. ()

Hitman_47

Fun Fact: Další z řady filmů, kde tvůrcům hodně záleželo na blackwashingu superhrdinů ... jediný, který zůstal s bílou barvou pleti je Dr. Fate, všichni ostatní museli být očerněni : ) Miluju ten americký rasismus : ) ()

Le_Chuck

Jaume je výborný režisér a keď sa tam nevypráva, tak je to zábavný a vizuálne prekvapivo našlahaný koktejl. Ja som fakt čakal prúser, takže zaokrúhlujeme nahor. 70% ()

Spiker01

Velké osvěžení oproti ostatním Rockovým rolím, kde hraje furt stejné klaďáky se spoceným tričkem, V BA samozřejmě nehraje vyloženě záporáka (film o právoplatném záporákovi nikdy nebude, vždycky jsou to antihrdinové), ale je aspoň správně nekompromisní a tuhle polohu, kterou ztratil někdy kolem Rychle a zběsile 5-6, jsem měl vždycky raději. Jinak samozřejmě všichni chválí Pierce Brosnana a jo, i za mě si kudos zaslouží, víc mě ale překvapil představitel Hawkmana, u kterého jsem po šíleném výstupu v Legends of Tomorrow vůbec nic nečekal, a tady byla ta postava prostě super. Jinak ale sterilní nenáročná zábava od průměrného režiséra (nevím proč si Rock vždycky vybírá ty stejné, se kterýma se mu asi dobře pracuje, ale ambice tam nejsou), přičemž mě druhá půlka už moc nebavila a nadchla mě až potitulkovka. Doufám, že se DC Universe zase vzchopí a přinese zas nějakou opravdovou pecku. ()

NinadeL

#11 DCEU. Black Adam je spin-off Shazama a to je to nejdůležitější, co je potřeba předem vědět. Není to DC pro dospěláky, je to jen další dílek mozaiky pro teeny. Film se bohužel připravoval příliš dlouho, takže dneska je jeho zapojení do rozvětveného DCEU už jen na škodu. Nač jsou nám všechna ta pomrkávání, camea a easter eggy, když se každou chvíli celý ten svět restartuje? Nač představovat další tým, Justice Society of America, když už je patrně v tomhle složení a s těmito herci znovu neuvidíme? Dwayne Johnson, Sarah Shahi a Pierce Brosnan nejsou samozřejmě prohrou, ale všechny ty sliby vedoucí nikam jsou problém. RIP Sups. ()

Nevka

Veleprůměrná komiksovka s nevýrazným Rockem a výborným Piercem Brosnanem. Slibovaná revoluce se nekoná - právě naopak. Black Adam je rutinní podívanou, která se v akčních sekvencích opakuje a nemá na rozdíl od Shazama čím zaujmout. Ale čekali jsme snad něco jiného? ()

D.Moore

Zábava. Nic víc, ale ani nic méně. Celou dobu se přímo nabízelo srovnání s konkurenční X-Men: Apocalypse, no a v tomto ohledu musím říct, že Black Adam se prostě povedl. Samozřejmě není tak temný, jak nám všichni tvrdili, že bude, ale není to ani žádný svatý skautík a moc se mi líbila hlavní revolucionářská myšlenka, Skvělé bylo přirozené uvedení nových hrdinů na scénu (neokoukaní sympaťáci a dokonalý Pierce Brosnan) a fakt, že každý z nich opravdu k něčemu byl, a dokud Johnsonův Adam nemluvně terminátorsky likvidoval, koho se mu zamanulo, děsně jsem se těšil na každou jeho další scénu. Scénář mě v závěru dokonce i překvapil a ačkoliv Jaume Collet-Serra kopíroval styl Zacka Snydera, nikdy to nepřehnal. Jestli mi něco opravdu vadilo, pak trochu nejasná provázanost se světem Shazama. Jinak - i díky vcelku rozumné délce - si opravdu nemůžu stěžovat. Je to příslib, že by se filmový DC vesmír mohl po letech formování snad už konečně taky nějak zformovat. ()

Big_Boss

Black Adam je kombinace všech superhrdinkých filmů, které jste za poslední dekádu viděli. Je to opulentní a velkolepé, ale i prázdné a předvídatelné. S tím jak o tomhle filmu Rock básník posledních cca 14 let bych čekal minimálně něco revolučního ve stylu Jokera nebo Batmana od Matta Reevese. Je to rozhodně lepší než Shazam!, Wonder Woman 1984 nebo letošní průser ve stylu Thor: Love and Thunder, ale hodně to zaostává za Suicide Squad Jamese Gunna nebo Man of Steele Zacka Snydera. CGI záporák vytažený z prdele je asi ten nejgeneričtější od záporáka z prvního Suicide Squad, kterej ani nevim jak se jemnoval. Největší tahouni filmu pro mě byli The Rock a Pierce "007" Brosnan, kterej nestratil nic ze svýho šarmu, když byl ve službách jejího veličensta. V celku to je dobrá výplachovka, která vám zabije dvě hodiny času jak nic a když nic jinýho, tak už kvůli tý potitulkový scéně (kterou Dwayne v mediích tak propaguje), byste se na to měli podívat. 6/10 ()

Xmilden

Příjemně jsem byl překvapen. Marvel je určitě mnohem dál v budování v nějakých širších souvislostí, zápletek atd. Jenže DC umí překvapit, když to vůbec nečekáte. Od Black Adama jsem čekal akorát tak kravinu na kvadrát. Neříkám že jsem ji nedostal, ale slušně mě to bavilo. Rock si svou roli neskutečně užívá. Pořád se něco děje, postavy jsou fajn, casting se povedl (včetně pro mě zcela neznámých herců), prostředí je neokoukané a pořád se ve filmu něco děje. Není to samozřejmě nějaké vysoké umění, ale tahle nenápadná záležitost mě určitě bavila mnohem víc než poslední Thor a celkově mám obrovské výhrady k Marvelu, kterému se poslední fáze opravdu krutě nedaří. 70% ()

darkrobyk

Tak jsem Adama zbytečně odkládal, ale mohla mi napovědět nespokojenost určitých zdejších, že film tak špatný nebude. Zábavná jízda s nafrčeným Johnsonem, pohlednou Sarah a sympatickým Brosnanem. Akorát spratek Amon mi pil krev a zklamalo mě, že se jeho cesta neskončila. Souboje svižné, nahlédnutí do Pekla skvělé, avšak trestuhodně krátké, vizuálně dravé, nikoliv však nepřehledné. Ač by se mohlo zdát, že film staví jen na efektech, není tomu tak. Příběhově dobré...a ta paralela s realitou, kdy země je okupována cizí armádou, ale spolek spravedlivých se honí za bytostí, kterou vyhodnotila jako hrozbu, je mrazivá. Když Adam likviduje vojáky včetně vrtulníků, tanků a vozidel, měl jsem z toho pocit zadostiučinění a hned bych věděl, kam dál Adama poslat... jo a radost mi udělal Superman. ()

DJ_bart odpad!

DCU se už prostě nesnaží odlišit od MCU či se vymanit ze škatulky stereotypních komiksových blockbusterů. DCU je už prostě jen MCU z LIDLu.... jo a Dwayne Johnson není herec, ale chodící meme. Extrémně nesympatickej film, kterej nepřipomíná nic jinýho než sračkoidní produktovej prefabrikát pásový výroby. Nuff said. #it'sblackadamintime ()

Shakers

Čím začať, bavilo ma to a dosť. Som fanúšik DC komiks a obzvlášť sa mi ľúbia prvé filmy (Man of Steel, BvS, ZS Justice League, Wonder Woman, Aquman), no posledné filmy sa moc nepodarili (Birds of Prey, Wonder Woman 84) a tak som rád, že The Rock aspoň trošku vytiahol DC na lepšie svetlo. V prvom rade sa mi ľúbil príbeh, kde som vlastne netušil, kto bude záporák a o čo presne pôjde (trailery som nesledoval). Mistr Skala ako Black Adam sa výborne hodí na túto úlohu a dobre to hrá aj vo flashbackoch, ktoré sú zaujímavé až do konca. Veľkým plusom pre mňa bolo svižné tempo, takmer furt sa niečo dialo. Fajn dialogy a vtipy sú trefne dávkované, no nikdy to nie je zbytočne prehnané (ako napr. v Thor 4). Samotná postava Black Adama je zaujímavá, no stret s kladnými hrdinami s Justice Society ešte zaujímavejší. Hawkman a Doctor Fate sú výborný a to mi väčšinou skoro všade príde Hawkman ako trapák, no tu mi prišiel celkom štýlový. A keď už spomínam stret anti-hridnu s hrdinami, akcia je ďalšia s vecí čo ma bavila. Nikdy to neprešlo do stereotypu a vždy prišli nejaké zaujímavé nápady. Efekty sú v norme, v podstate už je to taký štandard v komiksových filmoch, všetky vyzerajú podobne kvalitne. Hudba tiež bičuje v akciách príjemne film vpred a dodáva mu potrebnú šťavu do gúľ. Prepojenie so sériou tiež nechýba a znova aj keď krátko sa tu ukáže Djimon Houson ako Wizard zo Shazama, či Amanda Waller, ktorá je už poslednú dobu ako marvelovský Nick Fury. Jaume Collet-Serra točí obvykle dobré, ale žánrovo iné filmy, no aj tento krát si môže pripísať kvalitný zárez na pažbu. P.S.: po-titulková scéna sa naozaj vydarila a poteší snáď každého fanúšika. Obľúbený soundtrack: Black Adam Theme. 80% - 4* ()

filmfanouch

Mění se dle slibů s nástupem Black Adama hierarchie síly v DC Comics? Black Adam si možná po fyzické stránce zvládne téměř každého hrdinu namazat na chleba, v rámci kvalit je ovšem ta pravá síla nejspíš někde jinde. Dwayne Johnson by minimálně jako tahoun s jasně danou vizí mohl budoucí tvorbu DC Extended Universe vypustit zajímavým směrem, ten ovšem v prvním Black Adamovi naplno naznačit nedokázal. Dodatek v závěru filmu sice dokáže nalákat, neslibuje ovšem, že bude skutečně za pár let o co stát. Jen čas ukáže, zda je zde naznačený směr pro budoucnost DC Comics tou správnou volbou.... ()

Big Bear

Tak jasně, nejsem cílovka. Tohle byla zase escort mission a sledování s omladinou. Komiks byl z toho cítit na sto honů, ale to už u filmů od DC prostě tak je. Opět jsem hned v úvodu s upokojením zarigistroval, že film je rasově vyvážený a je tomu tak dobře. Nikdo nebude muset nikde klekat. Nechápu účast P. Brosnana, musel se v tý sranda masce cítit asi fakt trapně. Irský gentleman by přeci jen mít nějakou thin red line přes kterou nepřekročí. No tady byl za ní celé stovky mil... Příběh naprosto jednoduchý až hloupý, zajímalo by mne jak by se takováhle věc točila v dobách kdy nebyly k dispozici digitální efekty. Bez nich by byl film o ničem. Těch je tam ale tolik, že osobám trpící epilepsií důrazně doporučuji zvážit sledování. Z těch všech blesků a výbuchů se dělaly mžitky před očima i mně a znovu opakuji, méně je někdy více. Dávám tedy za jeden blikající modrej šutr, kterej nalezl i létající Čestmír. * ()

JohnnyD

Zaslúžený prepadák. Toto nemohlo byť dobré v žiadnej fáze produkcie a len to zvýrazňuje totálne odtrhnutie časti Hollywoodu od reality. Už od prvých sekúnd je to také rýchle a skratkovité, že je jasné, že sa tu bude niekto snažiť vtrepať "epický" príbeh na 2-3 filmy do dvoch hodín: kopec ale fakt nerozvinutých postáv, kde každá má tak 7 minútový priestor (odkiaľ sa preboha vzala Justice Society?), množstvo tupých flashbackov, CGI big bad, smiešny žltý "arabský" filter a v neposlednom rade generický príbeh, ktorý musí priemernému návštevníkovi kina, ktorý videl len film Shazam a nepozná komiksy, prísť ako totálny výluh. Načo toto všetko? Jeden veľký egotrip The Rocka (napriek tomu, že trailer sa tvári, že titulný hrdina bude badass hláškar, Black Adam nie je vôbec vtipná postava). Black Adam nemal mať nikdy film, mal byť záporákom v dvojke Shazam. Dobre, že WB/DC poslali celý tento universe do koša a James Gunn začína odznova. ()

sheen

Na tento film jsem se těšil, mám rád postavy Shazama a Black Adama. Průser to není, je to fajn oddechovka, která je naplněná akcí od začátku až po konec, mohlo to být možná kratší a samozřejmě potitulková scéna, která byla již dopředu jasná :) Potěšil Hodný, Ošklivý a Zlý a Morricone :) [Kino Veselí n. M] ()

Cappuccino

The Rock ako Black Adam je na prekvapenie dosť slušný. Užil som si aj Dr. Fatea, časť akčných scén a niekoľko dobrých hlášok. Príbeh je však absolútne neoriginálny, plný klišé a záporák nestojí za nič. Na viac ako tri hviezdy ísť určite nemôžem. P.S. potitulková scéna vyvolala úsmev. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)