Počátkem 60. let 20. století, v době vrcholící studené války, obdrží USA dopis od Olega Penkovského (Merab Ninidze), vysokého důstojníka v Sovětského svazu, v němž projevuje obavy o světovou bezpečnost strach z hrozící jaderné války. Emily Donovanová (Rachel Brosnahan), agentka CIA, kontaktovuje agenta MI6 Dickieho Frankse (Angus Wright), aby navázali kontakt s Penkovským a začali s ním spolupracovat. Franks navrhne využít britského prodejce Grevilla Wynneho (Benedict Cumberbatch), jehož zná jako kurýra. A tak je Wynn do udržování kontaktů nejprve opravdu jen jako kurýr, ale později i více... (mac000)

Trailer 1

silentname

"The Courier" je podľa mňa celkom schopne spracovaným filmom. Má svoje nudnejšie momentky, no na druhú stranu vie dobre vybudovať príbeh a prinesie nám skutočne tvrdé finále. Ruské väzenie je skutočne tvrdé. Je to určite zaujímavý príbeh, ktorý je dôležité poznať a je zaujímavé pochopiť jednotlivé súvislosti a udalosti, ktoré možno zabránili tomu, aby v 60-tych rokoch bola tretia svetová vojna - nukleárna. Hoci si občas myslím, že nikto nechce aby sme tu mali nukleárnu vojnu, ktorá by nemala víťazov, tak zaslepenosť moci vie spôsobiť veľa. A že chcel Chruščov zlikvidovať svojich najväčších amerických nepriateľov je pre mňa celkom predstaviteľné. Benedict Cumberbatch je dobrou voľbou do tejto role. Vie svoju postavu predať a je zaujímavé ho mať v role, ktorá funguje ako most medzi Amerikou a Sovietským Zväzom. No najlepšou postavou filmu je pre mňa Oleg Penkovsky v podaní Meraba Ninidze. Excelentná voľba, skvelá postava a v záverečnej scénke ma skutočne dostal. Perfektná momentka je aj návšteva baletu. Čo filmu ale chýba je trošku väčšia údernosť v jeho prvých dvoch tretinách. Niečo, čo by ho spravilo trošku zaujímavejším pre bežných divákov. Lebo počas prvej polhodiny sme dokopy len budovali príbeh. A je to potrebné, no možno by sa našla cesta, ako by to mohlo byť aspoň trošku zaujímavejšie. Každopádne za pozornosť film stojí. A rozhodne ponúka dostatok dobrých momentiek a zaujímavý príbeh. Takže hovorím áno. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Film z obdobia kubánskej krízy, čiže v sebe nesie dramatickú a historickú hĺbku spojenou so špionážnou hrou, ktorú nám tu prevedie Cumberbatch v plnej hereckej kráse. Ja síce nie som až tak fanúšik filmov tohto rangu, teda špionážnych drám, avšak uznávam, že film priniesol veľa vzruchu, napätia a všetko to udržiava aj výborne ladená hudba. Z tej studenej vojny vám miestami príde až horúco. ()

Fr

BYLA BY TO VELKÁ SLUŽBA PRO VELKOU BRITÁNII. A PRO CELÝ SVĚT…“ ///    Příběh obyčejnýho člověka, kterýho zatáhli do špionáže. A změnili mu život… Film z období Kubánský krize takže na téma – Jak byl zachráněn svět. Fajn podívaná plná skutečnosti a Cumberbatche.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečných událostí. 2.) Zradil jsem revoluci.  /// Thx za titule „zandera“.       /// PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *  ()

MrHlad

Studená válka vrcholí a britský obchodník Benedict Cumberbatch dostane šanci zabránit katastrofě. Má se stát spojkou mezi západními tajnými službami a Sovětem, který je ochotný podělit se o největší tajemství své země. Jak dlouho jim to bude procházet? The Courier je velmi dobře vypadající dobová podívaná s výtečnými herci, bohužel ovšem bez silnějších emocí a výraznějšího napětí. Profesionálně odvedená, ale nakonec trochu nudná a zbytečně konzervativně pojatá podívaná. ()

HAL

Mám pro oldschool špionážní filmy slabost, Tinker Taylor pro mě patří mezi nejlepší filmy minulé dekády, a The Curier nezklamal ani v nejmenším - samozřejmě se Alfredsonově majstrštyku nevyrovná, navzdory shodnému obsazení Cumberbatche, ale v žánru obstojí bez problémů. Dobře při tom těží ze své "jinakosti", hlavním hrdinou není žádný protřelý agent, ale obyčejný civilista který se do všeho kolem Kubánské krize zamíchá spíš jen náhodou a zprvu takřka proti své vůli - a to jak, při souběžné snaze o zachování nějakého normálního civilního života, postupně hledá odvahu a zaujetí pro službu je největší silou filmu. Což pak perfektně vygraduje když on sám přebere otěže a stane se hlavním hybatelem. Jen je to vyvrcholení trochu předčasné, poslední půlhodina už trochu změní žánr a ztrácí drajv, i když je nutná pro dovyprávění příběhu - který je podle skutečnosti, což film zvedá na ještě trochu vyšší level. 8/10 ()

• Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)