Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

TheEvilTwin

Další film rozšiřující celý MCU, takže víceméně jakkoliv špatný je, stejně je to must see, ale nutno souhlasit se zbytkem diváků, že kvalita celé franšízy jde drasticky dolů. Celé je to takové… tuctové, nezajímavé a příliš neoslnivé. Akce nikterak nevšední, příběh klasická šablona, říše kvant působí jako infantilní kombinace star wars, mad maxe a béčkových scifíček a ačkoliv se v ní pár nápaditých prvků našlo, dalo se z ní vytřískat mnohem víc. A tím se dostávám k onu proslulému Kang Dobyvateli, o kterém celé MCU mluví už roky a který má být proslulý ultimátní padouch. Well, z vyznění celého třetího antmana působí jako nezábavná vedlejší postava a ultimátní ňouma bez potřebných charakterových vlastností, motivace či vizuální zábavnosti na plátně. Suma sumárum jde o jeden ze slabších Marvel kousků a ikdyž koukatelný je, kvalita je ve srovnání s jinými prostě úplně jinde a já jen čekám, kdy nám všem už dojdou nervy a na celý Marvel brand jednoduše zanevřeme… ()

HellFire

Nový Ant-Man není paradoxně? nejhorší, co Marvel v poslední době vypustil do kin. Thor: Thunderous Lovebirds byla ješitná komedie, která udělala s Thora šaška a v Black Cougar: New Age of Wakanda jsme se mohli přesvědčit o geniálnosti ženského pohlaví. Oba výplachy si v kinech přišly na super peníze, jakkoliv byly obrovské zisky pro Marvel zklamáním. Přitom Ant-Wo(man): New Age of Ants je sice v rámci MCU filmů totální průměr, ale aspoň neuráží diváka a pitomých vtípků je tady minimum. Ano, události pořád v širším kontextu a při hlubším zamyšlení nedávají smysl, ale to už je spíše problém samotného vesmíru. Při sledování jsem si uvědomil, proč jsem vlastně nikdy moc MCU filmy nesledoval (doháněl jsem je po mnoha letech). Ono totiž nikdy nebylo o co stát. Jsou to komiksovky pro děti točené přes kopírák. Ano, Infinity Wars byl v kině úžasný zážitek, ale od té doby jsem si na film skoro nevzpomněl a neplánuju se na něj znovu podívat. Jak říká Jay, „Don't ask questions, just consume product and then get excited for next product“. ()

hansel97

Nejvyprázdněnější věc od Marvelu, která sama sobě extrémně podráží nohy tím, že superhrdinu, který je zábavný v tom, že se zmenšuje a interaguje s naším velkým světem, pošle do CGI světa. Waste of talent. 3/10 ()

Morholt

Evidentně nejsem sám, kdo v tom viděl kopírování Star Wars, ale to bych nejspíš ještě nějak překousnul. Byť celý ten mikrosvět nepůsobil jako něco, co tu dosud nebylo, pár slušných nápadů přinesl. S tím zbytkem to bylo horší. Příběh je samozřejmě tupý. Jako v každé marvelovce jde vlastně o to, postavit se superpadouchovi a v tomto případě ještě spustit revoluci mikrobů. Pokud vezmu v potaz akci, tak to byl standardní digibordel bez nápadu. Stran vtipu to také žádná sláva není. Chybí tomu lehkost předešlých dílů. Ale jestli něco leze na nervy, tak jsou to rodinnétrampoty, které hlavní hrdinové řeší na pochodu a v nejnevhodnějších chvílích. Zejména interakce otce a dcery je příšerná. No a herecky to vyšlo tak napůl. Majors je ok a do budoucna je příslibem. Pfeifferce také nemohu nic vytknout a Douglas si to střihnul jako rutinu. Naopak Evangeline Lilly špatný a Rudd znuděný až běda. Ani jejich filmová dcera mě moc nevzala. Suma sumárum Marvel by si měl uvědomit, že méně je někdy více. Ale to je asi házení hrachu na zeď. 35% ()

luka4615

Tak tohle vážně hodně bolelo. Právě zde je totiž nejvíce vidět ta vyumělkovaná fabrikovaná prázdnota, s niž se Marvel poslední dva roky velmi trápí. Na snímku Ant-Man a Wasp – Quantumania je špatně snad úplně všechno. Počínaje prvotním nápadem, který zkrátka nedává smysl, pokračujíc otřesnou vizuální stránkou a konče u zjevně znuděných herců (Michael Douglas), kteří vlastně nemají nic moc co hrát. Sečtěte si tyto atributy dohromady a vyjde Vám něco, do čeho vážně nechcete vložit 125 minut Vašeho času. Jistě, sice zde najdeme skvělého Jonathana Majorse jakožto Kanga Dobyvatele, nicméně ani jeho nový arcipadouch tento počin vážně nespasí. A ne, ani Kvantová Říše, která by logicky měla skýtat nesčetně možností pro neočekávané dějové linky snímek z hlubin podprůměru nezachrání, jelikož působí uměle a jen jako laciná kulisa pro extrémně fádní děj. Korunu tomuto festivalu marnosti nakonec nasazuje MODOK a další podivná stvoření, která jsou pouze nekonečnou přehlídkou slova "WTF". Tohle se vážně opravdu nepovedlo, pročež pokud nejste opravdu skalní fanoušek pomalu se potápějící lodi s cejchem MCU, tak se tomu raději zdaleka vyhněte. Tohle za Váš čas opravdu nestojí. „You think you can beat me? I am Kang!“ ()

mm13

Dohodnime sa, že to nestojí za reč, odpusťme si, že sme to napriek všetkému vidieť chceli a čoskoro snáď zabudneme, že sme to videli... čo by nemal byť až taký problém, keďže príbeh Ant-Mana sa celkom rozumne uzavrel, ešte než natočili tento guláš, v ktorom hlavnú postavu zneužili, aby  divákovi v akože atraktívnej forme predstavili a vysvetlili niečo, čo sa v MCU chystá ...a čo je už skoro každému aj tak u riti. ()

ScarPoul

Je to nový svet. Plný zaujímavých bytostí. A je tam jeden diktátor, ktorý má nám, ako divákovi predstaviť novú hrozbu. Presne tú o ktorej rozprával Ten, ktorý zostal. Vo výsledku? Generická, predvídateľná, predigitalizovaná a po všetkých smeroch neuveriteľne hlúpa záležitosť. Podobný nelogický výplach ako štvrtý Thor. Vtip tam nie je takmer žiadny a plejáda postavičiek aj napriek novému svetu len do počtu a len preto aby naplnila potenciál treťotriednej zápletky. Oproti predošlým dvom filmom je to trestuhodný krok späť. Na úrovni Mobiusa alebo druhého Venoma. Pretrpené, ako v zásade väčšina nových Marveloviek. Či už tých filmových alebo seriálových. Ani nie že sklamanie, ale nuda. Robené na efekt. Fungujúce len na poli tých dvoch hodín. Ikonickosť, pamätnosť a mýtotvornosť tu nie je žiadna. A Majors ako záporák príliš ukecaný a nevyužitý. K MODOK-ovi sa radšej vyjadrovať nebudem. Takto sa zabíja potenciál. A ľudia sa na to pozerajú a generujú tomu peniaze. ()

BrooksW.Here

"I have holes!" _____________ Podarilo sa to! MCU našlo vďaka tretiemu Ant-Manovi svoje nové dno (She-Hulk som nevidel, takže neviem posúdiť, či Quantumania predstavuje úplné dno celého Marvelu...)! Pôvodne som si myslel, že obrovským problémom tohto filmu bude jeho vizuál a odfláknuté efekty (ehm), ale v konečnom dôsledku mi to starosť vlastne ani trochu nerobí (vďaka tým trikom som sa niekoľkokrát naozaj dobre zasmial, avšak to asi nebolo hlavným zámerom tvorcov 😅). Najväčším zlyhaním tretieho Ant-Mana boli nakoniec jeho scenár a príbeh, ktoré by som asi aj ja zvládol v pohode vymyslieť počas školskej obedovej prestávky. Postavy sa správajú ako malé deti (s výnimkou Kanga a Ant-Mana), príbeh je jedna ohromná, rýchla a hlavne neskutočne chaotická horská dráha, ktorú si už nepamätám ani pol dňa po dopozeraní a celý film na mňa pôsobí ako céčková haluz z Disney Channelu... Som naozaj rád, že som na to nešiel do kina, pretože to by boli asi najzbytočnejšie minuté peniaze v mojom živote... Jediný element, ktorý tento film drží aspoň trochu nad vodou je samotný Kang, ktorý v podaní Jonathana Majorsa pôsobí ako jediná vec, ktorá sa v tomto filme dá brať ešte ako tak vážne (a to ani nehovorím o M.O.D.O.K.ovi 😂)... Pre zhrnutie, tretej časti Ant-Mana dávam 2 poháre hlienu z 10 a radšej sa budem tváriť tak, že som ju nikdy nevidel... ()

Gwaihir

Ponor do kvantového světa dává velikou šanci popustit uzdu fantazii, což samo o sobě může k dobrému oddechu celkem dobře posloužit, ale možná by neškodilo směnit některé bizarnosti za trochu promyšlenější zábavu. Každopádně, mravenci jsou stále borci. 60 % ()

Lacike

Marvel/Disney zničil ďalšiu sériu, ktorá sa mi na začiatku páčila. Hlavne tou komornosťou oproti ostatným Marvelovkám, v ktorých sa riešili celosvetové hrozby. Na komornosť sa vykašlali a tentoraz sa snažili vytvoriť nový Star Wars/Avatar svet plný divných exotických postavičiek v nevídanom prostredí. Lenže to prostredie vyzerá hnusne. Celý čas máte pocit, že sa herci v štúdiu čumia na modré pozadie, ktoré potom nahradili slabým CGI. Nič čo by ohúrilo. Zápletka je nezaujímavá. Hlavný záporák slabý, jeho poskok s veľkou gebuľou megatrápny. Rovnako ako humor, ktorý je cielený na deti v neviem akom veku. Snáď batoľatá by sa na tom zasmiali. Takisto ma štvali hlavné postavy, ktoré  sami vďaka svojmu priblblému rozhodovaniu úplne sprotivili. Takže vlastne ani neviem za čo dávam jednu hviezdu. A ani nad tým nechcem ďalej rozmýšľať. Tak mi už z Marvelu ostáva len akotak funkčný Spider-man. A mrknem ešte na Bladea, ale od toho mám nulové očakávania. Celý tento superhrdinský svet sa nadobro rozpadá. Díky Marvel/Disney. 1/10. ()

MoiJe

Ani týchto Star Wars nie som fanúšikom. Chudáci herci, ostrieľaní nemali čo hrať a neostrieľaní teda pre istotu prehrávali. Najviac cool su Michelle vlasy, vždy a všade. ()

JohnCZ

Marvel Wars. Rozjezd dobrý, vizuály krásně hravé a na detaily bohaté a celé to působí, i přes místy dost brutální vykrádání umělecké estetiky Star Wars, fakt zajímavě. Jenže v půlce jako kdyby došly tvůrcům nápady, přestali z ničeho nic dramaticky rozvíjet jak postavy, tak celý svět a narychlo splácali generické finále s plochým záporákem, který je v podání Jonathana Majorse navíc strašně nudný. Ty scénáře jsou opravdu čím dál tím horší. ()

corpsy

Pre mňa prvý MCU spektákel, ktorý ma vyslovene nebavil. Viacej mínusov ( trápne vtípky, kolísavé CGI ), ako plusov ( zrejme najlepší záporák celej ságy Kang, naozaj skvelo zahraný ). Kde je tá ladnosť prvých dvoch častí, ktoré boli naozaj vtipné a svižne akčné dobrodružstvá, pričom QUANTUMANIA je len vojnový digitálny bordel, bez nápadov. Ale aspoň jedna malá iskrička, v podaní skvelého camea Billa Murraya. ()

PauloZ

Wow. Fakt nechápu jak si Marvel nedokázal pohlídat ten překontrastovaný a přegradeovaný CGI binec. V porovnání s čímkoliv před Infinity War je tohle hrozně obyčejné, neoriginální a efektně nezvládnuté. Ale nemůžu říct že bych se nebavil. Herecky je to super a i ten příběh s Kangem je v pohodě. Jen to zpracování je fakt o třídu neli dvě níž než by asi každý čekal. ()

ConanVJ

Ani třetí Ant není průšvih a drží se kvalitou své série. I když už mě marveláky netáhnou jako dřív, tak jsem si film užil a bavil se u něj, to se o předchozích počinech studia říct nedá. Za mě opět 80% :) ()

maddy

Prvá marvelovka po pätnástich rokoch, ktorú som vynechal v kine. Čo o atraktivite Quantumania mnoho napovedá, ale úprimne ... čakal som omnoho horšie. Tretí Ant-Man je síce pomerne zbytočnou a generickou marvelovkou s priemerným CGI vizuálom, ale nikdy neskĺzne do tak trápnych vôd ako napríklad Thor: Love and Thunder, ktorý ostáva tou najhoršou marvelovkou doteraz a ktorý z ikonických Marvel postáv urobil iba vyslovených dementov. Quantumania je oproti tomu len pomerne obyčajným a neškodným komixovým filmom pre tých najmladších, ktorý by sa chcel podobať filmom zo sveta Star Wars a predstaviť nový svet, plný nových postav, druhov a zákonitostí. Mimo scén s charizmatickým Jonathanom Majorsom a.k.a Kangom mu síce chýbajú akékoľvek výraznejšie momenty, ale vďaka svižnému tempu je Quantumania bez problémov skúsnuteľná marvelovka (mimo všetkých scén s M.O.D.O.K-om, ktorú sú jedno veľké WTF a nechápem ako sa dostali do finálneho zostrihu) bez výraznejších ambícií podobne ako druhý Dr. Strange, akurát tu nečakať nič viac než typický marvelovský priemer, ktorý nám bohužiaľ v štvrtej fáze Marvel servíruje pravidelne. CELKOVO: 6/10 ()

Adasin

Proč celá kvantová říše vypadá jako fan-made verze závěrečné bitvy z Endgame? Sice to není tak s prominutím nasírací jako čtvrtý Thor  (kde ještě víc mrzela debilním humorem promarněná příležitost natočit něco dospělejšího), ale stejně je to docela hrozný. Vizuálně přinejlepším nuda, v některých momentech ovšem opravdu otřesné (u MODOKa jsem si vzpomněla na digitálního Dwaynea Johnsona v druhé mumii, akorát že ten je dvacet let starý). Tahle říše představovala skvělou příležitost vytvořit něco vizuálně strhujícího, ale ve výsledku je to jenom náš svět 2.0 s pár namaskovanejma bytostma a v sépiovým filtru. Všechna ta jakože velkolepá akce se v tom ošklivým vizuálu ztrácí. Kang je v komiksech celkem zajímavá postava, ale tohle ztvárnění, i když je aspoň před potitulkovými scénami prosto jinak všudypřítomného infantilního humoru, mě taky moc nezaujalo. Zbytek postav je jenom skupinka nezajímavých lidí, kterým podobně jako některým postavám ze Strážců už před pěti filmy odzvonila hrana a nemají už co nabídnout. Ant-Man fakt není postava, co by utáhla celovečerák, aspoň tahle verze ne. Bylo by super, kdyby se tenhle Ant-Man už nikde neobjevil, ale bohužel minimálně v dalších Avengers asi bude. 4/10 ()

Korbitch

Neskutečně slabý film. Jestliže Avatar mě příšerně nudil a scénář vyloženě urážel mou inteligenci, tady jsem se tedy alespoň nenudil. Hloupý to je sice jako voliči SPD a příznivci paní Peterkové dohromady, ale prázdná nuda, kde se hodinu vůbec nic neděje to není. Bohužel tvůrci nepochopili význam slova audiovizuál a film je čistý vizuál. Protože tak bezduchý a obyčejný soundtrack neměl snad žádný Marvel film. To Strážci galaxie vol.3 byl pravý opak. Každá významnější scéna byla doplňována skvělou hudbou. A nejen proto byste si měli celé té série a Jamese Gunna vážit. Třetí Ant-Man je toho bohužel smutným důkazem. Mimochodem Evangeline tady vypadá hůř než Michelle. Ta stárne podstatně líp. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)