Sliz

• slovenský

Vraždiaci sliz

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Osvěžující, v určitých místech "skrytě" černohumorný horror, který přináší to nejlepší z béček 80. let, ale přitom je na rozdíl od nich natočen takřka áčkovým způsobem. Vynikající vizuální efekty a slušná kamera značí, že Sliz je nejen "guilty pleasure", ale i pocta filmů podobným. Scénář byť typicky jednoduchý, má vcelku zajímavou zápletku a snaží se spoustu situací řešit alespoň v rámci možností tím méně předvídatelným způsobem, což nejvíce odnesou samotné postavy :) Za tento nečekaně příjemný zážitek silnějších 7/10(21.6.2011)

Opravdu lituju toho, že jsem tohle neviděl jako malý, určitě bych si ho zařadil mezi mé oblíbené horory. Podobně jako Věc vyniká nechutnými scénami, které jsou na svou dobu výborné. Režisér Russell co také natočil Noční můru 3, měl i zde po ruce skvělé pracanty. Škoda že nenatočil více hororových filmů.(20.4.2014)

Sliz přistane na zemi a bere útokem městečko Arborville. Tomu místo aby se dostalo vládní pomoci, je na něj uvalena karanténa. Zrovna před týdnem jsem díval na starý BLOB (’58) a asi takhle; ano, je to zábavnější, ale originál měl větší duši. Efekty jsou parádní, sliz už není jen bobtnající hrouda, ale vypadá spíš jako obří kopa vnitřností, narůžovělá chapadlácká masa hnusu, která se s lidma dvakrát nesere. Navíc umí fungovat i jako kyselina. Ale postavy mě nějak nebavily. Hošové v tomhle filmu jsou zkrátka ztělesněním osmdesátkovosti tak jak ji nemám rád - no jen hl. hrdina je frajer s bujným mulletem a náušnici… Takže jo, nenudil jsem se (pár vtípků fakt dobrých) a uznávám, že hnusy vypadaly na svoji dobu perfektně, ale chybělo mi to ’něco víc’.(10.10.2010)

Mám slabosť pre americkú horrorovú tvorbu z obdobia osemdesiatych rokov minulého storočia. Páčia sa mi všetky tie Nočné múry, Piatky trinásteho, Halloweeny, Návraty oživlých mŕtvol, Lesný duchovia, Votrelci, Crittersovia, Poltergeisti... No nie len tieto známe série, ale i mnohé iné sólo tituly sa mi hlboko vryli do pamäti a tak formovali môj filmový vkus. Jedným z takých filmov je i snímok o agresívnej plazme z vesmíru, ktorý sa volá "Sliz". Je to moja obľúbená, silne nostalgická, horrorová klasika. "The Blob" ****(15.11.2014)

Jeden z těch opravdu lepších horrorů 80tých let...Jediná věc co tuhle technicky promakanou záležitost sráží na kolena je celková teenagerovská odlehčenost-jakoby se tvůrci báli,že film o růžové,pulsující a rostoucí hmotě neubrnkají jen na vážnou strunu(alá Věc)...Škoda já myslím,že by to ubrnkat šlo :D(19.10.2010)