Sliz

• Kanada

• Austrálie

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Solídne hororové béčko 80tych rokov s výbornými trikmi a maskami rúcajúce Hollywoodske tabu vraždenia detí. K tomu narážka na Piatok 13teho, miestami solídne napätie. Akurát ten príbeh je strašne jednoduchý a Russell aj keď sa snaží, nemá výraznejší hororový rukopis. Navyše opäť raz ma dožral záver. Neznášam scény typu- v závere zlikvidujeme nadobro obludu a potom sa ukáže nejaký chytrák (dokonca pádre) ktorý záhadným spôsobom zachráni vzorku tej slizkej ohavy. To je snáď najväčšie klišé hororového žánru. Skrátka klasika že tvorcovia si nechali otvorené zadné dvierka pre prípadné pokračovania. 65%(27.9.2008)

Osvěžující, v určitých místech "skrytě" černohumorný horror, který přináší to nejlepší z béček 80. let, ale přitom je na rozdíl od nich natočen takřka áčkovým způsobem. Vynikající vizuální efekty a slušná kamera značí, že Sliz je nejen "guilty pleasure", ale i pocta filmů podobným. Scénář byť typicky jednoduchý, má vcelku zajímavou zápletku a snaží se spoustu situací řešit alespoň v rámci možností tím méně předvídatelným způsobem, což nejvíce odnesou samotné postavy :) Za tento nečekaně příjemný zážitek silnějších 7/10(21.6.2011)

Béčkový science-fiction 80s horor o agresivním slizu, který se před ničím nezastaví. Příběh není vlastně nic zázračného, drží se zaběhnuté šablony, a že se snaží být béčkovým filmem dává zřetelně najevo. I když některé dialogy trhaly za uši, musím vzít v potaz, že jejich úroveň je úměrná době. Celkem se mi ale líbila nápaditost zabití jednotlivých postav a nejednou jsem se musel i pousmát. Ani samotný sliz nevypadal směšně a musím říct, že jde o celkem zdařilou řemeslnou práci s bezvadným hudebním doprovodem vystihující 80. léta. Možná, že kdybych viděl film dřív dal bych vyšší hodnocení, teď to taky mělo něco do sebe, ale stačí to jen na * * *(26.2.2009)

Sám, so svojim hodnotením nie som moc spokojný, ale tú štvrtú tam proste nedám. Prečo? Vlastne ani neviem; Keď sa to tak vezme, v rámci hororového sci-fi béčka je to vlastne úplná špička. Okrem toho, triky sú na výrazne lepšej úrovni ako podobné filmy z tej doby a to aj vrátane áčkovej produkcie. Príbeh klasický, so všetkými možnými klišé a Áno, medzi filmami s touto tématikou, by Sliz kľudne mohol fungovať ako učebnica. Je tu všetko čo tu má byť (možno až na nejakú tú sprchovaciu scénu) a aj keď to zrovna moc nevystraší, zaručene aspoň pobaví. No a na tom to u mňa asi stroskotalo. Na tie možnosti, mi to proste neprišlo dostatočne zábavné. Aj keď je to možno moja chyba, všetko tu totiž funguje jak má; Shawnee Smith je na hlavnú úlohu dostatočne krásna a niektoré scény (kino), už zaslúžene skultoveli. Dieru do sveta tým Russell nespravil, ale - minimálne teda pre fanúšikov žánru - to za pozretie rozhodne stojí. 65% PS: Síce iba na chvíľku, ale objaví sa tu aj (vtedy devätnásťročná) Erika Eleniak. Na moment to už vyzerá, že uvidíme aj kozy, ale nakoniec jej z tade vylezie sliz. Tak tomu ja hovorím horor :((29.10.2012)

No to je gól. Růžový blivajz odjinud požírající lidi neuvěřitelně nechutným způsobem, se mi dost líbil. Ani bych nečekala, že Sliz bude tak prohláškovaný a až nečekaně akčí. Film by byl sám o sobě tak na ty čtyři, ale velký vliv měl samozřejmě i pan super hezoun Kevin Dillon. Takže neni o čem mluvit, za 5.(29.9.2010)