poster

Sliz

 • USA

  The Blob

 • Slovensko

  Sliz

 • Slovensko

  Vraždiaci sliz

 • Kanada

  The Blob

 • Austrálie

  The Blob

 • Velká Británie

  The Blob

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oLí
  *****

  Ukazkovej priklad hororovyho filmu 80´s, ktery si jednoduse zamiluju. Ta atmosfera byla od zacatku tak uzasna, az jsem neveril, ze si ji film muze udrzet po celou svou delku. Strach, sci-fi, vtip a zminena atmoska vidlackyho mestecka a jeho obyvatel. Naprosta parada, tohle proste muzu. [9/10 červen 2009](15.6.2009)

 • hous.enka
  *****

  Klasická béčková záležitost s hromadou triků a snad tunou slizu. Nikdy jsem neviděla sliz, který pohlcuje, vycucává a zároveň požírá člověka zevnitř. Fakt jsem jen valila bulvy na plátno a užívala si, jak se sliz šíří městem - kam přišel, tam zabíjel. A pak to finále u stoky! Jedna hvězda navíc pro ansámbl Festivalu otrlého diváka za jejich neotřelé nápady, jak zpestřit divákům projekci. Těším se na další ročník!(13.3.2019)

 • fcreading
  *****

  "Má niečo na ruke, nejakú žeravinu!" Dvaja režiséri Chuck Russell a Frank Darabont, predovšetkým Darabont ktorý sa podielal na scenári, zremakovali Blob, ktorý predtým natočil Irvin S. Yeaworth Jr. Sliz, ktorý vás pritiahne, zhltne celého a nenechá ani vydýchnuť, ktorý sa plazí po meste a zväčšuje sa. "Niečo čo je vo vesmíru, dopadne na zem." "Ak je to nákaza, je to tá najväčšia potvora, akú som kedy videl." Hudbu, ktorú skomponoval Michael Hoenig ( The Gate 1987), je zásadne druhý najväčší bod, pre ktorý sa to oplatí pozrieť. Premňa nezabudnuťeľná scénka je v kine, kde sa sliz vyrúti na všetkých ľudí. PS: A na konci filmu je vynikajúca pesnička od skupiny Alien-Brave new love.(15.2.2009)

 • Vančura
  ***

  V podstatě všechny scény, ve kterých sliz někoho zabíjí, nemají chybu a je to strašná sranda. Ale vše ostatní je buď nuda k uzoufání nebo je to tak nelogické, až to bolí (už samotný závěr, kdy sliz zneškodní roztleskávačka - esence vší prostomyslnosti - na rozdíl od armády vědců, kteří ho doteď zkoumali, je donebevolající - to si jako nikdo z nich nevšiml, že sliz nemá rád chlad?). Film je navíc nesnesitelně prolezlý žánrovými klišé (byť nedokážu moc rozlišit, zda klišoidní byl už Sliz, nebo zda od něj všichni opisovali později), a tím pádem veskrze dokonale předvídatelný. Jako jednorázový výlet do starých dobrých osmdesátek to celkem funguje, ale víckrát to vidět určitě nemusím.(9.3.2019)

 • eraserhead666
  ****

  Krvežíznivé amarouny v akci. Klasický sci-fi horor osmdesátých let, na kterém jsme na základce hrozně ujížděli, videokazeta s x-tou kopií kolovala z ruky do ruky. Sliz se s tím nijak nemaže, láme těla vejpůl, rozkládá je, vtahuje lidi do umyvadla.... Úplně stejně jako před lety se mi to líbí i dneska. Jen jsem teď celej film přemýšlel, koho, že mi to Shawnee Smith připomíná, a když mi došlo, že to je herečka hrající Amandu ze Saw, nechtělo se mi tomu věřit, tyhle filmy od sebe dělí nějakých 17 let a Shawnee vůbec nezestárla....(20.6.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace