Sliz

• Kanada

• Austrálie

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Na městečko Arborville spadl Kaplického blob, ale nebude tu knihovna - to zvětšující se syrové játro chce teror! Povedená žánrovka s na svůj ročník obstojnými triky, kde Kevin Dillon dokonale splňuje kritéria člověka s označením "liskací typ", ale zase na druhou stranu, není to něco, k čemu by se člověk s láskou vracel - vždyť ani Mitchův oranžový plovák E.Eleniak nestačil ukázat bóje.. „Soon, Madame, soon... the Lord will give me a sign.”(17.10.2012)

Generálna prehliadka toho lepšieho čo môže horor 80. rokov ponúknuť. Predovšetkým sú to skvelé masky, 80-tková atmosféra, réžia, prirodzení herci a k tomu síce strelený ale o to viac pútavý príbeh (Darabont sa nezaprie), ktorý nenudí ani jednu minútku. Stále sa tu niečo deje, sliz stále niekoho naháňa alebo konzumuje a keď narastie do väčších rozmerov, tak príde aj na komédiu. Milovník starej dobrej hororovej školy si určite príde na svoje, ale nielen ten. 80/100(17.6.2015)

"Má niečo na ruke, nejakú žeravinu!" Dvaja režiséri Chuck Russell a Frank Darabont, predovšetkým Darabont ktorý sa podielal na scenári, zremakovali Blob, ktorý predtým natočil Irvin S. Yeaworth Jr. Sliz, ktorý vás pritiahne, zhltne celého a nenechá ani vydýchnuť, ktorý sa plazí po meste a zväčšuje sa. "Niečo čo je vo vesmíru, dopadne na zem." "Ak je to nákaza, je to tá najväčšia potvora, akú som kedy videl." Hudbu, ktorú skomponoval Michael Hoenig ( The Gate 1987), je zásadne druhý najväčší bod, pre ktorý sa to oplatí pozrieť. Premňa nezabudnuťeľná scénka je v kine, kde sa sliz vyrúti na všetkých ľudí. PS: A na konci filmu je vynikajúca pesnička od skupiny Alien-Brave new love.(15.2.2009)

Sám, so svojim hodnotením nie som moc spokojný, ale tú štvrtú tam proste nedám. Prečo? Vlastne ani neviem; Keď sa to tak vezme, v rámci hororového sci-fi béčka je to vlastne úplná špička. Okrem toho, triky sú na výrazne lepšej úrovni ako podobné filmy z tej doby a to aj vrátane áčkovej produkcie. Príbeh klasický, so všetkými možnými klišé a Áno, medzi filmami s touto tématikou, by Sliz kľudne mohol fungovať ako učebnica. Je tu všetko čo tu má byť (možno až na nejakú tú sprchovaciu scénu) a aj keď to zrovna moc nevystraší, zaručene aspoň pobaví. No a na tom to u mňa asi stroskotalo. Na tie možnosti, mi to proste neprišlo dostatočne zábavné. Aj keď je to možno moja chyba, všetko tu totiž funguje jak má; Shawnee Smith je na hlavnú úlohu dostatočne krásna a niektoré scény (kino), už zaslúžene skultoveli. Dieru do sveta tým Russell nespravil, ale - minimálne teda pre fanúšikov žánru - to za pozretie rozhodne stojí. 65% PS: Síce iba na chvíľku, ale objaví sa tu aj (vtedy devätnásťročná) Erika Eleniak. Na moment to už vyzerá, že uvidíme aj kozy, ale nakoniec jej z tade vylezie sliz. Tak tomu ja hovorím horor :((29.10.2012)

Blob je síce námetovo "iný" film a aj prijateľný s celkovou hrozbou pre okolitý svet no stále to je o tom istom "pásovom" efekte- ponúknuť lákavý obal bez náhrady na plnohodnotný "tovar" v ňom. Frank Darabont a jeho scenáristické začiatky nie sú vhodné pre potlesk, žiaľ sa odvádzajú na druhú koľaj, kde si béčkový žrúri môžu kľudne vylámať všetky svoje zuby. Film i tak s hlúpym dejom si vie získať svoje zastúpenie, nie veľké ale dostatočne početné. Ja doňho nepatrím takže komentár s touto vetou ukončím...50%(21.11.2014)