poster

Sliz

 • USA

  The Blob

 • Slovensko

  Sliz

 • Slovensko

  Vraždiaci sliz

 • Kanada

  The Blob

 • Austrálie

  The Blob

 • Velká Británie

  The Blob

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  ***

  Takový ten americký vědeckofiktivní horrrůůrek, průměrný film se stokrát obehranými klišé v zaběhaných šablonkách - a jen ten slizák tomu dává lehce šmrnc. A za všechno může NASA a CIA a USARMY a VOJPRŮMKOMPLEX jak jsme tomu tenkrát říkali a jsou osmdesátky a to je asi tak všechno... . . . Nelogičnosti v ději, nesmyslné chování hrdinů v ohrožení, nějaké ty efekty a výbuchy... Prostě kdo má rád tenhle typ filmů, ten se pobaví a ví a já tyhle filmy docela i rád tak trochu poťouchle mám, protože mě prostě jenom pobaví a víc nic. I když ten konec - s šíleným reverendem... :-)) No, přidejme si k výše zmiňovaným SLIZOTVŮRCŮM ještě ty, co myslí že mají BOHA pevně v rukou... ;-P Halelujah... - - - P.S. ...a dávejte si pánové i dámy raděj pozor, čím že si to natíráte hlavy, rosolovatí prý po tom TO cosi v nich... :-)(25.9.2005)

 • misterz
  ****

  Generálna prehliadka toho lepšieho čo môže horor 80. rokov ponúknuť. Predovšetkým sú to skvelé masky, 80-tková atmosféra, réžia, prirodzení herci a k tomu síce strelený ale o to viac pútavý príbeh (Darabont sa nezaprie), ktorý nenudí ani jednu minútku. Stále sa tu niečo deje, sliz stále niekoho naháňa alebo konzumuje a keď narastie do väčších rozmerov, tak príde aj na komédiu. Milovník starej dobrej hororovej školy si určite príde na svoje, ale nielen ten. 80/100(17.6.2015)

 • Suzie05
  *****

  No to je gól. Růžový blivajz odjinud požírající lidi neuvěřitelně nechutným způsobem, se mi dost líbil. Ani bych nečekala, že Sliz bude tak prohláškovaný a až nečekaně akčí. Film by byl sám o sobě tak na ty čtyři, ale velký vliv měl samozřejmě i pan super hezoun Kevin Dillon. Takže neni o čem mluvit, za 5.(29.9.2010)

 • VenDulin85
  ****

  Film s názvem Sliz... z roku 1988... prostě musíte mít na svém filmlistu, jinak nejste správní fajnšmekři. Pokud máte rádi tyhle snímky z období okolo vašeho narození (takže žádné ajfouny, prosím) a nebojíte se toho, že byste se mohli bát, směle do Slizu. Mně osobně se zamlouvalo pojetí a nálada filmu celkově, několik scén bylo vyloženě skvostných a za ten konec jsem chtěla popadnout ocelovou tyč a mlátit s ní do topení (jako nadšením, kdyby to někdo neto..), ale nemám doma ocelovou tyč. Asi bych si ji měla pořídit, kvůli dalším snímkům, člověk by měl být připraven.(10.2.2015)

 • dr.horrible
  ***

  Sám, so svojim hodnotením nie som moc spokojný, ale tú štvrtú tam proste nedám. Prečo? Vlastne ani neviem; Keď sa to tak vezme, v rámci hororového sci-fi béčka je to vlastne úplná špička. Okrem toho, triky sú na výrazne lepšej úrovni ako podobné filmy z tej doby a to aj vrátane áčkovej produkcie. Príbeh klasický, so všetkými možnými klišé a Áno, medzi filmami s touto tématikou, by Sliz kľudne mohol fungovať ako učebnica. Je tu všetko čo tu má byť (možno až na nejakú tú sprchovaciu scénu) a aj keď to zrovna moc nevystraší, zaručene aspoň pobaví. No a na tom to u mňa asi stroskotalo. Na tie možnosti, mi to proste neprišlo dostatočne zábavné. Aj keď je to možno moja chyba, všetko tu totiž funguje jak má; Shawnee Smith je na hlavnú úlohu dostatočne krásna a niektoré scény (kino), už zaslúžene skultoveli. Dieru do sveta tým Russell nespravil, ale - minimálne teda pre fanúšikov žánru - to za pozretie rozhodne stojí. 65% PS: Síce iba na chvíľku, ale objaví sa tu aj (vtedy devätnásťročná) Erika Eleniak. Na moment to už vyzerá, že uvidíme aj kozy, ale nakoniec jej z tade vylezie sliz. Tak tomu ja hovorím horor :((29.10.2012)

 • - Šerif byl pojmenován po slavném hudebníku Herbu Gellerovi. (Chatterer)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 26 (klika96)

 • - Režiséra Chucka Russella můžeme zahlédnout jako diváka v kině. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace