Sliz

• Kanada

• Austrálie

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 95 min

Takový ten americký vědeckofiktivní horrrůůrek, průměrný film se stokrát obehranými klišé v zaběhaných šablonkách - a jen ten slizák tomu dává lehce šmrnc. A za všechno může NASA a CIA a USARMY a VOJPRŮMKOMPLEX jak jsme tomu tenkrát říkali a jsou osmdesátky a to je asi tak všechno... . . . Nelogičnosti v ději, nesmyslné chování hrdinů v ohrožení, nějaké ty efekty a výbuchy... Prostě kdo má rád tenhle typ filmů, ten se pobaví a ví a já tyhle filmy docela i rád tak trochu poťouchle mám, protože mě prostě jenom pobaví a víc nic. I když ten konec - s šíleným reverendem... :-)) No, přidejme si k výše zmiňovaným SLIZOTVŮRCŮM ještě ty, co myslí že mají BOHA pevně v rukou... ;-P Halelujah... - - - P.S. ...a dávejte si pánové i dámy raděj pozor, čím že si to natíráte hlavy, rosolovatí prý po tom TO cosi v nich... :-)(25.9.2005)

Generálna prehliadka toho lepšieho čo môže horor 80. rokov ponúknuť. Predovšetkým sú to skvelé masky, 80-tková atmosféra, réžia, prirodzení herci a k tomu síce strelený ale o to viac pútavý príbeh (Darabont sa nezaprie), ktorý nenudí ani jednu minútku. Stále sa tu niečo deje, sliz stále niekoho naháňa alebo konzumuje a keď narastie do väčších rozmerov, tak príde aj na komédiu. Milovník starej dobrej hororovej školy si určite príde na svoje, ale nielen ten. 80/100(17.6.2015)

No to je gól. Růžový blivajz odjinud požírající lidi neuvěřitelně nechutným způsobem, se mi dost líbil. Ani bych nečekala, že Sliz bude tak prohláškovaný a až nečekaně akčí. Film by byl sám o sobě tak na ty čtyři, ale velký vliv měl samozřejmě i pan super hezoun Kevin Dillon. Takže neni o čem mluvit, za 5.(29.9.2010)

Film s názvem Sliz... z roku 1988... prostě musíte mít na svém filmlistu, jinak nejste správní fajnšmekři. Pokud máte rádi tyhle snímky z období okolo vašeho narození (takže žádné ajfouny, prosím) a nebojíte se toho, že byste se mohli bát, směle do Slizu. Mně osobně se zamlouvalo pojetí a nálada filmu celkově, několik scén bylo vyloženě skvostných a za ten konec jsem chtěla popadnout ocelovou tyč a mlátit s ní do topení (jako nadšením, kdyby to někdo neto..), ale nemám doma ocelovou tyč. Asi bych si ji měla pořídit, kvůli dalším snímkům, člověk by měl být připraven.(10.2.2015)

Sám, so svojim hodnotením nie som moc spokojný, ale tú štvrtú tam proste nedám. Prečo? Vlastne ani neviem; Keď sa to tak vezme, v rámci hororového sci-fi béčka je to vlastne úplná špička. Okrem toho, triky sú na výrazne lepšej úrovni ako podobné filmy z tej doby a to aj vrátane áčkovej produkcie. Príbeh klasický, so všetkými možnými klišé a Áno, medzi filmami s touto tématikou, by Sliz kľudne mohol fungovať ako učebnica. Je tu všetko čo tu má byť (možno až na nejakú tú sprchovaciu scénu) a aj keď to zrovna moc nevystraší, zaručene aspoň pobaví. No a na tom to u mňa asi stroskotalo. Na tie možnosti, mi to proste neprišlo dostatočne zábavné. Aj keď je to možno moja chyba, všetko tu totiž funguje jak má; Shawnee Smith je na hlavnú úlohu dostatočne krásna a niektoré scény (kino), už zaslúžene skultoveli. Dieru do sveta tým Russell nespravil, ale - minimálne teda pre fanúšikov žánru - to za pozretie rozhodne stojí. 65% PS: Síce iba na chvíľku, ale objaví sa tu aj (vtedy devätnásťročná) Erika Eleniak. Na moment to už vyzerá, že uvidíme aj kozy, ale nakoniec jej z tade vylezie sliz. Tak tomu ja hovorím horor :((29.10.2012)

• - Šerif byl pojmenován po slavném hudebníku Herbu Gellerovi. (Chatterer)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 26 (klika96)

• - Režiséra Chucka Russella můžeme zahlédnout jako diváka v kině. (HellFire)