Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do odlehlé horské vesnice přijíždí záhadná šlechtična, která tvrdí, že jeden z pěti mladých lidí je reinkarnací starověké moci, která kdysi zničila svět – a udělá to znovu, pokud nedokáže zjistit, kdo z nich to je. Ale všichni mají méně času, než si myslí. (Prime Video)

Recenze (9)

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Idea pripomína The Legend of the Seeker, tiež magický svet, kde prvý krát vďaka predstavenej magického rádu stretávame možného vyvoleného, ktorého ale hľadá aj zlo. V porovnání títo by sa asi chceli brať serióznejšie. Lenže Seeker nás vtiahol do akčnejšieho deja hneď od začiatku, tu to začalo nie úplne zvládnutým slovným intro.  Seeker mal extrémne príťažlivé ústredné duo (časom trio atp.), tunajšia štvorica nie že by nebola príťažlivá, ale nevedia s tým pracovať, kombinácia ich hereckých schopností a na rozpočet a filmografiu prekvapivo amatérskej réžie im nesvedčí. Sú to tuctové postavy, ktorých ďalší osud je mi dosť voľný. Nemala som vysoké očakávania a tak nie som sklamaná, e2 si určite pozriem, ako sa im podarilo podchytit nepilot... ale nie som si istá, či dojde aj na e3. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Čas k opatrnému optimismu? Možná. Z prvního dílu je hodně cítit, že je Kolo času fantasy seriálem. Rozpočet musí vystačit na 8 epizod a možnosti práce s vizuálem (a tudíž i režií) nejsou tak velké jako u běžných vysoko rozpočtových filmů. I přesto je minimálně „Leavetaking" slušným úvodem do série. Někomu totiž došlo, že ne všechno se dá řešit pomocí CGI. Někdy je třeba sáhnout i k něčemu praktickému. Ano, když dojde na magii, jiná cesta prostě není (taky je tam ta nízká televizní kvalita hodně znát), ale například trolloci jsou po delší době stvořeními, které ve fantasy projektu budí opravdový strach a respekt. Zároveň však musím zmínit, že herečka Egwain mi moc nesedí a souboje jsou občas děsně nepřehledné. Na druhou stranu je tu spousta skvělých momentů, kdy si řeknete: „Jo, takhle by to šlo!". Snaha o vytvoření silné přírodní kulisy zatím až na výjimky funguje a soundtrack si bere inspiraci z herního Zaklínače, takže základ je slušný. Zatím dám tu čtyřku. Když dám dnes více, příště můžu zase něco málo ubrat. ()

Reklama

Brodequin 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím jsem opatrný. Jde vidět, že si seriál tak trošku hraje na Pána prstenů, ale to mi ani tak nevadí. Vadí mi opět casting - nesympatičtí herci a samozřejmě to musí odpovídat dnešnímu trendu. Takže se nemůžeme divit, že běloch má dceru Indku a černoch se zamiluje do bělošky a eskymák do indiána a já nevím co ještě. Přijde mi to už fakt trapný a na sílu tlačený. Ve výsledku máte vesnici, kde žije taková různorodá směska a fakt to působí dost divně. Líbí se mi, když mají jednotlivé rasy ve filmech své vlastní zařazení a důraz - nějaký smysl. Souboje byly ok, ale kněžka dělala občas takové ty pohyby, které dělá moje dcera když kouzlí. Nic efektivního a spíš to mělo punc béčkového filmu. Uvidíme no... zatím na další díl moc natěšený nejsem. ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Spracovanie kolosálneho Kola Času sa od začiatku javilo ako obrovská výzva, predsa len ide o rozsiahly fantasktní svet s bohatou mytológiou, ktorá v sebe spája mnohé náboženské a metafyzické koncepty. Ako názov The Wheel of Time už napovedá, predovšetkým sa jedná o cyklickú povahu času. Je to dosť zjavné aj z premisy, ktorá hovorí o Drakovi znovuzrodenia, čiže o reinkarnácia legendárneho hrdinu Telamona. Príbeh sa sústredí na Moiraine, členku Aes Sedai, ktorá vládne elementárnym silám. Na cestách ju sprevádza jej verný strážca Lan Mandragoran. Žiaľ, čo musím seriálu vytknúť je skutočnosť, že tvorcovia nenechali Jordanov svet ani poriadne dýchať, žiť si vlastným životom. Podľa mňa je to prevedenie strašne narýchlo spravené a hodilo by sa tomu dlhšia exhibícia. Hudba je však čarovná, rovnako ako strhujúce zábery nádhernej krajinky, i keď trochu umelo kolorizovanej. Efekty tiež nie sú úplne bezchybné. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Po prvních dvaceti minutách se mi hlavou honilo, že se z obsazování nesympatických lidí stává trend, ale hlavně, že už se mi středověkimitující fantasy začínají trochu přejídat. Zvlášť když jsou vystavěná na patetických a dutých proslovech, kde se postavy titulují funkcemi jako Moudrá, nebo Strážce. Přitom to jde i jinak. Co je pro tento žánr lepší, než stvořit nový svět...něco originálního? (Jeho temné esence, Světlo a stíny, Chlapec s parožím...) Navíc na mě ta kolorovaná krajina působila velmi lacině. Prostě první dojem nic moc. Naštěstí po druhé polovině epizody mohu konstatovat, že potenciál tento seriál určitě má. Tvůrci nic nepodcenili a vybalili na diváky něco, co většinou bývá spíš vrcholem řady. Potvory vypadají moc zdařile a nechávají zapomenout na mizerné hrátky s digikrajinou. A co se týče děje...tam zatím nemá smysl předbíhat, ale trochu to evokuje Společenstvo prstenů...parta lidí se vypraví někam, aby doručili něco, někoho...a zhatili plány Zlu. Po cestě se jim samozřejmě budou dít Věci. Nemám s tím problém, důležité bude jaké dialogy Judkins sesmolil, resp. nejen jestli je z čeho vařit, ale hlavně aby to mělo šmrnc a bylo to aspoň trochu chytré. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama