Moiraine bojuje s nejistotou, zatímco Lan bojuje s jejich novým společníkem. Rand pochybuje o Matovi a Mat začne pochybovat sám o sobě. Egwene a Perrin se vydávají na jinou cestu. Ve světě se rozpoutala neuvěřitelná nová síla. (Prime Video)

Milano33

Neskutočné zlepšenie, som úprimne nadšený z toho, s akou nevídanou intenzitou sa podarilo prísť pri spracovaní voľaktorých scén. Prítomnosť Logaina Ablara na scéne prinieslo poriadnu dávku nepríjemného mrazenia, vskutku tá atmosféra okolo neho vzbudzovala neistotu a strach. A to pozadie v Ghealdane skutočne excelentne nastienilo, akú nebezpečnú hrozbu tento falošný samozvaný Drak predstavuje. A tá eskalácia tohoto napätia bola zúžitkovaná na maximum, konflikt medzi Aes Sedai a Logainom vyústil naozaj šokujúcim spôsobom. Súboje v otvorenej krajine boli zjavne slabšie. Okrem iného, emócie a chémia medzi postavami funguje báječne, pasáže s úžasnou Morain a najmä Lanom a Nyneivou mali skutočne pozoruhodnú hĺbku. Thom a Rand tiež ušli, zatiaľ čo Matovu myseľ zakalila dýka zo Shadow Logothu. ()

Ingtar2

Mesiac po dopozeraní píšem recenziu, nechal som si to v hlave pekne uležať a takisto pekne s odstupom a s vedomím čo všetko Judkins spravil v ďalších epizódach hodnotím teda túto epizódu kladne. Ono sa na to netreba pozerať ako na vernú adaptáciu kníh, aj keď je pravda, že by to tak bolo oveľa lepšie. Vidno, že Amazon vydrbal celý svoj rozpočet na LotR, čím na WoT zostali len zvyšky - nerozumiem tomu. Ale teraz k tomu dobrému - Logain si to proste kradne pre seba. Nedá sa povedať inak - Alvaro Morte hrá oveľa lepšie ako v Money Heist a to je len dobre, som zvedavý, ako sa popasuje s udalosťami nasledujúcich kníh. Rand a Mat zažívajú taký silný foreshadowing, až sa mi chlpy na lýtkach postupne pozväzovali do 100 tkanív potrebných na získanie titulu Aes Sedai (Birgitte...). Niekoľkokrát som počas epizódy zabudol dýchať, čo sa týka najmä konca, kedy som skoro zinfarktoval od strachu, že nedostaneme scénu "I did not come here to win, I came here to kill you". Nynaeve išla super saiyan a čiastočne to zmysel dáva, čiastočne nie. Až po vysvetlení od Judkinsa som pochopil, že Logain to nevidel, videl len... auru? Nespomínam si ako to definoval. Na Stepinovi Judkins krásne demonštruje aké je to prísť o svoju Aes Sedai, čo bude v ďalších sériach veľmi podstatné. Čiže celkovo... sa vo mne bijú dve polovice - jedna chce adaptáciu zatratiť, druhá už dávno nebola tak zvedavá ako bude seriál pokračovať. A ja sa rád nechám unášať tou druhou polovicou. 90%, 5*. ()

Gubi23

Zatím za mě určitě nejsilnější epizoda, i když se tady docela silně odklání v některých ohledech od knih, ale jinde zase docela dobře kopíruje dění, i přes kombinaci různých scén dohromady. Hodně se mi líbila linka kolem Randa, Tinkers jsou zvládnutí velmi dobře a rozšíření Logainovy role je taky asi pozitivní. Taky nějaká hezká pomrknutí do budoucna, Birgitte... No, řekl bych, že potenciál se rozšiřuje a je na co se těšit. ()