Moirain, Lan, Nyneiva, Egwain, Perrin a Mat jsou najednou osamělejší, než kdy předtím. (Prime Video)

Jaeger odpad!

s02e01 Padain Fain je medzi forsaken al Lan Mandragoran ma level 1, hoci 20 minut predtym napinal svaly az sa z toho urcite par gayom stoporili bradavky(Rafe Judkins si uziva natacanie) mizelci zomru na par bodnych ran... urcite su tiez len level 1 a brutal picovina, odrezana Morain opat vie tkat(vidi vlakna), len tak, z prdele. ti kokoti scenaristi si z knih robia prdel, skoda ze sa neda dat horsia znamka ako palec dole ()

ER

Hned po první epizodě mohu konstatovat, že opět jde o nejukecanější fantasy seriál všech dob. ()

Martrix

I přes úvodní rekapitulaci událostí první řady....po těch dvou letech jsem se moc nechytal. Ale vůbec to nevadí, protože tohle fantasy je obsahem neotřelé a díky zajímavé atmosféře i vtahující. Takže si ani nemusím pamatovat, jak čarodějka přišla o svou moc, co se stalo s Randem a oč jde chlapovi, který ovládá trolloky. I takto "odprostřed", je to totiž zajímavější a přehlednější, než třeba Zaklínač. Má to hlavu a patu, slušné dialogy a zvláštní ženskou patarange. A tentokrát to není na sílu, žádný emancipační manifest. Hned jdu na další epu. ()

Ingtar2

Hneď na začiatku poviem, že ide o OBROVSKÝ step up oproti prvej sérii. Teraz keď mám toto konštatovanie za sebou, idem šíriť svoje nadšenie ďalej. Dónal je lepší Mat ako Barney Harris. Dostávame svet, ktorý zrazu, oproti prvej sérii, pôsobí veľký. Mágia je okamžite vysvetlená, a postavy sa chovajú tak, ako sa majú. Naozaj, Nynaeve je salty wisdom, Egwene je poslušné dievčatko snažiace urobiť dojem, Randa vidíme len na chvíľku, ale pôsobí tak, ako by v tejto časti príbehu mal. Perrin taktiež. A o Matovi, ktorý pôsobí ako prerastený chlapec aj keď plače ani nehovorím. A Alanna si hneď v prvých piatich minútach dáva trojku so svojimi strážcami. Áno, sú tu zmeny oproti predlohy keďže ide o spojenie druhej a tretej knihy spolu, ale všetky zmeny majú základ v knihách. Nebola snáď Moiraine u Adeleas a Vandene v druhej knihe? Nezbierala tam informácie? Nenapadol ju tam nebodaj nejaký Shadowspawn? Aj napriek týmto zmenám však druhá séria Wheel of Time zanecháva vibe, ktorý mali aj knihy a to je to podstatné. Vo veži sa rieši politika. U Perrina sa rieši Valerský roh. U Mata sa rieši dýka. U Randa sa rieši ako ovláda to, čo ovláda. A hrozné rozhodnutia z predchádzajúcej série sú adresované. Čo viac si priať? A ani nemusím hovoriť, že tá hodina sa mi zdala ako 10 minút. 90%, 5*. ()

• Na začiatku epizódy, keď Egwene upratuje komnaty Amyrlin, si môžeme na stole všimnúť čiernu skrinku. Ide o skrinku, do ktorej Amyrlin dostáva správy, vďaka ktorým vie manipulovať dianie vo všetkých krajinách sveta. (Ingtar2)