Epizody(3)

Berlínský Ku'damm v roce 1963. Pochmurná 50. léta minulého století skončila. Barvy jsou křiklavější, móda a hudba mezinárodnější a John F. Kennedy uskutečňuje svou historickou návštěvu. Ve třetí řadě KU'DAMM se tři sestry Schöllackovy, Monika, Helga a Eva, opět setkávají s neviditelnými společenskými bariérami, které omezují nezávislé životní volby žen. V boji proti těmto omezením a proti všudypřítomným pokusům jejich matky Cateriny o jejich kontrolu jsou však stále odvážnější. Už zde je cítit energie, která propukla ve studentské protesty na konci šedesátých let minulého století. (HBO Europe)

Arsenal83

Seriál nevybočil zo svojho rámca, hoci ponúka rad zaujímavých zápletiek, ale stále to je len o zlých mužoch, o ženskom, feministickom progrese prejavujúcom sa v uvoľnenosti a následne zlých vzťahoch, za ktoré ony nemôžu, prenasledovanie homosexuálov a relikty nacistov. Niektoré časti inklinujú v zmesi nahustených tém až k telenovele. ()

Verody91053

Tento seriál som si tento rok pozrela druhy krát, lebo minuli rok keď ho dávali v TV som ho sledovala len zbežne. Tento krát som ho videla celý, všetky tri časti zo všetkých 3. sérií tejto ságy. A neviem či je to tým, že som minulý rok nemala náladu na takýto typ seriálu, no oproti minulému roku, kedy mi prišiel tento seriál niekedy až príliš silný a dramatický, teraz sa mi veľmi páčil a jeho témy a atmosféra mi úplne sadli. Seriál je zasadený do povojnového Nemecka konkrétne 1. séria - ´56, 2. séria - ´59 a 3. séria: - ´63 rokov a zameriava sa na témy ohľadom emancipácie žien, znásilnenia, homosexuality, samovrážd, domáceho násilia, neprijateľnosti rozvodu, šoférovania žien a pod. no zároveň má dosť distingovanosti, noblesy a elegancie, že je nielen že pozerateľný, ale aj podľa môjho názoru kvalitný a na úrovni. Monika, hlavná postava je sympatická, ako aj väčšina postáv a páči sa mi jej vývoj od smutného káčatka po sebavedomú ženu, ktorú všetci tajne obdivujú.  Som zvedavá na ďalšiu sériu :) ()

NinadeL

3/3 Báječně napínavé, báječně intenzivní závěr rodinné ságy jedné spořádané německé rodiny z poválečného západního Berlína. Každá z dcer Schöllackových bojuje se svými démony a nabízí tak určitý pohled na jeden ze segmentů společnosti. Monika zpívá v mezinárodní soutěži a opakovaně se rozhoduje mezi svými partnery, Helga díly učiteli latinskoamerického tance přestává lpět na svých omylech z 50. let a Eva má konečně šanci začít znovu. Silné, skvělé. Politicky atraktivní zejména ve srovnání s naší tehdejší situací. ()

• Natáčanie sa začalo 10. februára 2020, v marci bolo prerušené z dôvodu pandémie a pokračovalo od septembra do 8. októbra 2020. (Arsenal83)