Miliónový hurikán

• Nový Zéland

Akční / Drama

USA, 2020, 91 min

• LIVINGDEAD

Mel Gibson si zahrál starého nemocného dědka a ještě to bylo strašné!(21.6.2020)

• tron

Kokoooos – to čo bolo??? Fekálna transplantácia, Kate Bosworth + Stephanie Cayo, vec v šatníku (bol som zvedavý, ako dôjde k oblečeniu policajnej uniformy, ale fakt som nečakal, že tak hlúpo), neskutočné preslovy jednotlivých postáv (všetky sú dlhé a mnohé nezabudnuteľné), v podstate nijaké resp. odstrihnuté finále (!!!), nadávajúci a trošku trápny Mel Gibson (navyše ide skôr o väčšie cameo, než plnohodnotnú vedľajšiu rolu), divný činžiak (fakt som sa neorientoval, je to nejaký gigantický komplex alebo budova s dvadsiatimi bytíkmi?), pritrúbený ústredný zloduch (David Zayas wtf?!), lacná variácia na Smrtonosnú pascu, nacisti, atmosférický hurikán, na ktorý neboli peniaze (takže okná zvonku štáb kropí vodou z hadice a v post-produkcii pridali zvuky silného nárazového vetra), obrazy za desiatky miliónov, neskutočné (ne)logické lapsusy. Akože... kokoooooos.(23.7.2020)

• castor

Na Portoriko se žene katastrofa. Může spadnout až 400 milimetrů srážek. Zvedne se hladina moře, hrozí sesuvy půdy, bleskové záplavy a pochopitelně obří škody na majetku. Zhruba tak nás tvůrci napínají a své postavy děsí na začátku tohohle béčka. A světe, div se, o hurikán se skoro vůbec neotřeme. Veškeré dění se přesouvá do bytového domu, ve kterém se shodou okolností ocitají i sličná policajtka Stephanie Cayo a její dočasný parťák Emile Hirsch s traumatickým škraloupem z minulosti, který měl ještě ráno bouchačku v puse. Za úkol mají odvézt ty natvrdlejší nájemce do bezpečí. Jenže o obsah jednoho z bytů má zájem i parta zlodějů. Přimíchá se do toho ještě sympatická lékařka, která chce dostat tvrdohlavého tátu Mela Gibsona na dialýzu. No, a Mel je bývalý ostrý polda. Ač jsem věděl, že to bude průšvih, docela jsem se těšil. Celkově to působí nesmírně lacině, akce je podprůměrná, nápady chybí, tempo je zoufalé. Michael Polish točí veleprůměrné kousky, atmosféru nechal za rohem a ani samotné (poměrně hvězdné) obsazení nijak neždímá. Mel naštěstí není tak otrávený jako Bruce Willis v podobných laciných námětech, pevně věřím, že tohle byl jen přešlap, protože jeho osobní kouzlo si zatraceně zaslouží ambicióznější projekty v rukou zkušenějších tvůrců. Na vedlejší kolej á la Nicolas Cage totiž Šílený Max rozhodně nepatří.(30.6.2020)

• Wacoslav1

Snad Mel z tohoto neudělá standart u této hvězdné produkce jako jeho kolega Bruce Vyliž a jen si odskočil za snadným výdělkem. Nezbývá než doufat. Na druhou stranu nebylo by fér úplně film spláchnout do žumpy. Nezdechnul jsem od nudy, akce taková typická pro současný DTV, ale viděl jsem i horší. No a Mel i když si tu odkroutí jen ten svůj povinný part, tak má aspoň pár dobrých hlodů a i za tu krátkou chvilku prostoru kterou tu má s přehledem zastíní zbytek ostatních aktérů, narozdíl třeba od typicky znuděnýho Vyliže nebo všechnomámvpíči Sádelníka. Já vím asi mi stačí málo, ale co už. Příště už si snad Mel podobnou spolupráci odpustí.30%(29.6.2020)

• Xmilden

Proboha! Děsím se toho, že se Gibson vydá stejnou cestou jako Bruce, Nicolas nebo JCVD. Prosím raději netoč Mele, než další Force of Nature. 10%(29.6.2020)

• dO_od

// ...díky tomuhle filmu si člověk tak nějak začne víc vážit života. Byl to vlastně takový budíček. Nejvyšší čas přehodnotit své priority a udělat nějaké změny. Měl bych si víc volat s našima. A s babičkou. Měl bych být milejší na svou sestru. A koupit jí opožděně dárek k narozeninám. A v tramvaji se začít víc usmívat. Knížky! Nesmím si zapomenout koupit nové knížky. A dovolenou. Musím konečně naplánovat tu dovolenou. A taky bych měl začít zdravě jíst. A cvičit. Proboha. Hlavně bych měl začít cvičit. A ta výstava, co jsem ji měl v plánu - už ji nebudu odkládat. Stejně jako to vyšetření té divné věci na ruce. A když už tam budu, nechám si vyšetřit i tu divnou věc na noze. A známky. Nesmím si zapomenout koupit nové známky. A vymaluju si. Jen tak. A matraci - život je příliš krátký na to, abych spal pořád na té stejné pohodlné matraci. Postel. Koupím rovnou celou postel. BYT. Už je mi skoro třicet. Nejvyšší čas, abych koupil byt. Nebo ne. Ještě mi není ani třicet. Ale AUTO! Ta věc na ruce asi nic nebude. Už ji tam mám dlouho. A kytky. Kristepane, já zapomněl zalít kytky.(2.8.2020)

• mzss1

(25%) Po traileru, ještě před tím, než tento film vyšel k dispozici, se tu valila už vlna kritiky. Opakuji, teprve po traileru, který jsem si sice nepustil, ale i tak jsem si říkal, proč si sakra nepočkat na film a pak kritizovat. Hmmm, ono to stálo opravdu za velký H. Nějaké ty nelogičnosti, ty se tu našly, ale spíš jde o to, že to bylo strašně nudné, natahované, nebylo to s ohledem na téma vůbec napínavé a k tomu to mělo mizerné, herecké výkony. Nechci to protahovat, téma bylo nevyužité, akce byla amatérská, tak, že bych to dokázal natočit stejně i s kuličkovkou. Herci – nic moc teda, včetně Mela Gibsona, který sice má stále v sobě velkou osobnost, ale zde mu ani jeho role nesedla, krom jedné hlášce o fekální lobotomii, to mě aspoň rozesmálo. Aspoň mě teda trochu potěšila scéna, kdy Gibson několika výstřely pokosil jednoho protivníka. Dále stojí za zmínku ještě Kate Boswort, která to zahrála aspoň přirozeně. Ostatní tragédie včetně toho nesympatického policisty. A ani záporák David Zayas to tentokrát nezachránil. Jako, stále se tu něco dělo, ale tak pomalým tempem, že jsem se opravdu nudil. A ta puma? To bylo aspoň něco, co mě pobavilo, především v tom finálním záběru. Skočila po kořisti a pohádky bylo konec. K tomu mi přišla i divná filmová hudba. No, ani tu druhou hvězdu dát nemohu. Máme tu další nízkorozpočtové céčko na světe ….(21.6.2020)

• SeBig

Jedna za Gibsona, kterej tam v tý jeho košilce byl tak dvě vteřiny.(14.8.2020)

• ARI50

Bože taková banda skvělých herců a taková blbost film, to že je někde hurikán nemusely ani zmiňovat protože celou dobu člověk kouká na hloupý příběh v budově který fakt ale nebaví. Akce či napětí na bodu mrazu.(13.8.2020)

• Marze

Film nema zavan originality.Spousta klise,etnicke stereotypy.Je to jen oskliva velka predvidatelna bourka. Nektere filmy se stanou spatnymi kvuli nedostatku pozornosti nebo rozpoctu.Jine jako tento se uz spatne narodi. Neni to zajimave spatne.Je to spatne.(17.10.2020)

• Lacike

Klasický podfinancovaný DTV akčniak aký pred desiatimi rokmi točil Seagal a dnes točí Willis odohrávajúci sa v jednej budove (tentoraz panelák) v ktorej blúdi banda debilov a predstiera, že sa naháňajú. Raz za polhodinu sa stretnú a vystrelia po sebe prípadne sa na pár sekúnd pobijú. Akcia je totálne mizerná a amatérska. Takže aby sa film trochu zdramatizoval, tak vonku prší a všetci neustále pripomínajú, že sa vonku ženia všetci čerti. No neviem, počas sledovania u mňa vonku pršalo viac a neposral som sa z toho. A čo hlavné eso v rukávu, Gibson? Hrá tu starého poldu na dialýze, takže si tých pár minút poctivo odsedí a keď už sa zúčastní akcie, tak sa komicky zgúľa po schodoch. Neviem či sa Gibson nudil, alebo je už rád za každú ponuku, ale dúfam, že sa toto pre neho nestane novým kariérnym štandardom. Zvyšok povedomých ksichtov nestojí za reč. Celý film blúdia po budove a kecajú, aby film nejak naplnil stopáž. Takže jednu hviezdičku dávam za unaveného ale stále charizmatického Gibsona. P.S: som divný, že viem čo to je fekálna transplantácia? 2/10.(20.6.2020)

Netuším, co zde hodnotící viděli, ale todle je solidní akčňák. Vlastně jsem čekal, že to bude horší díky zdejšímu hodnocení, ve skutečnosti je to naprosto mimo těch 35%.(17.7.2020)

• kinderman

Variace na Dekameron. Protože venku prší, vyprávějí si lidé porůznu poschovávaní v jakési bytovce historky ze svých životů. Občas vyjdou do společných prostor a střílejí po sobě. Jednou se i servou. Od začátku je divák dva kroky před scenáristou. A to je špatně.(28.9.2020)

• Necron

skolni cviceni, s velice prilehavym nazvem, ke kteremu se propujcil mel gibson? horsi cecko jsem uz dlouho nevidel :-)(12.8.2020)

• bourec

No, tohle vypadalo tak na film za pětikorunu.Když pak vezmete,že film V oku hurikánu má asi 45%,tak to je fail.30%.(8.8.2020)

• sator

omg...(23.6.2020)

• M.i.k.e

nemůžu srovnávat se současnými Willisovkami nebo Seagalovkami,protože jsem v rámci ochrany duševního zdraví žádné neviděl,ale Force Of Nature je klasický podprůměrný straight2dvd akčňák,kde sice hrají poměrně známí herci,ale jinak se tam neděje nic moc zajímavého.Vše se odehrává v jednom domě (což by zas tolik nevadilo) a akce je málo a když už na ní dojde je hodně slabá...40%(21.6.2020)

• JohnSmith

Neskutečná nuda a děs. Hlavně ti záporácí byli fakt strašnííí. Gibson je sice furt sympaťák ale to je málo.(10.7.2020)

• Lukoboss

Ono to má jenom hodinu a půl, což je na dnešní poměry celkem málo, ale i tak je to neskutečná nuda a táhne se to. A další věc, kterou na tom nechápu, je, proč staří herečtí pardálové lezou do takových sraček. Role M. Gibsona je tady naprosto zbytečná, vlastně si ani moc nezahrál, stejně jako je zbytečná bouře na pozadí celýho filmu. Není to dramatický, není to napínavý a vrcholem všeho absurdna je pak nějaká puma zavřená v jednom z bytů, která ráda žere policajty. A ani by divák nevěřil, kolik se v relativně krátkým čase a taky na malým prostoru (celý se to odehrává v jednom činžáku) najde času na bezduchý a hloupý tlachání. Jo, to se jen tak někomu nepodaří....(21.6.2020)

Ale no tak 35 procent k 21 červnu 2020 lidi neblázněte. Viděl jsem daleko horší akční filmy než tohle co mají více procent určitě je to lepší než zatím poslední tři filmy s Brucem Willisem (Survive The Night, Trauma Centre, Minuta po minutě) a cokoliv se Seagalem z poslední doby.(21.6.2020)

<< předchozí 1 2