Kosmická odysea Maxe Clouda

• Velká Británie The Intergalactic Adventures of Max Cloud (více)

Sára (Isabelle Allen) je mladá hláčka videoher a jednoho dne se jí přihodí něco zvláštního – stane se jednou z hlavních postav hry. Aby se dokázala vrátit zpět do reality, musí po boku hlavního hrdiny Maxe Clouda (Scott Adkins) projít všemi úrovněmi a porazit úhlavního nepřítele. (mokki5)

Rominator

Max Cloud (2020) je nízkorozpočtová variace filmu Jumanji (1995). Je tady však podstatný rozdíl, protože chybí kvalitní příběh, herci a humor. Vše mohla zachránit akce, ale ta má jednoduchou soubojovou choreografii. Jediný zajímavý soupeř, kterému Adkins (Max Cloud) čelí, je Martyn Ford (Musculor), ale ten se na scéně bohužel pouze mihne. Jejich souboj limitují videoherní pravidla a proto se nakonec nejedná o něco mimořádného. Adkins vzal tuhle roli snad jen proto, že se natáčelo v Anglii. ()

Johnny.ARN

Lašana Lynč by mala hrať už len čertov a podobné zrúdy. Na to nepotrebuje ani makeup. Jak môže byť tak otrasná? Inak čakal som ešte väčšiu píčovinu. Toto malo dej, zaujalo ma to. Síce je to nepodarené Jumanji s pokurovaným Riddicom a plné černoty, ale rýchlo to ubieha, má to vtipné momenty a Adkins v bielych teniskách pekne kope. Má to ale fajn videoherný feeling, to je hlavné pri tomto filme. 1 z 5 ()

JFL

"Max Cloud" je typický trash VoD éry. Zatímco v době VHS se brakové filmy prodávaly přes obaly, které jasně cílily na jednu konkrétní diváckou skupinu, v současnosti naopak některé žánrové produkce trpí tím, že se v zájmu toho, aby co nejvíc lidem vylézaly v algoritmových doporučeních, pokouší honit příliš mnoho zajíců. A tak tu máme bizarní mix "Jumanji", 90s retra, nostalgie po osmibitových videohrách, papundeklových sci-fi a k tomu pár peckovaček se Scottem Adkinsem. Ten z celého mišmaše vychází zdaleka nejlépe a to nejen proto, že dostal prostor na asi dvě scény, kde navzdory viditelně ukvapené produkci vystřihnul tuze fajnovou choreografii. Navíc je hodně fajn sympaťáka Adkinse projednou vidět v odlehčené roli, kde má prostor projevit své charisma a smysl pro humor a nadsázku oproti jeho tradičně zasmušilým a nazlobeným partům. Zbytek filmu je ale zoufalá tragédie kolabující na nedotaženém scénáři, kde jednotlivé sekvence existují pouze proto, že tvůrce napadl nějaký fór a nechtěli se ho vzdát ani ho jakkoli dopilovat. Tady šly všechny prostředky do kostýmů a retro setů, přičemž o to víc zamrzí, že je tvůrci nedokázali lépe prodat lepším rozzáběrováním. V zájmu přiškrceného natáčecího plánu se tu značná část scén jede na jeden záběr a statickou kameru, takže postrádají dynamiku, místo níž se dostavuje nuda. Pro Scotta Adkinse další ze svěžích hereckých odchylek, na které se poslední roky hodně zaměřuje, ale pro diváky spíše mizérie. Nakonec film zaujme jako další kuriózní vlaštovka do pomaličku se rozrůstající kategorie raně-devadesátkového retra po boku např. "Psycho Goreman", který ale fantasmagoričnost této éry dokázal vystihnout nesrovnatelně lépe. ()

Lacike

Nejaký chlapec hrá v deväťdesiatkách 8 bitovú videohru a my v reálnom čase vidíme jej priebeh v hranej podobe. No a keďže sa do tej hry nejakým čarom dostala jeho kamarátka, tak občas s ňou komunikuje. Línia s chlapcom je vlastne zbytočná, pretože do priebehu hry zasahuje minimálne. Takisto sa tu nijak extra nevyužívajú videoherné stereotypy, či už po dramatickej stránke a bohužiaľ ani po komickej. Film je rovnako dokonale nevtipný ako jeho trailer. Pritom snaha o nejakú hlášku tu neraz je. Ale ani raz sa nevydarí. Adkins sa do komickej úlohy namachrovaného hrdinu vôbec nehodí. Za mladších čias by sa tam hodil napríklad Bruce Campbell. Snáď by dokázal predať divákovi aspoň nejakú hlášku. Lenže toto herecké obsadenie nedokáže zachrániť tú scenáristickú bezradnosť a režijnú sterilitu. Pochvalu si zaslúži len vizuál. Neviem koľko to stálo, ale jak interiéry tak aj CGI triky vyzerajú na dobrej úrovni TV sci-fi seriálu. To je ale sakra málo a výsledkom je pekne vyzerajúca nuda. 3/10. ()

mzss1

(54%) Vcelku zábavná blbina s celkem vtipným Adkinsem, který naštěstí nepůsobil trapně, jak jsem se zprvu obával. Jeho hvězdné kopy a „akrobacie“ se zde naštěstí chvílemi odrazila, i když v mnohem slabším, režijním provedením, ale i to se počítá k dobru. K tomu místy příjemná a střelená hudba z 80.let. efekty, akce, příběh – to vše je horší, pojaté asi pro děti, ale mě to tak nevadilo. Ke konci mě to celkově trochu začalo nudit, ale nenašel jsem nic extra negativního, takže pohodové 3* a optimální průměr dávám. ()

• Celý snímek se natáčel v lokacích Highfield Grange Studios (Bubwith, Severní Yorkshire, Anglie). (Rominator)