Kosmická odysea Maxe Clouda

• Česko Ko(s)mická odyssea Maxe Clouda (více)

Už vás někdy pohltila počítačová hra? Pokud ne vám, pak jí se to doopravdy stalo! Ze Sary se stala jedna z postav její oblíbené hry o vesmírných dobrodružstvích kapitána Maxe Clouda. Najednou se přímo účastní komické, ale i pěkně nebezpečné výpravy. Sarah má před sebou jedinečný zážitek, ale jen v tom případě, že se jí podaří nepřijít o poslední život a vrátit se do reality. Osud dívky se ocitá v rukou jejího kamaráda, který odhalil, co se stalo, a začíná hrát. (Filmbox)

JFL

"Max Cloud" je typický trash VoD éry. Zatímco v době VHS se brakové filmy prodávaly přes obaly, které jasně cílily na jednu konkrétní diváckou skupinu, v současnosti naopak některé žánrové produkce trpí tím, že se v zájmu toho, aby co nejvíc lidem vylézaly v algoritmových doporučeních, pokouší honit příliš mnoho zajíců. A tak tu máme bizarní mix "Jumanji", 90s retra, nostalgie po osmibitových videohrách, papundeklových sci-fi a k tomu pár peckovaček se Scottem Adkinsem. Ten z celého mišmaše vychází zdaleka nejlépe a to nejen proto, že dostal prostor na asi dvě scény, kde navzdory viditelně ukvapené produkci vystřihnul tuze fajnovou choreografii. Navíc je hodně fajn sympaťáka Adkinse projednou vidět v odlehčené roli, kde má prostor projevit své charisma a smysl pro humor a nadsázku oproti jeho tradičně zasmušilým a nazlobeným partům. Zbytek filmu je ale zoufalá tragédie kolabující na nedotaženém scénáři, kde jednotlivé sekvence existují pouze proto, že tvůrce napadl nějaký fór a nechtěli se ho vzdát ani ho jakkoli dopilovat. Tady šly všechny prostředky do kostýmů a retro setů, přičemž o to víc zamrzí, že je tvůrci nedokázali lépe prodat lepším rozzáběrováním. V zájmu přiškrceného natáčecího plánu se tu značná část scén jede na jeden záběr a statickou kameru, takže postrádají dynamiku, místo níž se dostavuje nuda. Pro Scotta Adkinse další ze svěžích hereckých odchylek, na které se poslední roky hodně zaměřuje, ale pro diváky spíše mizérie. Nakonec film zaujme jako další kuriózní vlaštovka do pomaličku se rozrůstající kategorie raně-devadesátkového retra po boku např. "Psycho Goreman", který ale fantasmagoričnost této éry dokázal vystihnout nesrovnatelně lépe. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem Max Cloud a na umírání nemám čas." Ani na pečení, ale na zahánění nepřátel aktem čistýho násilí si čas vždycky najde. A taky si našel chvilku na to, aby mě rozesmál. Toho si cením. Je to sice hovadina, ale jako hráč, kterej začátkem devadesátek taky párkrát spadnul do kostičkovaný hry, jsem si tohle užil. Já tedy padal nejčastěji do NHL a dostal jsem se z ní jedině vítězstvím ve Stanley Cupu. Jenže centra mi hrál Lemieux a pravý křídlo Jágr, takže to bylo snadný. ()

Rominator

Max Cloud (2020) je nízkorozpočtová variace filmu Jumanji (1995). Je tady však podstatný rozdíl, protože chybí kvalitní příběh, herci a humor. Vše mohla zachránit akce, ale ta má jednoduchou soubojovou choreografii. Jediný zajímavý soupeř, kterému Adkins (Max Cloud) čelí, je Martyn Ford (Musculor), ale ten se na scéně bohužel pouze mihne. Jejich souboj limitují videoherní pravidla a proto se nakonec nejedná o něco mimořádného. Adkins vzal tuhle roli snad jen proto, že se natáčelo v Anglii. ()

mzss1

(54%) Vcelku zábavná blbina s celkem vtipným Adkinsem, který naštěstí nepůsobil trapně, jak jsem se zprvu obával. Jeho hvězdné kopy a „akrobacie“ se zde naštěstí chvílemi odrazila, i když v mnohem slabším, režijním provedením, ale i to se počítá k dobru. K tomu místy příjemná a střelená hudba z 80.let. efekty, akce, příběh – to vše je horší, pojaté asi pro děti, ale mě to tak nevadilo. Ke konci mě to celkově trochu začalo nudit, ale nenašel jsem nic extra negativního, takže pohodové 3* a optimální průměr dávám. ()

Arsenal83

Všetko podstatné tu už bolo popísané. Kopírka námetu Jumanji ale bez humoru, bez pekného vizuálu, všetko farebné je uzavretých priestoroch s nejakým oparom, takže kozmická loď Babylon 5 proti tomu žiari ako Van Goghove Slnečnice. ()

Marze

Unikovy film od covidove reality. Pokud chcete prepnout mozek a zapnout s nostalgii devadesatkovou videohru, pak je to film pro vas. ()

Lacike

Nejaký chlapec hrá v deväťdesiatkách 8 bitovú videohru a my v reálnom čase vidíme jej priebeh v hranej podobe. No a keďže sa do tej hry nejakým čarom dostala jeho kamarátka, tak občas s ňou komunikuje. Línia s chlapcom je vlastne zbytočná, pretože do priebehu hry zasahuje minimálne. Takisto sa tu nijak extra nevyužívajú videoherné stereotypy, či už po dramatickej stránke a bohužiaľ ani po komickej. Film je rovnako dokonale nevtipný ako jeho trailer. Pritom snaha o nejakú hlášku tu neraz je. Ale ani raz sa nevydarí. Adkins sa do komickej úlohy namachrovaného hrdinu vôbec nehodí. Za mladších čias by sa tam hodil napríklad Bruce Campbell. Snáď by dokázal predať divákovi aspoň nejakú hlášku. Lenže toto herecké obsadenie nedokáže zachrániť tú scenáristickú bezradnosť a režijnú sterilitu. Pochvalu si zaslúži len vizuál. Neviem koľko to stálo, ale jak interiéry tak aj CGI triky vyzerajú na dobrej úrovni TV sci-fi seriálu. To je ale sakra málo a výsledkom je pekne vyzerajúca nuda. 3/10. ()

Tony.cs

Hezký osmdesátkový look a potenciál. Ale také tuctová režie, špatné souboje (totální nevyužití Adkinse) a ten scénář... No, chápu, rozpočet asi nebyl nejvyšší, ale i tak se dalo určitě víc. Takhle to pobaví jednou, podruhé už nikdy. ()

kombajn odpad!

Jsem fanda videoher, ale tohle fakt moc bolelo. Čert vem to, že hlavní zápletka je opsaná z Jumanji, horší je, že jakýkoliv plusy na tomto filmu budete hledat marně. Scénář velký špatný tak moc, že by ho nezahrál ani all star team postavený z držitelů Oskara. Dialogy nejhlubší dno filmového pekla a to počítám i pornografii, prosté velký špatný na osmou. Humor jsem nezaznamenal. Jediné místo, kde se dá (ovšem hodně zlomyslně) zasmát jsou akční části filmu v podobě soubojů, které by daleko uvěřitelněji zahrál i ansámbl herců Divadla Jary Cimrmana. Chybí tomu úplně všechno. Škoda každé zhlédnuté sekundy. Raději se posaďte proti bílé zdi a zírejte 88 minut do ní. ()

Johnny.ARN

Lašana Lynč by mala hrať už len čertov a podobné zrúdy. Na to nepotrebuje ani makeup. Jak môže byť tak otrasná? Inak čakal som ešte väčšiu píčovinu. Toto malo dej, zaujalo ma to. Síce je to nepodarené Jumanji s pokurovaným Riddicom a plné černoty, ale rýchlo to ubieha, má to vtipné momenty a Adkins v bielych teniskách pekne kope. Má to ale fajn videoherný feeling, to je hlavné pri tomto filme. 1 z 5 ()

sedm.1 odpad!

Myslím, že z tohoto snímku by mohl mít radost tak akorát Edward D. Wood Jr., a to díky zjištění, že má i v jednadvacátém století své následovníky. Jako takhle, je mi naprosto ukradený, zda-li tvůrci tohoto hnoje zamýšleli to jako hnůj natočit, a nebo se jedná prostě o skutečné novodobé ,,Edwoody´´, faktem je, že brak zůstane brakem, ať už je zamýšlen jakkoliv. Od první minuty mi zde totiž hlava naprosto nepobírala, co to sakra vůbec sleduji a s každou následují scénou se to jen zhoršovalo a zhoršovalo, až to postupně vygradovalo ve skutečně nesnesitelné peklo, kde se jen non-stop střídala totální debilita s absolutní pitomostí. Od trapných dialogů, přes infantilní postavy, otřesný herce, až po jednotlivé scény, dávající dohromady tak zoufale odpornou thrashovou zápletku, že jen musím zopakovat, jak je úplně jedno, co tím tvůrci ve skutečnosti vlastně zamýšleli, ve výsledku je to ale tak šíleně zoufale špatný, že nic jiného než Odpad! si to nezaslouží. Každopádně vrcholem tohoto hnusu je vizuální podoba filmu, podtržená papundeklovými rekvizitami, které to pak celé definitivně posílají na nové pomyslné dno filmového průmyslu a mě to mrzí o to víc, že se tu navíc téměř hlavní role ujal můj akční bůh Scott Adkins, a já jen přemýšlím, co ho ksakru přimělo k tomu ze sebe tady dělat takového kokota. No, každý děláme v životě chyby, a i on si to jistě později uvědomil, zkrátka ve výsledku chci ale jen prostě každého informovat, že pokud nejste masochistický sebetrýznitel, utečte od tohoto hnoje na kilometry daleko, jinak vás postihne skutečně nekompromisních a krutých (naštěstí necelých) devadesát minut toho nejhoršího filmového materiálu, co si lze snad jen představit. ()

iXtr3m3

Bože, Adkins Adkins, čo mi to robíš? Film by nemusel byť zlý, keby mal iné obsadenie, pretože herný podmaz ušiel a dokonca bol asi najlepší. Niektoré pokusy o vtípky by tiež vyšli, keby ich mal kto kvalitne predniesť pred divákov. Žiaľ Adkins je jednak nie hlavná postava, jednak nie dobrý herec, len fighter, ktorý tu nedostal tie možnosti, čo v legendárnej sérii o Boykovi a jednoducho tento film veľmi veľmi nevyšiel. Pritom spracovanie exteriérov ušlo a ako vravím, tá myšlienka a sem tam pokus o vtípek, všetko to mohlo byť o triedu-dve lepšie, len by to musel dostať pod ruky niekto schopnejší so schopnejším castingom. Škoda. Takto len zabudnutiahodný podpriemerný maximálne slabopriemerný flák. 45% ()

Untentrauer

Chtěli byste, aby tenkhle film byl, jako Ready player one, nebo Free Guy? A upřímně, myslíte si, že se to dalo očekávat? Tak vidíte….Příběhové zasazení do herních 90tek mi přišlo spíš velmi alibistické, než cílené. Jakoby mi tím autoři řekli: “Dělej, že je to v devadesátkách i natočený jo?” A já si troufnu tvrdit, že pokud by tohle vyšlo opravdu v 90tkách, pak by to mělo mnohem vyšší šanci na úspěch - no kecám spíš v osmdesátkách by se to jistě prosadilo..... Ve filmu si zahrálo i pár slavných jmen, či povědomých tváří chcete-li to brát takto. Nicméně bohužel byli obsazeni do rolí, které jim prostě nesedí a vzhledem k rozpočtu a výpravě bych řekl, že i pro ně do dost nedůstojných rolí. Máme tu jakýsi mladý nepovedený klon Roba Schneidera (Elliot James Langridge), pak tu je dokonce Scot Adkins hrající kladného hrdinu, který chce tajně péct cukroví a hází jednu hlášku za druhou, což mu opravdu nejde/nesedí. Pak tu je skvělý John Hannah - sympaťák co hraje popleteného záporáka/spíš takového kašpara a to opravdu nešlo skousnout. Jediný Tommy Flanagan by měl jakž takž důstojnou roli pro své schopnosti, jenže, jak už jsem jednou zmínil - jeho, ostatní herce a celý film degraduje mrzký rozpočet a tím pádem i příšerná výprava podobná Power Rangers. Leda, že bychom tento film brali, jako nějakou parodii, pak by to byla jiná písnička, jenže já za celou dobu nedokázal rozklíčovat o co přesně autorům šlo, co přesně chtěli natočit....Možná vše padlo na jejich honorář a na kostýmy a kulisy už nezbylo .Nebo to tak mělo bejt? Sakra já vůbec nevím! Každopádně když si představím, jak perfektní film by šel s těmito herci udělat, tak je mi z toho 2x tak smutno. Film se snaží i o to být vtipný a tak není nouze o různé hlášky a "vtipné" situace, ale celé to dodává akorát jen punc laciné frašky/parodie, spíš než komedie. Hudba se celkem povedla zejména písničky na konci v titulcích. Je to tedy takový nostalgický snímek z devadesátek pro opravdové hardcore fanoušky retro konzolí a vůbec her ze začátku devadesátek . Takže pokud jimi nejste, pak pryč od toho….Mě osobně to chvilkama dávalo to co asi autoři chtěli - nostalgii. Časem možná dám hvězdičku navíc. Ač se možná zdá, že film shazuji, tak v hlavě mi rozhodně uvíznul. ()

BOURQUE

Akási odľahčená sci-fi verzia Jumanji, v retro štýle parodujúci C-ové sci-fi jednohubky s veľmi zlým scenárom. Nízkorozpočtová vec – to by ešte nevadilo, ale ten scenár je proste katastrofa. Scott Adkins by mohol vybrať trochu zmysluplnejšie filmy. Jedna hviezda za pocit retra u niektorých scén. Osobné hodnotenie: 50% (*) ()

MickeyStuma

Filmové peklo ve vzpomínkovém režimu na dobu nostalgickou v rámci počátků videoher. Tady opravdu přijal roli akční bijec Scott Adkins? Tak to také musí být ze zoufalství vděčný za každou roli bez ohledu na bizarnost. Film začne zajímavě. Něco jako vesmírné plavidlo havaruje na nějaké planetě a hned se zjistí, že se jedná o mezigalaktické vězení nejhrubšího zrna. Následuje pubertální hráčka videoher, kterak se dostane přímo do hry. A začnou se dít věci. Už při prvních dialogů a křečovitě pojatých scén oslňující neonem však každému dojde, že tu není něco v pořádku. Jde o dohrátí akční sci-fi retro 16bitové videohry, jehož filmové zpracování patří mezi absolutní brak. Jestli někdo pochopí, o co v jednotlivých scénách jde, to už potom musí pochopit naprosto všechno. Co se týče výpravy, křečovitosti, laciných dialogů, primitivních akčních scén a vůbec celkových přetvářek, jakoby to nabývalo dojmu, že má produkci na svědomí studio Disney pro svůj vlastní televizní kanál a nyní i stream, ale není tomu tak. Patří sem i jedno důležité divácké upozornění. Komu vadila neonová světla už ve filmu ´Batman a Robin´ (1997), tenhle snímek nechť raději vynechá a nebo si nasadí sluneční brýle. Tentokrát jsou neonová světla skutečně oslňující. A aby té bizarnosti nebylo málo, na samém konci nechybí ani rasový kodex druhého Lebensbornu a hned dvakrát. Mezi dospělými běloch - černoška a mezi mladými černoch - běloška. I nás vládní projekt pod názvem Hate Free propaguje krásné dětské mulatky, tak proč by se to do nás propagandisticky necpalo vždy a všude, že? ()

Ceberus

Kuchař Langridge mi připadal jako Rob Schneider z Wishe, Sářin táta Lambert byl zase Tom Selleck z Wishe. 🙂 Na to, že to zjevně nebyla áčková produkce, tak to vizuálně vypadalo velmi slušně a Adkinsovi dávám plus za komediální polohu, kterou není zrovna známý. První půlhodina byla velmi zábavná s náběhem na čtyři hvězdy, pak už se to ale opakovalo a ztrácelo to vtip. Co se týče alternativ, spousta lidí již zmiňovalo zjevnou podobu s Jumanji (doporučuji spíše remake), tak k tomu přihodím Zathuru. Pokud chcete pořádnou nálož retra, pak se samozřejmě nabízí kvalitní áčkový titul Ready Player One. V rámci hraní her stojí za to zmínit akční nářez Boss Level. Nejblíže to podle mě ale má ke crowdfundované zběsilé retrokomedii Kung Fury, která má sice jen 30 minut a fanoušci touží po celovečeráku, ale po zhlédnutí Maxe Clouda si říkám, že krátká stopáž to možná zachránila, jinak by mohl Fury skončit podobně přetaženě jako Cloud (a to 90 minut není kdovíjak dlouhý film). ()