The Intergalactic Adventures of Max Cloud

Jeremy Gibbs

Scénografie:

Tony Noble
  • iXtr3m3

Bože, Adkins Adkins, čo mi to robíš? Film by nemusel byť zlý, keby mal iné obsadenie, pretože herný podmaz ušiel a dokonca bol asi najlepší. Niektoré pokusy o vtípky by tiež vyšli, keby ich mal kto kvalitne predniesť pred divákov. Žiaľ Adkins je jednak nie hlavná postava, jednak nie dobrý herec, len fighter, ktorý tu nedostal tie možnosti, čo v legendárnej sérii o Boykovi a jednoducho tento film veľmi veľmi nevyšiel. Pritom spracovanie exteriérov ušlo a ako vravím, tá myšlienka a sem tam pokus o vtípek, všetko to mohlo byť o triedu-dve lepšie, len by to musel dostať pod ruky niekto schopnejší so schopnejším castingom. Škoda. Takto len zabudnutiahodný podpriemerný maximálne slabopriemerný flák. 45%(16.2.2021)

• xxmurphyxx

Tento týždeň sa ozaj vydaril, jednu sračku strieda ďalšia, nechcem vedieť, čo uvidím zajtra. Po sračke Monster Hunter tu je ďalší skvost pri ktorom už nemám chuť ani zabíjať čas nejakým rozvitým hodnotením. V skratke: je to lacné, debilne napísané, bez príbehu, bez napätia či vtipu, odohrávajúce sa v bakelitových kulisách s no name amatérskymi hercami a dvomi skoro vyhasnutými hviezdami. Jo a je tam Scott Adkins v bielych botaskách a modrom napasovanom overále, takže ak ma niekto fetiš na takéto kombo, pohoní. A nie, nie je tam žiadna akcia ak nerátam Adkinsonove polokopačky. Urážka pre všetkých hráčov.(18.2.2021)

• Rominator

Max Cloud (2020) je nízkorozpočtová variace filmu Jumanji (1995). Je tady však podstatný rozdíl, protože chybí kvalitní příběh, herci a humor. Vše mohla zachránit akce, ale ta má jednoduchou soubojovou choreografii. Jediný zajímavý soupeř, kterému Adkins (Max Cloud) čelí, je Martyn Ford (Musculor), ale ten se na scéně bohužel pouze mihne. Jejich souboj limitují videoherní pravidla a proto se nakonec nejedná o něco mimořádného. Adkins vzal tuhle roli snad jen proto, že se natáčelo v Anglii.(27.12.2020)

• Lacike

Nejaký chlapec hrá v deväťdesiatkách 8 bitovú videohru a my v reálnom čase vidíme jej priebeh v hranej podobe. No a keďže sa do tej hry nejakým čarom dostala jeho kamarátka, tak občas s ňou komunikuje. Línia s chlapcom je vlastne zbytočná, pretože do priebehu hry zasahuje minimálne. Takisto sa tu nijak extra nevyužívajú videoherné stereotypy, či už po dramatickej stránke a bohužiaľ ani po komickej. Film je rovnako dokonale nevtipný ako jeho trailer. Pritom snaha o nejakú hlášku tu neraz je. Ale ani raz sa nevydarí. Adkins sa do komickej úlohy namachrovaného hrdinu vôbec nehodí. Za mladších čias by sa tam hodil napríklad Bruce Campbell. Snáď by dokázal predať divákovi aspoň nejakú hlášku. Lenže toto herecké obsadenie nedokáže zachrániť tú scenáristickú bezradnosť a režijnú sterilitu. Pochvalu si zaslúži len vizuál. Neviem koľko to stálo, ale jak interiéry tak aj CGI triky vyzerajú na dobrej úrovni TV sci-fi seriálu. To je ale sakra málo a výsledkom je pekne vyzerajúca nuda. 3/10.(4.2.2021)

(54%) Vcelku zábavná blbina s celkem vtipným Adkinsem, který naštěstí nepůsobil trapně, jak jsem se zprvu obával. Jeho hvězdné kopy a „akrobacie“ se zde naštěstí chvílemi odrazila, i když v mnohem slabším, režijním provedením, ale i to se počítá k dobru. K tomu místy příjemná a střelená hudba z 80.let. efekty, akce, příběh – to vše je horší, pojaté asi pro děti, ale mě to tak nevadilo. Ke konci mě to celkově trochu začalo nudit, ale nenašel jsem nic extra negativního, takže pohodové 3* a optimální průměr dávám.(11.2.2021)