Nezvaný host

Pomocný montér sloužící na mezihvězdném korábu letícím vstříc nové Zemi bude zanedlouho otcem. Musí však nejdřív přelstít nemilosrdnou vesmírnou hrozbu, která chce kosmickou loď použít jako zbraň. (AMC Czech)

vegetol.mp

Levný rutinní Shimandlovský béčko, ve kterým Bruce Willis likviduje zombie emzáky v kulisách z dřevotřísky. Nicméně je to zábavný a fanouška žánru jako jsem já, to vcelku slušně pobavilo. Ale vzhledem k tomu, že následující Willisova akční sci-fi Cosmic Sin vzniká ve stejným tvůrčím týmu jako tohle, vzdal jsem se veškerých nadějí, že by to mohlo být dobrý. ()

InJo

První půlka byla ještě jakž takž ok (tedy samozřejmě pouze v rámci béčkové vykrádačky všemožných temných vesmírných sci-fi), v druhé už to ale jde nekompromisně do kytek. Produkčně je to tak extrémně podfinancované, že triky vypadají jak z homevidea a "akční" scény jsou nepřehlédnutelně mizerně nasnímané a ještě hůř sestříhané (nenávaznost záběrů je nejednou až fascinující). Alespoň, že Willis tu má (téměř) hlavní roli a není jen na ozdobu na pouhých pár minut (tuhle pozici tentokrát zastal Thomas Jane). 25 % ()

borec999

V najhoršom roku Willisovej kariéry tretí a konečne posledný film. Zase to nestálo za veľa, ale je to pravdepodobne to najlepšie čo v tomto roku Bruce natočil. Stále je to hlúpe, béčkové a lacné( mimozemšťania tu boli znázornení komparzistami, ktorí boli ponatieraní nejakým čiernym olejom). Akcia je hlavne v druhej polke, no film je paradoxne stráviteľnejší v prvej polovici, a to najmä kvôli Willisovi, ktorý tu dáva celkom solídne hlášky a zrejme ho natáčanie aspoň trochu bavilo a úplne to neodflákol. Takže za pár jeho hlášok a triezve zhodnotenie tvorcov, že nemá zmysel aby sa film bral v niektorých momentoch úplne vážne, to na tie 2* nakoniec zaokrúhlim. Stále je to však na pomery Willisových filmov bieda. 25% ()

Shakers

Najskôr napíšem dva dôvody prečo som to vôbec chcel vidieť, keďže to má také mizerné hodnotenie. Za prvé: už som dlho nevidel Brúsa Willisa. A za druhé: mám rád vesmírne lode a mimozemšťanov. Willis je po dlhej dobe znova frajer, jeho hlašky tu perfektne sedia. Čo sa týka druhého bodu, tak na oko to v prvej polke vyzerá fajn a kulisy vesmírnej lode nie sú vôbec zle. Horšie je to s mimozemšťanmi. Pokial sa ukazujú len ako infikovaný zombíci je to fajn, ako náhle chce par režisér ukázať niečo viac (akciu), stojí to za prd a záver je už vyložene na smiech (aj efekty). Samozrejme, čím viac sa tam toho deje, tým viac logických blbostí tam človek nájde, ale beriem to ako béčko, takže som ochotný niečo tomu odpustiť. Pritom je to celkom škoda, pretože úvod, ktorý sa snaží byť trošku pri zemi a tajomný je celkom fajn. Ani herci mi neprišli úplne najhorší. Taký bečkovy štandard a vedľa Willisa sa objaví zopár známejších xsichtov, ktorý si v minulosti čuchli aj k áčkovej produkcii. Film kopíruje niekoľko známych filmov (Votrelec, Vec, Doom), ale to je u béčkovích filmoch už skoro pravidlom. Našťastie je to krátke, takže to celkom ubehne a moc som sa nenudil. Pri filme tu aktuálne svieti mizerných 23 percent, ale videl som oveľa horšie filmy, takže tomuto musím dať viac. 40% - 2* ()

Sany33

Príbeh: Zem je zamorená pandémiou a tak hŕstka obyvateľstva uniká do nového sveta na palube vesmírnej lode. Všetci sa ponoria do hybernačného spánku až na pár chlapcov z upratovacej čaty. Vec sa začína komplikovať keď sa na palube lode objaví mimozemsky netvor živiaci sa ako inak ľuďmi. Herecké obsadenie: Kariéra Brucea Willisa (nar. 1955, Západní Německo) nabrala strmú sínusoidu smerom k zániku. V poslednej dobe je jeho produkcia odpad za odpadom a inak to nebude ani tu. Prevedenie: zrejme všetky prachy išli na Willisov plat inak si neviem predstaviť prečo sa pri pohľade do vesmíru neustále pozeráme na jeden a ten istý záber lode a prečo má kameraman evidentne Parkinsonov syndróm krížený so začínajúcim štádiom epilepsie.  Pocity: Jedno klišé strieda druhé. Ani efekty ma nepotešili a čo sa týka toho hyspánca v hlavnej úlohe to je učinená katastrofa. Jediný človek čo si to na place užíva je evidenten Willis. A záverečná scéna AKA Armagedon, ktorá mala asi hrať trocha na moje city, tak pri tej ma normálne naplo. Pridaná hodnota: Absolútny odpad, ktorý zachránilo to že Bruce si to aj napriek tomu evidentne užil. 11% ()

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu