Vegan 2019

všechny plakáty
Velká Británie, 2019, 51 min

whack

Svet vegánstva roku 2019. Ako sa stavajú k tejto téme svetové médiá, politici, športovci a vedci? Ktoré celebrity začali propagovať v tomto roku etické vegánstvo? Ako sa darí reťazcom, ktoré začali vyrábať vegánske potraviny? Všetko sa dozvieme v tomto dokumente. Ja som bol najviac vďačný za krátke rozhovory s aktivistami Joey Carbstrong a Ed Winters, a za priblíženie nového medzinárodného hnutia Rebellion Extinction a jeho odnože Animal Rebellion. Dokopy asi 40 rozhovorov, z toho asi 10 exkluzívnych. Inšpiratívne! ()

pursulus

Nařízení 2119.¬         Obvykle tendenční a nekritický dokument, v podstatě obludná ideologie, která, dostala-li by se k moci, napáchala by víc škody než užitku, neboť kde není kritckého rozmyslu, kde jsou podstatné pouze nepřesahující ideje, tam není rozumné uvažovati o dobrém výsledku díla. Hrubě se odvažuji odhadnouti, že vegany jsou ze čtyř pětin manipulovatelní a zmanipulovaní blbci, třebas s vysokoškolským diplomem (není rozhodující). Profesionálně natočeno, tudíž s nezanedbatelnou přesvědčovací schopností. Oproti rokům 2017 a 2018, kdy byly natočen snímky "Vegan 2017" a "Vegan 2018", nedošlo k žádnému posunu, dokumenty jsou si podobny jako vejce vejci a svým doporučovacím (reklamním) pojetím námětu jsou vlastně bájemi, kterými se opájí samo veganské hnutí, bez příslušného kritického náhledu počítajícího s jinými skupinami lidí. (Předchozí ročníky, 2015 a 2016, mající zde na ČSFD nálepku 'amatérský film', jsou natočeny skutečně více "amatérsky", ale v tom dobrém smyslu slova — nečouhá z nich ten smradlavý profesionální reklamní přístup až tak mnoho.)¬                 Civilizaci s jejími produkty využívají vegané podobným, ne-li stejným způsobem, jako jiní, obyčejní hamburgeroví lidé. Jinak by v ní totiž ani nemohli žíti. A chtějí-li ji změniti, po tom názor, že jestliže by se stal veganem každý člověk, změnila by se i civilizace, je sice správný, ale prakticky neproveditelný, hloupý a totalitní. A jestliže se nemá státi drtivá většina lidí vegany, po tom je veganské hnutí se svými demonstracemi a manifesty směšné, neboť hlásalo by pak něco, co je nefunkční; případně by se jednalo o nátlak menšiny na většinu, což je obvyklá drzá taktika menšinových skupin, jako jsou homosexuálové, vegané nebo obřezanci. Menšinové skupiny je třeba odkázati na jejich restaurace, lázně, oddělení v dopravních prostředcích apod. s tím, že by měli býti rádi, že to mají.¬                 Ano, věci nejsou tak jednoduché, jak si to malují tyhle existence. Ani člověk není tak jednoduchý, ani vesmír, a troufám si tvrditi, že ani Bůh.¬                 Dodatek: Nařízení č. X5983/2119. Já, Š'ch Sien II, svrchovaný Vládce Jurasie, vydávám tyto instrukce k potlačení vzpurných jehanů. Ať jsou jati a do úst nechť jim je vtlačen dvojitý hamburger. Ti nejvychrtlejší a nejzelenější scípnou ihned, ostatní budou krmeni hamburgery na státní útraty tolik dnů a týdnů, kolik bude třeba k jejich převychování. Kolégium doktorů předpokládá konec akce do osmi dnů, do té doby postupně zkolabují na neobvyklou zátěž střev a jater, zbylí se podrobí adaptaci v táboře Jed' Klob Jed'. V jedenáctém roce mého panování. ()

Danqo

Ma fascinuje ako „niečo viac než promo video serveru Plant Based News“ rozčuľuje nešťastných ľudí v sekcii komentáre. O to väčšiu mám radosť z toho, že takéto projekty existujú. ()

Sssiksseilor odpad!

Proč Já na takové závádějící sračky vůbec koukám? Když tomu dáte dvojnásobnou rychlost přehrávání, tak validita všech pazvuků bude stejná ve srovnání s obsahem. Veganství se plně stává dalším rádoby super nejlepším hnutím, co vyřeší všchny vaše i jejich problémy. Tak to ale kurva není, nikdy nebylo, nikdy nebude! Již samotné zvyklosti, co si masožravá, ale i vegetariánská sebranka s sebou přenáší a nese dál. Přestat žrát prasata a pít živočišné mléko je sice pěkných pár kroků, ale to je tak asi všechno. Většina stále nedokáže ani tenhle začátek a upřímně, když vidím tenhle dokument, tak mám chuť taky vraždit, ale pochopitelně nikoliv zvířata. Když vidím, co tam hlásí a jaké sračky vypouští pod záštitou veganství a jací zdegenerovaní klauni tam vystupují a to včetně těch úžasně přechytrých nejlepších milovaných celebrit, tak se ani nedivím, že když se řekne ve společnosti slovo 'vegan', tak automaticky naskakuje slovo dement. O samotné rostlinné výživě je třeba si hodně zjistit a je toho hodně v této oblasti nového k vědění, kde mnoho poznatků vám i zaručeně změní celkově pohled na svět. Takováto data jsou k vaší dispozici již desítky let a sami si můžete zkusit zodpovědět, proč stále raději skáčeme z jedné žumpy do druhé a jsme ochotni si plnit své vědomí podobnými výplachy a stále jim věřit. V těhle dokumentech se dozvíte absolutní strojově hezky obarvené hovno. Budete možná mylně cítit, že jste se něco dozvěděli, ale víte pořád hovno a chcete vědět hovno, protože tyhle hovna, co jsou na júhňupe pár kliknutí daleko, do sebe stále cpete. Ve výsledku se to zvrhává v trapnou hru o hromadě nálepek, které pravidelně více a více vidíme na zboží, co si pravidelně kupujeme. Paradoxně vtipné vlastně je, že jsem 'raw vegan', a měl bych podobný dokument z principu milovat, ačkoliv je Mi mnohem nechutnější, než nějaké jezení masa. Pokud je nabízena pravda a lež, kde pravda je soubor mnoha lží, což je technicky mnohem horší než lež základní, která lží zůstává, a bytost alespoň ví, na čem je, tak se jedná už o zatraceně velkou tragédii. ()