Belgravia

(TV seriál)
Drama / Romantický
Velká Británie, 2020, 4 h 35 min (Minutáž: 45–48 min)

Epizody(6)

Trailer

fabecc1222

Hned v prvním díle mě zarazilo zajímavé obsazení postav. Hned z počátku je časový skok o 26 let, což se tvůrci rozhodli vyřešit tak, že Tamsing Greig a Philip Glenister hrají důchodce, a věkové souputníky např. Toma Wlkinsona, což je prostě divné, a nefunguje to, ačkoliv herecky se všichni snaží na maximum. 6 dílů nedokáže rozjet takové emoce ve vztahu k postavám, které jsou vesměs šablonovité, ani tak proniknout do příběhu, jako je tomu u lepšího bratříčka Panství Downton. ()

MoiJe

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V polke E1 som to chcela vypnúť. Ku koncu E1 už zaujalo natoľko, že som si ešte dva diely pustila. Po treťom som zaváhala, ale reku keď už som v polke... A na koniec som rada, že som dopozerala! Na to, že väčšinou len sedia a pokľudne konverzujú, sa toho udialo viac než dosť. Herecky sú postavy vybrané výborne a Tamsin Greig ich perfektne vedie. Veľké plus aj za to, že príbeh sa s finále uzavrie. Prípadná S2 je možná, ale rozhodne nie je potrebná. ()

Marieta18

Historická dráma, plná napätia, lásky, intríg... výborné kostýmy, dobre vybraní herci. Tajomstvo, ktoré drží líniu seriálu, odhalené (ako tu už ktosi poznamenal, je to výhoda, nová séria môže pokračovať, i nemusí...) Teší ma, že sa to obišlo bez posteľových scén, ktorými niektoré produkcie doslova prznia inak zaujímavé a hodnotné diela, pozitívne hodnotím aj prerod niektorých postáv. I napriek dosť rýchlemu záveru, oceňujem myšlienky o nepodľahnutí pokušeniu a správne rozhodnutie postavy v kľúčovej chvíli... ()

VenDulin85

Na začátku jsem si říkala, že to bude neškodné romantické drama, pak se to pěkně rozjelo a ono je šest dílů docela málo na to, aby se tam dělo bůhví co. Přišlo mi to jako příjemná sonda do britské smetánky po válkách s Napoleonem, jako bonus vsuvka ze života služebnictva. Potěší staří známí herci, bohatá výprava a hlavně některé dialogy žen, které jsou zde režisérkami svých osudů, přestože to navenek šikovně zastírají. Co chybí do páté hvězdy? Možná lépe zkonstruovaný závěr, více napětí a asi bych ocenila, kdyby karma padouchů pracovala trošku vydatněji, ale jinak nemám výhrad. ()

vydumnica

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Serial od tvorcu Juliana Fellowesa, BELGRAVIA, ma tu smolu, ze prisiel az po DOWNTON ABBEY. Je pochopitelne, ze divaci ich teraz porovnavaju a fanusikovia Downtonu mozu byt aj mierne sklamani. Downton Abbey je jednoducho masterpiece, must to see, jeden z najlepsich serialov, kym Belgravia je len priemerny serial na jedno pozretie. Zial, nezaujalo ma to natolko, ze by som sa nevedela dockat dalsej casti. Ani herci, ani filmove postavy si ma neziskali, dokonca ani tie kladne. V seriali je tolko intrig, ze mi to az pripomenulo telenovelu. Chyba mu srdce a dusa, nema to nieco very special, co ma Downton. Ani kostymy, vyprava, hudba sa nedaju porovnat. Alebo je to len moj pocit? Az mi to je trochu luto, ze nemozem dat vyssie hodnotenie. Najviac sa mi pacili tie krasne interiery s vecne zapalenym ohnom v krbe (aj v lete) a velke farebne kytice. Scenar samotny sa mi zda byt slaby. V celom seriali sa viac-menej riesi jedno tajomstvo, o ktorom divak od zaciatku vie, takze tam nie je ani ziaden moment prekvapenia, nic. Spoiler: Aspon, ze je tam ten happy end. 60 - 65%. ()