Záškodníci

Špecialisti

Akční / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2016, 107 min

• blackJag

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%(9.5.2018)

Akční, nijak zásadně překvapivý film, ale jednoduše snímek, který má docela dobrou, temnou atmosféru, skvělého Bruce Willise, jemuž ty hemzy věříte, no a nakonec i zajímavé postavy v policejním sboru, kdy finální konfrontace je vlastně docela super v tom, jak je minimalistická. Já jsem se docela bavil, takže na ten průměr mi to stačilo.(8.7.2016)

• SaNcHeZ_cz

Marauders na kriminální videobéčko nejsou celou dobu úplně špatní a marní, dokonce je tam občas i příslib celkem slušné podívané. Přesto, hned několikrát během filmu se objeví tak podivné momenty, že i v rámci naivní a méně precizní béčkové produkce z toho občas bolí hlava. Paradoxně nejhorší na tom všem je ale hlavní záporák v podání Bruce Willise, který nejen, že dodává svoji v poslední době obvyklou dávku absolutního nezájmu o roli, až na jeden jediný moment působí podivně, nevyrovnaně a hloupě. Pokud tedy do filmu jdete jen kvůli němu, můžete s ledovým klidem přeskočit. Pokud však čekáte alespoň trochu obstojné videobéčko, při snížení svých nároků vás Marauders vyloženě nezklamou.(2.8.2016)

• Lukoboss

Hrozně zbytečná záležitost, u které vůbec nechápu účast B. Willise. Má tam pár scén a ani ne nějaký extra skvělý, takže tam vlastně mohli dát kohokoliv jinýho a ušetřili by. No nicméně na plakátu to pak vypadá dobře, že?! Podobně jsem v rozpacích i z D. Bautisty. Když už si do filmu seženu takovýho hromotluka, tak toho teda pořádně využiju a udělám tam nějaký pořádný bitkařský scény, ať z toho vytěžím co nejvíc. Ne, on tam furt jenom mluví a filozofuje a to je všechno. Nerozumím tomu.(26.5.2017)

Bruce Willis není stavěný na režiséry formátu Steven C.Millera. Ví to dobře, za své role se stydí, dohromady ve filmu jeho účast nepřekročí mizivou desetiminutovku. Miller je přesně ten typ béčkového režiséra, který by rád překročil svoji kategorii, jen neví jak to provést. Jednou z možností je ponechat film ve velmi vážném duchu, přidat na překombinovanosti zápletky a četnosti postav i jejich charakterů. Film táhnou Christopher Meloni, Adam Grenier a Johnathon Schaech. Herci nižší svítivosti, odvádějící příslušně kvalitní herecké výkony. Kdyby zůstalo jen u nich, je to vlastně ryze béčkový film, jenže je zde i ten Bruska, což vytváří iluzi, že Miller a spol. se chtějí z nižší ligy vymanit. A kupodivu se jim to i daří. Občas. Občas má film dobře vystavěný scénář. Oproti tomu už se nedostává akce. Té je pomálu, není vyloženě špatná, vesměs neoslní a obsahuje příslušné dávky kečupu. Největší potíž jsem měl v tom, že mně film vůbec neubíhal, celkově se v příběhu usadila rozvleklost. Evidentní postupem času bylo, že nízký rozpočet nevystačil, tudíž začal film vykazovat zvláštní dějové zkraty, což bylo ke konci znát. Miller se pokusil jít nad svoje možnosti. Jeho domovem je ale rozhodně nižší liga. Tahat do ní Bruce Willise, který má rozhodně nespočet příznivců, co čekají na pořádný film s ním, je nemístné. 5/10(29.4.2018)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 17 (koba)

• - Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)

• - Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)