Záškodníci

• Nizozemsko

Marauders

Akční / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2016, 107 min

Akční, nijak zásadně překvapivý film, ale jednoduše snímek, který má docela dobrou, temnou atmosféru, skvělého Bruce Willise, jemuž ty hemzy věříte, no a nakonec i zajímavé postavy v policejním sboru, kdy finální konfrontace je vlastně docela super v tom, jak je minimalistická. Já jsem se docela bavil, takže na ten průměr mi to stačilo.(8.7.2016)

• blackJag

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%(9.5.2018)

• mzss1

|0%| Co se to s těmi současnými béčky děje? No, rozepisovat se tu o problematice, proč dnešní videobéčka klesají, nebudu. Jako najdou se výjimky, ale často narážím na nudné a zbytečné béčka, které ani nestojí za pozornost. A tenhle MARAUDERS? Škoda slov. No, dobře – něco se pokusím napsat. Hm, ale já nevím co. Až tak mě tahle nudná a bezcenná sračka zamlžila mozek. 2 krátké přepadení banky. Poté v cca 3/3 filmu 2 akční sekvence, které ale stáli za prd. Natočeny byly obyčejně. Děj je dost chaotický a i s pár nelogičnostmi tu počítejte! Herci a jejich postavy? Nudili mě, otravovali a já nevím co ještě? Hudba? Asi tu nebyla, nevím. Bruce Willis ve vedlejší roli tu byl fakt zbytečný a otravný. Začínám mít na něj alergii a to jsem ho v páté Smrtonosné pasti bránil stejně jako ten film. Tak abych to shrnul. Odpad je asi tvrdý hodnocení, ale já nemůžu jinak. Copak je to má nějakou šťávu, záživnost, zaujetí některých scén? Spoustu nudných dialogů a já nevím co všeho ještě. Snímek jako celek se snaží mít vážnou notu jako, že se něco velmi důležitého děje, ale já to nesežral. A určitě to není jen můj subjektivní názor. Nevyžaduji jen akci, mnohdy mám rád filmy bez akce, pěkné thrillery se zajímavými příběhy apod. Ani ten Bautista se tu moc nepředvedl. Jednu neohrabanou bitku tu svedl (pokud se to bitkou dá nazvat). Předchozí film tohoto režiséra Extraction také nebylo žádné terno, ale určité klady se tam našli a alespoň ty slabší 2 hvězdy a 33% jsem udělil. Ale ani jedno procentíčko nemůžu téhle sračce dát, je mi líto.(5.7.2016)

• Tom Hardy

Ze všech těch příšerností, které Willis v poslední době natáčel (a není jich málo), je tohle jediný kousek, na který se dá koukat a chvílemi to téměř i funguje. Přepadení jsou (v rámci možností) fajn a potěší drobnými nápady, herci opravdu hrají, scénář není nejblbější a dokonce to umí položit otázky, na které chce znát divák odpověď. V kinech by Marauders neváleli, jako "lépe obsazená detektivka" ale udělají čas od času v televizi možná i radost.(18.7.2016)

• SaNcHeZ_cz

Marauders na kriminální videobéčko nejsou celou dobu úplně špatní a marní, dokonce je tam občas i příslib celkem slušné podívané. Přesto, hned několikrát během filmu se objeví tak podivné momenty, že i v rámci naivní a méně precizní béčkové produkce z toho občas bolí hlava. Paradoxně nejhorší na tom všem je ale hlavní záporák v podání Bruce Willise, který nejen, že dodává svoji v poslední době obvyklou dávku absolutního nezájmu o roli, až na jeden jediný moment působí podivně, nevyrovnaně a hloupě. Pokud tedy do filmu jdete jen kvůli němu, můžete s ledovým klidem přeskočit. Pokud však čekáte alespoň trochu obstojné videobéčko, při snížení svých nároků vás Marauders vyloženě nezklamou.(2.8.2016)

• - Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)

• - Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 17 (koba)