Záškodníci

Marauders

Špecialisti

Akční / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2016, 107 min

Tak příjemné překvapení s kvalitním hereckým ansáblem a jen se trošku divím, proč Willis bere role, kde hraje druhé housle. Nejslabším stránkou filmu je neučesaný scénář, který má dost nevyrovnané pasáže, příliš moc postav, aby dokázal skloubit akční thriller s vývojem postav, vztahy. Herci odvedli na svých postavách slušnou práci a akce v bankách je dobrá. Za mě určitě ten lepší z filmů s Willisem, za poslední dobu......6/10(16.10.2016)

• castor

Místy to potěší, vesměs je to ovšem neškodný kousek s ohranou zápletkou, nudným dějem a nezáživnými postavami, které jsou divákovi naprosto ukradené. Podobné thrillery vznikají jak na běžícím pásu, působí mdle, negradují, chybí jim atmosféra. A Bruce Willis za ně zase schytá pár pochlebujících komentářů. Vždyť sakra on patří úplně do jiné ligy - takže Joe Hallenbecku, pošli svého agenta do prdele, Johne McClane, ti, kteří od Joea přesto nepochopí, že stojíš o opravdu kvalitní role, zastřel, a konečně dej vzpomenout na svá skvostná 80. a 90. léta.(30.4.2018)

Bruce Willis není stavěný na režiséry formátu Steven C.Millera. Ví to dobře, za své role se stydí, dohromady ve filmu jeho účast nepřekročí mizivou desetiminutovku. Miller je přesně ten typ béčkového režiséra, který by rád překročil svoji kategorii, jen neví jak to provést. Jednou z možností je ponechat film ve velmi vážném duchu, přidat na překombinovanosti zápletky a četnosti postav i jejich charakterů. Film táhnou Christopher Meloni, Adam Grenier a Johnathon Schaech. Herci nižší svítivosti, odvádějící příslušně kvalitní herecké výkony. Kdyby zůstalo jen u nich, je to vlastně ryze béčkový film, jenže je zde i ten Bruska, což vytváří iluzi, že Miller a spol. se chtějí z nižší ligy vymanit. A kupodivu se jim to i daří. Občas. Občas má film dobře vystavěný scénář. Oproti tomu už se nedostává akce. Té je pomálu, není vyloženě špatná, vesměs neoslní a obsahuje příslušné dávky kečupu. Největší potíž jsem měl v tom, že mně film vůbec neubíhal, celkově se v příběhu usadila rozvleklost. Evidentní postupem času bylo, že nízký rozpočet nevystačil, tudíž začal film vykazovat zvláštní dějové zkraty, což bylo ke konci znát. Miller se pokusil jít nad svoje možnosti. Jeho domovem je ale rozhodně nižší liga. Tahat do ní Bruce Willise, který má rozhodně nespočet příznivců, co čekají na pořádný film s ním, je nemístné. 5/10(29.4.2018)

• Sany33

Steven Miller je špeciálny režisér. Nie je špeciálny svojim prístupom ani tým čo dokáže vyčariť na filmovom plátne. je špeciálny v tom že do absolútne béčkových filmov dokáže dostať herecké esá s nadpriemerným hereckým ratingom a zabiť ich herecký talent. Výnimkou nie je ani film Marauders, ktorý má dobrú atmosféru a dokonca aj celkom dobrú zápletku ale dávkovanie akcie a rozuzlenie deja nebolo v tej pravej chvíli a to ma celkom dosť zabilo. K tomu všetkému ten koniec, ktorý mohol takto skončiť hneď v druhej minúte filmu a všetci by sme si ušetrili 107 minútovú stopáž a výsledok by bol asi rovnaký ako je teraz po dosledovaní. Jednoducho na jedno pozretie to nebolo zlé ale viac krát by som si to už nezapol, nakoľko je v podobnom žánri omnoho viac lepších kúskov. 40%(18.11.2018)

• blackJag

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%(9.5.2018)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 17 (koba)

• - Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)

• - Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)