Záškodníci

Špecialisti

Akční / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2016, 107 min

• Tom Hardy

Ze všech těch příšerností, které Willis v poslední době natáčel (a není jich málo), je tohle jediný kousek, na který se dá koukat a chvílemi to téměř i funguje. Přepadení jsou (v rámci možností) fajn a potěší drobnými nápady, herci opravdu hrají, scénář není nejblbější a dokonce to umí položit otázky, na které chce znát divák odpověď. V kinech by Marauders neváleli, jako "lépe obsazená detektivka" ale udělají čas od času v televizi možná i radost.(18.7.2016)

• mzss1

|0%| Co se to s těmi současnými béčky děje? No, rozepisovat se tu o problematice, proč dnešní videobéčka klesají, nebudu. Jako najdou se výjimky, ale často narážím na nudné a zbytečné béčka, které ani nestojí za pozornost. A tenhle MARAUDERS? Škoda slov. No, dobře – něco se pokusím napsat. Hm, ale já nevím co. Až tak mě tahle nudná a bezcenná sračka zamlžila mozek. 2 krátké přepadení banky. Poté v cca 3/3 filmu 2 akční sekvence, které ale stáli za prd. Natočeny byly obyčejně. Děj je dost chaotický a i s pár nelogičnostmi tu počítejte! Herci a jejich postavy? Nudili mě, otravovali a já nevím co ještě? Hudba? Asi tu nebyla, nevím. Bruce Willis ve vedlejší roli tu byl fakt zbytečný a otravný. Začínám mít na něj alergii a to jsem ho v páté Smrtonosné pasti bránil stejně jako ten film. Tak abych to shrnul. Odpad je asi tvrdý hodnocení, ale já nemůžu jinak. Copak je to má nějakou šťávu, záživnost, zaujetí některých scén? Spoustu nudných dialogů a já nevím co všeho ještě. Snímek jako celek se snaží mít vážnou notu jako, že se něco velmi důležitého děje, ale já to nesežral. A určitě to není jen můj subjektivní názor. Nevyžaduji jen akci, mnohdy mám rád filmy bez akce, pěkné thrillery se zajímavými příběhy apod. Ani ten Bautista se tu moc nepředvedl. Jednu neohrabanou bitku tu svedl (pokud se to bitkou dá nazvat). Předchozí film tohoto režiséra Extraction také nebylo žádné terno, ale určité klady se tam našli a alespoň ty slabší 2 hvězdy a 33% jsem udělil. Ale ani jedno procentíčko nemůžu téhle sračce dát, je mi líto.(5.7.2016)

Jako vždy jsem šel do filmu skrz Brucíka, jenže tentokráte se s ním loučím víceméně bez jeho zásluh. A to nemyslím špatně! Záškodníky táhne jednoznačně Christopher Meloni, kterej nekompromisně jede, vrčí a vše brousí jako motorová pila! Ano, Willis výborně sekunduje a padouchy poslední dobou hraje celkem suše a v suchým triku, i když zde trochu bez emocí a života... Obsazení mi taky sedlo na jedničku a příběh? Pecka! Takový filmy můžu! Hrozně moc mi Marauders připomínalo Triple 9 a Sabotáž! Je mi jasný, že drtivá většina do tohoto bijáku jde především skrz Bruce a pak ho krapet haní, nicméně zkuste na to koukat jakoby to nebylo o něm - dá se to! Stejně mě nejde do palice, proč teda všichni haniči Willise, neustále vyhledávají a koukají na jeho béčka posledních let?... Se na to vyserte a počkejte si třeba zase na pecku z řad áček třeba jako Glass, či Past 6ku, nebo Přání smrti. Za odvahu a fajn filmek čtyři pěkný. 70%(26.5.2018)

• castor

Místy to potěší, vesměs je to ovšem neškodný kousek s ohranou zápletkou, nudným dějem a nezáživnými postavami, které jsou divákovi naprosto ukradené. Podobné thrillery vznikají jak na běžícím pásu, působí mdle, negradují, chybí jim atmosféra. A Bruce Willis za ně zase schytá pár pochlebujících komentářů. Vždyť sakra on patří úplně do jiné ligy - takže Joe Hallenbecku, pošli svého agenta do prdele, Johne McClane, ti, kteří od Joea přesto nepochopí, že stojíš o opravdu kvalitní role, zastřel, a konečně dej vzpomenout na svá skvostná 80. a 90. léta.(30.4.2018)

Ak by som bol snob, prekážalo by mi, že tieto polnočné filmy narúšajú môj dobrý výber predchádzajúcich. Ale keďže nie som, tak mi iba umožňujú rýchle usnutie bez toho, aby v pamäti zanechali nejakú stopu. K Špecialistom mám zmierlivý prístup, čomu zodpovedajú aj neobvykle štedré tri hviezdičky. Dokonca som bol prvú štvrť, či pol hodinu celkom spokojný (okrem iného aj preto, že sa tam avizovaný Bruce Willis objavoval pomerne striedmo). Bohužiaľ neskôr sa to začalo komplikovať a zamotávať a nie som si istý, či scenárista sa v tom guľáši vyznal lepšie, ako ja. Mňa to plynulo prestávalo baviť, ale vydržal som.(22.7.2019)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 17 (koba)

• - Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)

• - Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)