Záškodníci

Marauders

Špecialisti

Akční / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2016, 107 min

Tak příjemné překvapení s kvalitním hereckým ansáblem a jen se trošku divím, proč Willis bere role, kde hraje druhé housle. Nejslabším stránkou filmu je neučesaný scénář, který má dost nevyrovnané pasáže, příliš moc postav, aby dokázal skloubit akční thriller s vývojem postav, vztahy. Herci odvedli na svých postavách slušnou práci a akce v bankách je dobrá. Za mě určitě ten lepší z filmů s Willisem, za poslední dobu......6/10(16.10.2016)

• blackJag

Nerad bych tomu upíral snahu, protože ta tam evidentně je (přepadení mají slušnou atmosféru), ale celé se to do sebe nějak zamotává (víc, než je scénárista schopen utáhnout - divák úplně cítí, jak se to za pochodu rozpadá pod rukama - takové ty rádoby hodnotné úvahy a s tím spojené zbytečné postavy) a výsledek je díky tomu nevalný. Willis měl své scény hotové tak za půl dne? Jen odhad :-) 40%(9.5.2018)

• Malarkey

Bruce Willis je fakt mentál. Jak se herec devadesátkových vrcholových akčňáků dostane do takové sračky, to mi hlava nebere. Kdyby alespoň hrál toho agenta FBI. Na toho by se dalo nalepit alespoň tucet hlášek. On ale raději podepíše smlouvu na nějakýho vyteplenýho majitele banky a ještě stojí za hovno.(29.4.2018)

Akční, nijak zásadně překvapivý film, ale jednoduše snímek, který má docela dobrou, temnou atmosféru, skvělého Bruce Willise, jemuž ty hemzy věříte, no a nakonec i zajímavé postavy v policejním sboru, kdy finální konfrontace je vlastně docela super v tom, jak je minimalistická. Já jsem se docela bavil, takže na ten průměr mi to stačilo.(8.7.2016)

Ak by som bol snob, prekážalo by mi, že tieto polnočné filmy narúšajú môj dobrý výber predchádzajúcich. Ale keďže nie som, tak mi iba umožňujú rýchle usnutie bez toho, aby v pamäti zanechali nejakú stopu. K Špecialistom mám zmierlivý prístup, čomu zodpovedajú aj neobvykle štedré tri hviezdičky. Dokonca som bol prvú štvrť, či pol hodinu celkom spokojný (okrem iného aj preto, že sa tam avizovaný Bruce Willis objavoval pomerne striedmo). Bohužiaľ neskôr sa to začalo komplikovať a zamotávať a nie som si istý, či scenárista sa v tom guľáši vyznal lepšie, ako ja. Mňa to plynulo prestávalo baviť, ale vydržal som.(22.7.2019)

• - Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)

• - Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 17 (koba)