Záškodníci

• Česko Chladnokrevné přepadení (více)
Trailer

Zdánlivě obyčejná bankovní loupež je zakončena brutální popravou manažera. Agenti FBI začnou mít podezření, že jde o osobní mstu. Když dojde k další vraždě, pochopí, že proti nim stojí velmi nebezpečný a rafinovaný protivník... Skupina čtyř maskovaných mužů přepadne Hubertovu banku v Cincinnati a ukradne zde tři miliony dolarů. Manažer banky Steven Hutchinson byl zastřelen, nebránil se, dalo by se říci, že šlo o popravu. Vyšetřování se ujímá speciální agent FBI Montgomery. Na místě bylo nalezeno zařízení s jedním otiskem prstu muže jménem TJ. Jackson. Divné je, že tam ten otisk našli, když jinak bylo přepadení naprosto profesionální, a navíc TJ. Jackson, bývalý voják, je již několik let po smrti. Byl členem týmu, který zradil a jiný tým byl vyslán, aby je zlikvidoval. Tým TJ. Jacksona měl unést mladšího bratra majitele Hubertovy banky. Tělo TJ. Jacksona rodina nikdy nedostala, museli pohřbít prázdnou rakev. Později se ukáže, že ukradené peníze byly věnovány místní diakonii. Loupežím však není konec. Další loupež je opět v Hubertově bance, ale v jiné pobočce. Tentokrát zloději měli zájem o bankovní schránky majitele banky Huberta a senátora Cooka. Opět zemřel manažer pobočky, muž jménem Dagley. Na místě zanechali lupiči kulku opět s otiskem TJ. Jacksona. Zajímavé je, že jak první oběť, tak druhá byli dříve vojáky. Dagley byl velícím důstojníkem týmu, který unesl mladšího bratra majitele banky, ale toho dne s nimi nebyl. Při pohřbu Stevena Hutchinsona si Montgomery všimne, že mezi ženatým senátorem Cookem a Hubertem něco je. Později získá důkazy o jejich homosexuálním vztahu. FBI navíc zjišťuje, že i senátor byl členem stejné čety jako Hutchinson a Dagley. Montgomeryho kontaktují lupiči a žádají ho, aby prověřil Huberta, který podle nich zneužívá informace, jež získává v bance. Montgomery za Hubertem zajde. Má podezření, že to byl on, kdo nechal svého bratra zavraždit, aby se nemohl zapojit do jeho byznysu. Za dva měsíce mu mělo být 25 let, a měl tak získat právo na spoluvedení banky. Hubert se o něčem takovém vůbec nechce bavit a žádá Montgomeryho, aby banku opustil. V tu chvíli však dojde k dalšímu přepadení… (TV Prima)

Trailer

Malarkey

Bruce Willis je fakt mentál. Jak se herec devadesátkových vrcholových akčňáků dostane do takové sračky, to mi hlava nebere. Kdyby alespoň hrál toho agenta FBI. Na toho by se dalo nalepit alespoň tucet hlášek. On ale raději podepíše smlouvu na nějakýho vyteplenýho majitele banky a ještě stojí za hovno. ()

Pepinec

U spousty filmů si tady můžu přečíst, že kdyby v tom nehráli Anička, Péťa, Gabča nebo Pepíček, byl by to ryzí odpad. Tahle formule tu platí jako uživatelský zaříkávadlo nebo co... Mám ale ten pocit, že Záškodníci by na tom naopak byli bez Bruce o dost líp. Ona to vážně není špatná zábava, pokud si to ovšem nepouštíte jen proto, že máte v plánu za dvě hodiny na ČSFD roztrhat Willise na kusy. Jó jasně, já bych ho taky chtěl vidět v Zelený knize nebo ve Star Treku, ale v kolika fakt dobrejch filmech on doopravdy hrál, že vás to furt musí překvapovat? ()

Wacoslav1

Ok nebudu nadávat, že je v tom filmu málo akce to se po traileru dalo očekávat. Kupodivu nemá ani úplně blbej scénář a dokonce to dává i smysl. Co mi vadí jak hrozně vážně se ten film tváří to mi u podobnýho béčka nesedí. Navíc Bautista totálně nevyužitej. Pokud nezvladatelně toužíte po nějakým filmu s výskytem znuděnýho Vyliže v roli statisty, tak si dejte radši Precious cargo to je aspoň nenáročná zábava co si na nic nehraje.35% ()

castor

Místy to potěší, vesměs je to ovšem neškodný kousek s ohranou zápletkou, nudným dějem a nezáživnými postavami, které jsou divákovi naprosto ukradené. Podobné thrillery vznikají jak na běžícím pásu, působí mdle, negradují, chybí jim atmosféra. A Bruce Willis za ně zase schytá pár pochlebujících komentářů. Vždyť sakra on patří úplně do jiné ligy - takže Joe Hallenbecku, pošli svého agenta do prdele, Johne McClane, ti, kteří od Joea přesto nepochopí, že stojíš o opravdu kvalitní role, zastřel, a konečně dej vzpomenout na svá skvostná 80. a 90. léta. ()

Tom Hardy

Ze všech těch příšerností, které Willis v poslední době natáčel (a není jich málo), je tohle jediný kousek, na který se dá koukat a chvílemi to téměř i funguje. Přepadení jsou (v rámci možností) fajn a potěší drobnými nápady, herci opravdu hrají, scénář není nejblbější a dokonce to umí položit otázky, na které chce znát divák odpověď. V kinech by Marauders neváleli, jako "lépe obsazená detektivka" ale udělají čas od času v televizi možná i radost. ()

• Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)
  • Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)