Záškodníci

Marauders

Akční / Thriller / Krimi

Kanada / USA, 2016, 107 min

• Corpsegrinder

Taková normální televizní kriminálka, na to že jsem čekal že to půjde rovnou do odpadu to nedopadlo tak hrozně. Nejsem žádnej expert na tyhle laciný srágory a jedinej důvod proč jsem si tohle dal bylo ze zvědavosti jelikož režisér má na kontě tři solidní filmy (Aggression Scale + Silent Night + Under the Bed), a taky protože to neni náká píčárna s Dolphem Lundgrenem točená v Uzbekistánu. Zápletka je hrozně blbá a nesmyslná a myslim že ta parta s maskama alá Army of Two by šla využít trochu líp. Že by se film tvářil nějak vážně bych neřekl, hlavně protože celá role Bruce Willise je k smíchu stejně jako jeho kariéra hnijící v DVD žumpě posledních 6 let. Vsadim se že jeho asi 10 minut na scéně sežralo tak půlku rozpočtu. A ten konec? Totální komedie už. Dvě hvězdy víceméně za to že to úspěšně skrývá nízkej rozpočet a že to udrželo mojí pozornost až do konce.(6.7.2016)

Béčko, které se vážnějším tónem snaží béčkem nebýt a místy mu to docela vychází, což je ku prospěchu věci. Zápletka, i když nijak zvlášť sofistikovaná, dává smysl a všechno do sebe logicky zapadá, postavy jsou solidně napsané a až na výjimky nevyhlížejí černobíle a akce, byť jí bylo méně, než by člověk očekával, měla slušnou úroveň. Problém jsem neměl ani s herci. Tentokrát to ani nebylo tolik o Willisovi jako spíš o Melonim a ten mě rozhodně nezklamal. Problém jsem měl jen s kolísavějším tempem, ale ani to mi dobrý dojem nijak výrazněji nepokazilo. Spokojenost. 80%(24.9.2016)

Tak příjemné překvapení s kvalitním hereckým ansáblem a jen se trošku divím, proč Willis bere role, kde hraje druhé housle. Nejslabším stránkou filmu je neučesaný scénář, který má dost nevyrovnané pasáže, příliš moc postav, aby dokázal skloubit akční thriller s vývojem postav, vztahy. Herci odvedli na svých postavách slušnou práci a akce v bankách je dobrá. Za mě určitě ten lepší z filmů s Willisem, za poslední dobu......6/10(16.10.2016)

• Wacoslav1

Ok nebudu nadávat, že je v tom filmu málo akce to se po traileru dalo očekávat. Kupodivu nemá ani úplně blbej scénář a dokonce to dává i smysl. Co mi vadí jak hrozně vážně se ten film tváří to mi u podobnýho béčka nesedí. Navíc Bautista totálně nevyužitej. Pokud nezvladatelně toužíte po nějakým filmu s výskytem znuděnýho Vyliže v roli statisty, tak si dejte radši Precious cargo to je aspoň nenáročná zábava co si na nic nehraje.35%(6.7.2016)

Bruce Willis není stavěný na režiséry formátu Steven C.Millera. Ví to dobře, za své role se stydí, dohromady ve filmu jeho účast nepřekročí mizivou desetiminutovku. Miller je přesně ten typ béčkového režiséra, který by rád překročil svoji kategorii, jen neví jak to provést. Jednou z možností je ponechat film ve velmi vážném duchu, přidat na překombinovanosti zápletky a četnosti postav i jejich charakterů. Film táhnou Christopher Meloni, Adam Grenier a Johnathon Schaech. Herci nižší svítivosti, odvádějící příslušně kvalitní herecké výkony. Kdyby zůstalo jen u nich, je to vlastně ryze béčkový film, jenže je zde i ten Bruska, což vytváří iluzi, že Miller a spol. se chtějí z nižší ligy vymanit. A kupodivu se jim to i daří. Občas. Občas má film dobře vystavěný scénář. Oproti tomu už se nedostává akce. Té je pomálu, není vyloženě špatná, vesměs neoslní a obsahuje příslušné dávky kečupu. Největší potíž jsem měl v tom, že mně film vůbec neubíhal, celkově se v příběhu usadila rozvleklost. Evidentní postupem času bylo, že nízký rozpočet nevystačil, tudíž začal film vykazovat zvláštní dějové zkraty, což bylo ke konci znát. Miller se pokusil jít nad svoje možnosti. Jeho domovem je ale rozhodně nižší liga. Tahat do ní Bruce Willise, který má rozhodně nespočet příznivců, co čekají na pořádný film s ním, je nemístné. 5/10(29.4.2018)

• - Agent Montgomery (Christopher Meloni) má po celou dobu filmu pistoli Glock 17, ale během třetí loupeže se mu pistole změní na SIG-Sauer P226. (Maulincio)

• - Tři z lupičů jsou vybaveni pistolemi SIG-Sauer P226, Glock 17, Colt M1911A1 a útočnými puškami Heckler & Koch HK416. Čtvrtý má brokovnici Serbu Super Shorty a pistoli Glock 17. (Maulincio)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 17 (koba)