silentname

"Ghosting: The Spirit Of Christmas" ma nakoniec prekvapivo chytilo viac, než som čakal. Opäť ako v mnohých vianočných filmoch, čo som už tohto roku videl sa sem dostane nejaké množstvo klišé, no film je dostatočne iný na to, aby som ho mohol oceniť. Tentokrát naša hlavná hrdinka zomrie a ostane uväznená medzi dvoma svetmi, kým nedokončí to, čo potrebuje uzavrieť. Aby sa mohla posunúť ďalej. Je tu romanca, je tu celkom funkčná komédia a myslím si, že srdce filmu je na správnom mieste. Sú tu však určité momentky, ktoré mi úplne nesedeli. A rýchlo ich dám z cesty, aby sme sa mohli venovať pozitívnym stránkam filmu. V prvom rade príde samozrejme moment hádky. A slúži to na to, na čo vždy. Tiež si myslím, že film nepotreboval "One Year Later" momentku, ktorá príde trošku nasilu vtlačená do filmu. Má to síce niečo na ponúknutie, no myslím si, že bez tých záverečných 2-och minút by to bolo lepšie. A potom je tu ešte fakt, že nerozumiem tomu, že duchovia môžu spať. To mi nedáva žiadnu logiku. Toľko moje mínusy, teraz ideme na plusy. Lebo ich je tu dosť. V prvom rade je film príjemne vtipný. Má nenásilný humor, ktorý funguje. A dobre je zapracovaný aj do romantickej linky. Plus je super vidieť, že herci majú medzi sebou dobrú chémiu. Vďaka tomu im dokážem tie dialógy príjemne uveriť. Má to trošku "christmas magic" čo vždy vidím rád a naša hlavná hrdinka Jess mi je aj so svojimi mínusmi sympatická. No čo preráža v tomto filme najsilnejšie je pre mňa priateľstvo, ktoré majú medzi sebou Jess a Kara. A nepôsobí to ako odohrané priateľstvo. Ale ako keby si herečky skutočne dostatočne rozumeli a v závere pochopili, že sa vidia naposledy. A na oboch vidím, že im to láme srdce. Ako keby to skutočne bolo naposledy. A s tým čo sme videli to všetko má príjemný vianočný cit. Neviem to inak vysvetliť. Pre mňa vynikajúce momentky. Opäť poviem, že ide o vianočný tv špeciál, ktorý môžem odporúčať vidieť. Prajem Vám všetkým krásne sviatky a užite si ich v mieri, pokoji a zdraví. Hodnotenie: B+ ()