poster

Češi proti Čechům

 • anglický

  Czechs Against Czechs

Dokumentární

Česko, 2015, 88 min

Scénář:

Tomáš Kratochvíl
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  *

  Výprava do světa, kde se nosí průměrné IQ asi 90. Na jedné straně stojí bělejší běloši, jejichž intelektuální výbava jim postačuje nanejvýš na nějaké nuzné manuální zaměstnání nevysokého platu, ze kterého když odkrojíte dalších 20 %, tak jim to sotva postačuje na stravu, ubytování a víkendové chlastání. Čím má člověk hlouběji do kapsy, tak tím méně se mu líbí dávat část svého nízkého platu lidem, kteří se jen nekontrolovatelně množí, celé dny dělají naprosté hovno a ještě mají potřebu na sebe hlasitě upozorňovat. Nelze se tedy divit, že plešatí pánové chovají ke konstantně opáleným spoluobčanům takovou nenávist. Nemyslím si, že se tento problém týká počtu pigmentů v krvi. Opálení spoluobčané mohou být i zcela spořádaní občané, jen tento typ zcela jistě nenajdete v ghettu na okraji města. Tomáš Kratochvíl se tímto dokumentem situoval do role naivního čůráka a prodejné kurvy. Stačí jej chvíli pozorovat a jeho manželce se nelze divit, že ho opustila. Jediné čemu se divit jde je to, že ho opustila až po takové době. Dobrý dokument by měl být nestranný, nebo by měl minimálně dávat prostor ve stejných podmínkách oběma stranám. Toto dílo bylo tvořeno s předem jasným záměrem. Se záměrem, který jde zcela proti veřejnému mínění. Když se frajer ubytuje u páru cigánů, kteří ho považují za kamaráda, protože jim sype do pokladny takové peníze, které jim nedává ani zbytek nájemníku dohromady, tak se nelze divit, že se k němu chovají jako k tomu největšímu kamarádovi. Přičemž si Tomáš musel své ubytování zaplatit i postavit a učinit dokonce i nějakou tu nevratnou půjčku. Kdoví, kolik takových půjček během 8 měsíců proběhlo. To se na kameře samozřejmě neobjeví, protože netvoříme nestranný dokument. Když dojde na poslouchání názorů druhé strany, tak k tomu dochází převážně v době, kdy jsi tito členové buďto nasraní nebo opilí. V takovém případě dochází k poklesu IQ až o 30 bodů. A když si tuto hodnotu odečtete od 90, tak se dostáváte někam mezi debilitu a imbecilitu. Takový člověk se v daný moment nedovede vyjadřovat normálně. Aby měl dokument tu správnou hodnotu, tak se autor rozhodl vyzpovídat děti, které nemají vlastní názor, nýbrž pouze kopírují názor rodičů a okolí. Velmi zřídka dostávají prostor lidé, kteří jednají v klidu a pohodě a jejich slova dávají smysl a mají patřičnou váhu. Tento dokument je atraktivní pouze zpracovaným tématem. Zcela ho pohřbil režisérský pohled aneb koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Ale tak hlavně, že Tomáš dokázal najít a obtěžkat novou slečnu a zahojil si tak zlomené srdíčko. To byla v podstatě nejhodnotnější informace z celého dokumentu. Kladně hodnotím pouze demonstrace, neboť jsem si udělal obrázek, jak takové demonstrace probíhají a dozvěděl jsem se o humanitních čůrácích typu "Míra Brož", kteří neváhají procestovat půl republiky, aby někde rozdmýchali napětí.(19.5.2017)

 • Darth Sidious
  odpad!

  Nádherná ukázka naprosté demence. Ještě pojmenovat film "Češi proti Čechům". Výstižný název. Protože právě ti, kteří se staví na stranu cikánských tlup, které terorizují naše občany, se vyloučili z českého národa. To vy sami jste Češi proti Čechům. Jak vůbec může dnes nějaký člověk podporovat cikány v jejich vysávání sociálních dávek, v nic neděláním a bití českých lidí? Myslím že to je vrchol drzosti. V té vaší televizi, které tak rádi věříte, v těch médiích které tak snadno hltáte, je pramálo pravdy o skutečném soužití. Nikde nebylo ukázáno, jak cikáni napadli českého občana, zbili ho tak, že na jedno oko nevidí a ještě u soudu mu vyhrožovali likvidací a nakonec zdrhli, aby se vyhnuli trestu. Přál bych vám všem, aby vás potkal stejný osud, jako duchcovský pár, který byl doslova rozkopán. Většinová část českého národa sice nemusí s nacionalismem plně souhlasit, ale s cikány také žít nechtějí. A takové pouto je mnohem silnější. Novináři rádi zveřejní pouze to, co se jim hodí. Jsou to totiž lacině děvky a rádi se nechávají uplácet a Jidášovským způsobem bodají kudlu do zad českému národu, když rádi překrucují fakta a tvoří tak veřejné mínění. Dnes, bohužel pravda, stojí peníze. Jenže každý takový dokument a každá taková snaha o potlačení skutečností a o potlačení nacionalismu, je ukázka toho, že se vládnoucí režim bojí. Na lidech je vidět ta zlost, protože už mají dost toho, jak se nám banda špinavců vysmívá do tváře. Je logické, že se přidají na stranu těch, kteří pomohou silou. Protože jejich trpělivost je u konce. Soužití Evropanů s přistěhovalci, ať to jsou cikáni, či Arabové či jíní, nebude nikdy dělat dobře. Evropa jim nepatří a multi-kultura ji jen ničí. Tento dokument stejně skončí, jako každý jiný,na hranici s odpadem. Ubohý pokus o přetažení ovcí na svou stranu. Každá krysa, když cítí, že je konec jejího života, tak utočí. Přesně tak to děláte i vy, špinavé krysy, které skončíte stejně v kanále, kde se zalknete vlastní špínou lží, kterou kydáte okolo sebe. Ale bohužel, už moc lidí vám to stejně nevěří.(30.11.2015)

 • mchnk
  *

  Bizarní panoptikum česko-romské společnosti, které bych za žádnou cenu nepouštěl nezasvěcenému cizinci, pokud bych nechtěl naši republiku v zahraničí totálně znemožnit. Tomáš Kratochvíl, vybaven nabitou kreditkou od České televize, prostě jen natáčí své nicneřešící celovečerní home video z ústecké romale zoo a z několika demonstrací pomatených ochránců národa. Jo, taky nám natočil svou novou přítelkyni. Nejtragičtější na celém tomto paskvilu musí být celkový účet za Tomášovo půlroční dovolenou u cigánů, financovaný z koncesionářských poplatků.(5.4.2017)

 • Zik2
  *****

  Sice jsem to neviděl (hodnocení prozatím udílím jako protiváhu kopě „odpadů“ od lidí, co to taky neviděli a ani nehodlají), ale intenzivní nablití obvyklého typu „sluníčkáři“, „havlisti“, „humanitní obory“, „neomarxisti“, „politická korektnost“, „vlastizrádci“, „sebedestrukce“, „vladnoucí režim má strach“, „lid se zlobí“, „cikánské tlupy“, „podlidi vzniklí incestem“, „terorizují naše občany“, „my je platíme a oni se nám vysmívají“, „oni se nám nepřizpůsobí“, „multi-kulti“, „Evropa je plná Arabů“ a tak podobně mi napovídají, že možná režisér vyhmátnul citlivou strunu a že asi fakt nastavil „nacionalistům“ solidní zrcadlo. (Samozřejmě nerazím opačný extrém než hoši z DSSS, totiž že za všechno můžou Češi a Romové jsou v tom naprosto nevinně - zajisté jde o složitý problém, ale jisté je to, že pořvávání autoritářských pravičáků všelijakých odstínů ho nevyřeší zcela zaručeně.)(25.12.2015)

 • rikitiki
  *****

  Za odvahu natočit téma, které už samo o sobě spoustu Čechů popudí. Za snahu přistupovat k tématu bez předsudků. Za zobrazení i negativních věcí. Za to všechno pět hvězd. Přestože je to lacině natočený dokument (což ale není na škodu). Přestože autor vytvářel půdu pro očekávatelná klišé (skamarádění se českých a romských rodin). Šel do toho, přestože musel čekat odmítavé a dokonce nenávistné reakce, jak to tom svědčí i některé komentáře tady. Nenávist za dokument o životě menšiny. Vážně, opravdu za tohle?(25.5.2017)

 • - Dokument uvedený do kin v roce 2015 se dočkal 17 představení a navštívilo jej pouhých 51 diváků. Celkové tržby činily 5500 Kč. Film se tak stal vůbec nejméně navštěvovaným českým filmem za rok 2015. (venca163)

 • - Češi proti Čechům je autorský dokumentární film, který vznikal pod názvem GADŽO a popisoval život Gadža – bílého muže v romské komunitě. V průběhu natáčení a pobytem v romské komunitě se však mnohem více témat a konfliktů filmu točilo kolem soužití bílých Čechů a českých Romů. Film se natáčel v době eskalujících sporů, konfliktů, střetů a pro či protiromských demonstrací. (Zdroj: Bontonfilm)

 • - Při natáčení nedošlo k žádným útokům na režíséra. Jak řekl režisér Tomáš Kratochvíl: "Já jsem se vždycky z toho nějak vykecal". (SZINAI)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace