A tor bella monaca non piove mai

• Itálie Erre 11 (pracovní název) (více)

Dva bratři převrátí svůj život vzhůru nohama, jenom aby se dostali ze sídliště, kde vyrůstali. Jenže cesta z předměstí bývá klikatá a plná překážek. (Netflix)

Aljak

Podľa popisu to bolo celkom pútavé, ale ten štýl spracovania sa mi až tak nepozdával. Akoby chceli do 90 minút toho napchať čím najviac, a tak niet divu, že sa človek v tom občas až strácal. Treba sa preto poriadne sústrediť, aby vám nič neuniklo, tak ako mne. A pritom scenáristicky a herecky to malo určite vysoký potenciál, no v tom preplácanom spracovaní sa to akosi celé utopilo. Rád by som dal aj viac, ale u mňa žiaľ len solídne 2* ()

kolemjdouc

film mi připomíná mafiánku Gomorra.v globálu jde o to ,jak to vypadá když stát kašle na vlastní lidi ale má starosti co se děje ve světě.Snaha dostat se z bídy za každou cenu.Perfektní práce herců a režie.Ale kdo nemá možnost si záběr přetočit kousek zpátky tak má smůlu.Podíváte se na pár vteřit vedle a zmeškáte důležitou akci.Do 93 minut je napěchovaný život rodiny která doslova živoří.Jsou tam i úsměvné akce  jako třeba když zemře babička a její syn se dovolává na sociálce jejího důchodu(který byl klíčovým příjmem rodiny) že sice zemřela ale v jejich srdcích žije dál takže i ten důchod jí náleží.Precizní práce režie.Výběr exteriérů.U kamery ,jinak perfektní,mě dohání k šílenství filtry.Tentokrát film Slováci otitulkovali .Což byl chvílemi problémčíst a sledovat děj.Ale na druhou stranu slyšíte i ty emoce.Jinak jsou Slováci v dabingu extra dobří. ()