• Karlos80

Sport pěstuji výhradně jen pro své zdraví, a ne pro peníze:-) Takto stručně by se dal charakterizovat tento film, tedy film o bohatých sportovních mecenáších dnes bossech a neúplatných fotbalových hvězdách dnes úplatních:-) Fotbalové termíny jako lanaření aj. v tu dobu ještě ještě nikdo neznal. Sám o sobě je film spíš podprůměr (lidovou veselohru v něm sotva vidím) a nebýt tam těch autentických fotbalových zápasů, byl by takřka o ničem tedy jen o nějakých těch vdavkách jedné bohaté dcerušky továrníka. Z hereckých výkonů mi byl nejsympatičtější právě ten Zemanův (Antonín Novotný) a pak v menších rolích bych vyzdvihl výkony komiků Dvorského (účetní Dlouhý) a Futuristy (kancelářský sluha Krátký) ti byli fajn.(12.5.2006)

S těžkým srdcem dávám "pouze" tři hvězdy. Ačkoli to bylo těsné, hodnotila bych tak 60-65%. V tomto filmu byl děj jen "kulisou", a mělo-li by hodnocení vycházet právě z něj, bylo by to horší. U mě však převažují - stejně jako téměř u všech předválečných českých filmů - jiná kritéria. Herecké obsazení - zde velmi zdařilé. Nataša Gollová, Antonín Novotný, Lála Pešek, Ferenc Futurista či neodolatelný František Kreuzmann s neméně roztomilou Helenkou (výkon této dívenky si opravdu zaslouží pozornost - oproti jiným dětským "hercům", kteří se objevili ve filmech té doby, působí až překvapivě přirozeně). Kromě herců byl i pěkný pohled na fotbalový stadión a samotné čutálisty, tenisový kurt či plovárnu. Ve filmu je poměrně dost exteriéru, což je ve srovnání s ostatními "bio illusion" pozitivní. I když - alespoň pro mě - neopakovatelná atmosféra prvorepublikových filmů tkví právě v těch naivních, ale roztomilých studiových interiérech. Prvorepubliková atmosféra doprovází i tento film, proto to hodnocení. Nějak jsem se s filmem ale vnitřně neztotožnila, což bývá důležité. Takže 65%, 3 hvězdy. Ještě bych zapomněla na opravdový šlágr, píseň "Ta naše jedenáctka válí...", libozvučné i pro dnešní uši:)(24.1.2008)

Všeobecné fotbalové šílenství a přátelská rivalita mezi hráči i fanoušky. Gentlemani za každých okolností. Velmi roztomilí dětští herci a celkově výborné obsazení dělá film v pohodě sledovatelným i přes lehkou naivitu příběhu a dost rušivé prostřihy němých scén ze zápasů a bouřících fanoušků v kloboucích. tempo, tempo, tempo, tempo....(2.8.2015)

• Zloděj kol

Filmy třicátých let vykrádaly náměty z mnoha oblíbených prostředí (nejčastěji tramping a fotbal). Tyto příběhy sice sloužily jako pozadí k rozehrání milostné zápletky, ale přesto je zobrazeno něco málo z atmosféry fotbalových fanoušků, vidíme originál zápasu a zazní zde nejznámější fotbalová prvorepubliková píseň. Jinak velice naivní a v mnoha místech přehnané (týká se zvláště postav Ladislava Peška a Anny Steimarové, něco takového bych opravdu potkat nechtěl). Automobilová havárie Antonína Novotného kombinuje, jak bylo tehdy v módě, melodrama s veselohrou. Výsledná kombinace je příšerná. Dobré epizody Ference Futuristy, Aloise Dvorského a malé Helenky. Nataša Gollová v titulcích poprvé na prvním místě. To je ovšem vše, co pro její kariéru tento opus znamenal.(27.12.2003)

Film měl jistě oslavit stříbrné medaile z MS 1934, po němž následovala velká fotbalová euforie. Má značnou dokumentární hodnotu, jsou zde záběry ze zřejmě skutečných utkání na dnes už dávno neexistujícím starém stadiónu Sparty na Letné poblíž dnešního Technického muzea, vystupuje zde i slavný Josef Laufer. V komediální podobě - ne právě nejvydařenější (Pešek byl tehdy ještě spíše pouhý šašek a s Annou Steimarovou jako dvojice trapný) - zde byly ukazovány neřesti, které už tenkrát profesionální kopanou provázely, ačkoliv, jak se zdá, tenkrát ještě nebyli hráči otroky funkcionářů, kteří je kupovali a prodávali s malým ohledem na přání samotného hráče. Novotný tu ještě nedosáhl té vyhranosti, jakou ukázal o pár let později třeba ve Škole základ života, i Gollová se teprve hledala, a tak skutečně profesionální byly výkony Ference Futuristy, Bedřicha Veverky a kupodivu snad v jedné z nejlepších malých rolí Alois Dvorský. Helenka Guttmannová byla roztomilá.(18.9.2015)

• - Román "Ta naše XI." H. G. Rubella vycházel v Pražském ilustrovaném zpravodaji. (lausik)

• - V tomto filmu máte jedinečnou příležitost vidět Natašu Gollovou s cigaretou v ruce, v žádném jiném nekouřila, a ani v reálu. (Kulmon)

• - Natáčelo se i bývalém koupališti v Praze - Hlubočepy, na stadionu Sparta, bývalém Barrandovském venkovním bazénu, Barrandovském mostě. [Zdroj: Filmovamista.cz]. (M.B)