Princezna z cukrárny: Zase vyměněná

• USA The Princess Switch: Switched Again (více)

Margaretinu vánoční korunovaci zkomplikují trable s láskou, a tak musí přispěchat na pomoc její dvojnice Stacy. Co ale další dvojnice – zmaří jejich plány? (Netflix)

silentname

"The Princess Switch: Switched Again" je rozhodne slabším filmom, než bolo prvé "The Princess Switch". Vanessa Hudgens je tentokrát namiesto v dvojrole až v trojrole. A očividne si to skvele užívala. Okrem toho si Netflix neodpustí aj niekoľko sekundové cameo našich hrdinov zo série "A Christmas Prince". Možno tým chcú naznačiť, že sa to všetko odohráva v jednom veľkom "Netflix univerze". Ale to by mi nejako výrazne nevadilo. Môj problém s filmom ale je, že oproti prvému filmu ponúka oveľa komplikovanejší scenár, ktorý sa síce dá sledovať, no pôsobí zbytočne stupídne a najmä to dokopy nikam nejde. Postavy majú svoje jasne dané role. Sú jasní hrdinovia, sú jasní zloduchovia. Dokonca tu má byť aj jeden prekvapivý zloduch, no úprimne si povedzme, že ho odhalíte veľmi rýchlo a jednoducho. Stačí len ukázať prstom na postavu, ktorá tu zbytočne prekáža a zaberá miesto. Je to jednoduché. Jednotlivé scénky sú miestami komicky trápne a vianočná atmosféra je tu len veľmi málo. Film nie je hrozný. Je celkom pozerateľný, no dokopy vás v ničom neprekvapí. Humor tápa, scénky sú komické z nesprávnych dôvodov a aj keď si to Vanessa Hudgens užívala, tak jej výkon ako Fiona je podľa mňa skutočne neznesiteľne teatrálny. Myslím si, že prvý film stojí za pozornosť (ak máte radi vianočné romantické komédie), no nekazte si dojem týmto pokračovaním. Úprimne, nestojí za to. Hodnotenie: C- ()

BOURQUE

„Romantická jednohubka, umiestnená do Vianočného prostredia, ktorá je založená na „zámene osoby.“ „P.S.: Ako som sa dozvedel, tak chystajú aj druhé dielo. Ja si osobne myslím, že by to mali nechať.“ Prvá a posledná veta, ktorú som napísal k prvému dielu Princezna z cukrárny. A stojím si za nimi, hlave za tou druhou. Pokračovanie daného príbehu síce skrýva v sebe maličký posun dopredu (viac sa snažia zamerať na vzťahy a pocitov jednotlivých postáv), ale celkovo je všetko povrchný. Tretia „nová osoba“ spíš pôsobí otravne a jej potenciál (vzniesť do príbehu nový vietor) nie je zužitkovaný. Ako sa dalo predpokladať, pokračovanie tohto príbehu je slabšie ako to prvé. Osobné hodnotenie: 52% (*) ()

chrispe

Popravdě si jedničku moc nepamatuju, takže srovnání nemám. Každopádně mě zajímalo, zda to s těma třema Vanessama myslí vážně a jak to chtějí provést. Usadila jsem se, zapla to a asi tak ve třetině si přiznala, že mě to trochu nudí. Doporučuju si to zapnout k balení dárků, nebo nějaké jiné lehké činnosti. Jako kulisa fajn a když vám něco uteče, lehce si to domyslíte. Tou trojicí tam možná je nějaká snaha o originalitu, ale ta ve finále stejně přichází vniveč. Je to prostě zase kopie milionu jiných filmů zabalená v honosném kabátku královského sídla. 2,5* ()

Jirkacek

Americký romantický snímek Princezna z cukrárny : Zase vyměněná z roku 2020 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme se o den dříve podívali na první díl. Tehdy jsme se doma nemohli dohodnout, na co se vlastně podíváme. Vybírali jsme všechno možné, od hororu po drama, nakonec to vyhrála dějově jednoduchá romantická komedie. Ta se nám celkem líbila a já ji ohodnotil třemi cípatými. Samozřejmě jsem byl zvědavý, jak si povede pokračování sladkého příběhu. Vše začalo dva roky po událostech z prvního filmu, kdy se Stacy (Vanessa Hudgens) stala princeznou z Belgravie, zatímco se její dvojče Margaret (také Vanessa Hudgens) připravovala na nástup na trůn v Montenaru po smrti tatínka krále. Margaret byla nervózní z toho, že se ujímá odpovědnosti za vládu národa a ukončila tak svůj vztah s Kevinem (Nick Sagar), který nyní provozoval vlastní pekárnu s dcerou Olivií (Mia Lloyd) v Chicagu.. Stacy na cestě do Montenaro na korunovaci překvapivě starého kamaráda navštívila a zjistila, že Kevin nečekaného rozchodu stále lituje. Stacy ho přesvědčila, aby odcestoval s ní a manželem princem Edwardem (Sam Palladio) na korunovaci, přestože oba měli své vlastní problémy, když Stacy stále více zanedbávala Edwarda kvůli povinnostem princezny. Po příjezdu se Kevin sešel s Margaret a pomáhal spolu s dalšími vyzdobit její palác na Vánoce. Potom na večerní akci oba tančili a zdálo se, že si zase rozumějí, když zničehonic přijela extravagantní lady Fiona Pembroke (opět Vanessa Hudgens), Margaretina sestřenice. Fiona, aniž by o tom někdo věděl, utratila téměř veškeré malé jmění své rodiny a tak nařídila svým služebníkům Reggiemu (Ricky Norwood) a Mindy (Florence Hall) okrást hosty na večírku. Na zchátralém panství Pembroke později dostala Fiona nápad: vzhledem k tomu, že ona a Margaret vypadaly téměř identicky, rozhodla se převzít její identitu, nechat se korunovat královnou a pak vyplenit královskou pokladnici. Reggie a Mindy svou paničku upravili tak, aby se své sestřence podobala a pak zbývalo jen zjistit, kde se bude Margaret pohybovat. Budoucí královna se opět sblížila s Kevinem, jejich vztah však chtěl pokazit šéf jejího štábu hrabě Antonio Rossi, který byl také zamilovaný do Margaret. Stacy se rozhodla, že jediný způsob, jak to napravit, bude znovu si mezi sebou prohodit totožnost, aby ona a Kevin mohli mít odpoledne jen pro sebe, zatímco Stacy se starala o Margaretiny povinnosti na večerním koncertu. A právě z něj Reggie a Mindy unesli Stacy, i když si mysleli, že se jedná o Margaret. Mezitím si Kevin a budoucí královna opět slíbili lásku. Jenže to se už Fiona roztahovala v královském paláci, kde ji sice prohlédl hrabě Antonio, jenže ten místo aby ji nechal zatknout, tak s ní uzavřel spojenectví, aby vydělal dost peněz na svůj nákladný život. Když se Margaret vrátila do paláce, nechala ji Fiona vyhodit a pak odjela s Antoniem do kostela, aby ji kněží korunoval předčasně na královnu. Mezitím se však Margaret s pomocí Edwarda podařilo unesenou Stacy osvobodit, takže společně dorazili včas do chrámu, aby zabránili falešné korunovaci. Druhý den byla korunována Margaret, která se vrátila ke Kevinovi a princ Edward se Stacy si slíbili, že na sebe budou mít více času. A dokonce na závěr 96 minutového filmu proběhla jedna svatba. Během závěrečných titulků jsem si uvědomil, že mi ten jednoduchý a ohraný děj nevadil, nicméně toho sladkého mohlo být trochu méně. Tím nemyslím ty dorty z cukrárny, ale spíše to neustálé úsměvy od ucha k uchu a také ty pusinky a řečičky. Na druhou stranu to k romantickému filmu prostě patří a vhledem k tomu, že jsem se pod tíhou cukru nezlomil, mohu film hodnotit spíše pozitivně. Nicméně první díl se mi líbil mnohem více, takže se naplnil osud většiny druhých dílů. Suma sumárum, komedie Princezna z cukrárny : Zase vyměněná ode mne získala dvě cukrové hvězdy **. () (méně) (více)

rikitiki

Sladké, pitomé a televizní, díl č. II, takže se znovu vaří z už převařeného. Přemoudřelého fracka kupodivu nikdo nezabil, a ve dvojce je ho tak ještě víc než v jedničce. Princ zůstává jalový a podle děje patrně i impotentní. Vanessa si asi užila trojroli, zlá sestřenice jí vyloženě bavila. Škoda, že to byla tak klišovitá figura. . ()

• Natáčelo se v Rumunsku a Skotsku. (Ganka)