Reklama

Reklama

Sezóna za vodou

(TV seriál)
  • USA A Season Overseas (festivalový název)
Dokumentární
Česko, 2016, 4 h 31 min (Minutáž: 45–46 min)

Epizody(6)

Docusoap, který se během jedné sezóny NHL 2014/2015 zaměří na životní zápasy, jež neprobíhají jen na ledě, ale také v soukromí českých a slovenských hokejistů Jiřího Hudlera, Davida Pastrňáka, Martina Havláta, Patrika Eliáše, Zdeno Cháry, Ondřeje Pavelce a dalších. Šestidílný cyklus z prostředí NHL poodhaluje působení českých a slovenských hokejistů v USA a Kanadě, kde našli svůj druhý domov. Byť pro mnohé jen přechodně. Svět velkého hokeje je cíl, který si všichni vytyčili, ale který není snadné si udržet. Nahlédneme do úplných začátků kariéry hráče, který prožívá svůj první zápas. Ale také do rodin hokejistů, pro které už je přece jen na prvním místě rodina a zároveň obava z toho, že každé jejich zranění může mít fatální důsledky. (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

rt12 

všechny recenze uživatele

Jako fanda hokeje jsem se hrozně těšila, ale naservírovaný dokument je nezáživný, nudný a k tomu práce zvukaře absolutně na drek. Nevím co mělo za význam pouštět hudbu do rozhovorů, která místo podbarvení řve jako hladová kráva. Když neřve muzika je aktérům stejně rozumět každé druhé slovo. To mě odradilo od dalších dílů po druhém končím. ()

Degreet 

všechny recenze uživatele

Hokej žeru. Koukám na většinu hokejových filmů, dokumentů a nejradši mám pohledy do zákulisí, což je přesně tento dokument. Po prvním díle ale celkem zklamání. Tak nějak bez konceptu a působí to chvilkami amatérsky i po technické stránce. Možná přijatelné, kdyby to byli hráči v české Extralize, ale když už máte k dispozici české hvězdy NHL, tak by si to zasloužilo víc. Škoda, nevyužitý potenciál. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě nejprestižnější hokejová liga světa není z českého pohledu jen o slavné osmašedesátce, ač si veškerý zájem médií plně zaslouží, každopádně je v ní i řada jiných českých borců a některé z nich představuje tak trochu jinak tenhle projekt. A po prvním díle musím zklamaně konstatovat, že jsem čekal důkladnější pohled do života hokejistů za oceánem. Tohle je takové beztvaré klouzání po povrchu, navíc přes prsty by měl dostat zvukař. Nechápu, jak to mohlo po zvukové stránce (některým větám nebylo vůbec rozumět) ve veřejnoprávní televizi projít. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Jediná pěkná věc na tomhle projektu je, že zachytil začátek parádní kariéry Pasty. Jenže ani tohle není zásluha tvůrců. Za mě je to celkem slušnej debakl. Jirka Hudler sípe, Ondra Pavelec opakuje každý slovo třikrát, Zdeno Chára mluví nějakou divnou skoročeštinou, kameraman funí do mikrofonu, moderátor šeptá, navíc od třetího dílu se kromě Pavelce začnou opakovat i celý pasáže, no to jako koho přesně má bavit čtyři a půl hodiny? Šachová baráž je proti tomu liga mistrů. ()

Socrates 

všechny recenze uživatele

Jedinou chybou bylo, že režisér Vojtek nepostavil před kameru k rozhovorům s hokejisty někoho jinýho, sám totiž špatně artikuluje a navíc měli hoši nějak špatně nastavený mikrofony, prostě otázkám Vojtka není moc rozumět. Jinak se mi ale líbí, jak "otravně" to pojali, režisérovi nestačí jednoduchý odpovědi, točí vše až do krajností, pohled do soukromí hokejistů je uspokojující a nemluví se jen o hokeji. K nejzajímavějším momentům patří rozhovory se zaměstnanci stadiónů nebo klubovejma kustodama, fanouškama a vtipný jsou pasáže s rodinnejma příslušníkama. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama