Reklama

Reklama

TharnType

(TV seriál)
Romantický / Rodinný / Drama
Thajsko, 2019, 12x50 min

Obsahy(1)

Co se stane, když má pokoj na koleji do konce roku sdílet zarytý homofob a extrovertní gay? Budou to hádky a nenávist, anebo láska? Typovi, který odjakživa nesnáší gaye, se svět obrátí naruby, když mu první rok na vysoké do života přinese gay spolubydlícího. Type bude nejdříve dělat Tharnovi ze života peklo, ale postupem času začne zjišťovat, že by měl člověka nejdříve poznat, než ho začne soudit podle jeho sexuální orientace. (ketyyy257)

(více)

Recenze (4)

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Mimořádně dobrý BL z Thajska, hodnotím první sérii, druhá by se zde měla uvést zvlášť tak, jako na MyDranmaList.. Prostě musíte překonat to, že ve vyhrocených chvílích herci "asijsky" strnou na pár sekund jako by se zastavil obraz, místo aby hned reagovali, jednali. Kdyby to bylo natočeno někde v Norsku, Dánsku, tak už by tam byla mela s velkou nakládačkou. Ale nejsme v severní Evropě. Velmi sympatičtí herci obou hlavních rolí (v první sérii mají mít 19 let, přitom ve skutečnosti je jim 22 a 29 let a jsou oba hetero), roztomilá postava Type-ho mě okouzlila tak, že jsem mu to žral s úsměvem i s navijákem, myslím tím to, že přes den byl tvrdý homofob s urážlivou mluvou a večer se nebál Tharna zeptat, jestli by mu to zase "udělal". Nejlépe tak, že Type bude v pozici "uke" a Tharn v pozici "seme" a když už se o tom tady zmiňuji, tak u seme se nemusí jednat jen o "top" a nebo "ten, kdo to vloží do díry", jak ochotně vysvětluje jeden asijský pisatel na netu. Potěšením pro mě byla i postava Techna, fotbalisty, pěkně střiženého podle hrnce (nebo spíše podle Star Treku, rozuměj vlasy), který svou mimikou byl hereckým asijským příkladem naivně-roztomilého herectví. POZNÁMKY POD ČAROU, které neovlivnily mé hodnocení (nejsou to výtky, jen pro vykouzlení úsměvu): - u některých dílů mi to připadalo, že minimálně polovina Thajska je teplá (tím nemám na mysli jen počasí) ... - kluci se pěkně pusinkovali, v noci proběhl vášnivý sex, až se jednou Type zmínil, že mu Tharn málem zlomil pánev, ale ráno vylézají z postele stejně oblečení, jako večer před "hrátkami", v Evropě by určitě ráno vylézali z postelí nazí ... - herečka ztvárňující Type-ho matku musela mít zřejmě nějaké konexe na tvůrce, že ji do seriálu obsadili, protože vypadá spíše jako Type-ho babička a když otec synovi nadává a ona se ho zastává, že ji otec "sbalil" už v devatenácti, tak to otec musel mít tak pět let ... ()

angelle 

všechny recenze uživatele

Prvá séria: Spracovanie nebolo úplne podľa mojej chuti, tá ich thajčina mi dosť pílila uši a nemuseli robiť z každej druhej postavy gaya (nie som homofób, ale všetkého veľa škodí), ale fakt to stálo za to. Druhá séria: Ako pokračovanie veľmi dobré. Už mi ani neprekážalo, že pomaly všetci boli teplí. Bodaj by natočili aj tretiu. ()

Reklama

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

1. séria: Hodne zamerané na tú fyzickú stránku vzťahu, niekedy až preháňali, Thajčina je pre mňa nová, ale po par dieloch, už mi až tak neohrabaná neprišla. Tharn mi bol od začiatku hodne sympatický svojou priamočiarosťou, vedel čo chce, zato Type rozhodne nie je môj "type", nemala som ho rada ako postavu a ani jeho hranie. Príbeh chvíľami hluchý a chvíľami zaujímavý. Zvoliť toto ako prvý Thajský BL seriál asi nebolo najvhodnejšie, ale keď to všetci tak chválili :-) 2. séria: Musím povedať, že dvojka bola lepšia ako jednotka, trochu viac sa sústredili na ich život a problémy. Tharn rovnako ako v prvej sérii u mňa vyhrával a neodolala som kúzlu dvojice "kuchár a doktor", boli ako dva cukríky :-) Záver (nemyslím špeciál) mi prišiel trochu čudný. ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Odvážnejší kúsok, ale nemôžem si pomôcť v mnohých veciach tak nedotiahnuté. Za ústredného "zloducha" by sa ani žiadna Marvelovka a spol. nemuseli hanbiť, len ten pomer zločin a trest mi tu prišiel akosi fakt nevyvážený, nedotiahnutý, nevyriešený ... a to ma štvalo. ()

Zajímavosti (3)

  • V závěru seriálu dostali malé cameo herci ze spin-off série Love By Chance (od r. 2018): Saint Suppapong Udomkaewkanjana (Pete) a Mean Phiravich Attachitsataporn (Tin), kteří si zde zahráli své postavy. (kklepkaa)
  • Mew Suppasit Jongcheveevat (Tharn) nahrál pro seriál píseň. (kklepkaa)

Reklama

Reklama