poster

Lady Chatterleyová (TV film)

 • Velká Británie

  Lady Chatterley

Drama / Romantický

Velká Británie, 1993, 235 min

Režie:

Ken Russell

Předloha:

D. H. Lawrence (kniha)

Scénář:

Ken Russell

Kamera:

Robin Vidgeon
(další profese)
 • josieaddms
  odpad!

  FUJ! Ostuda! Jak tenhle film může mít tak vysoké hodnocení? Něco tak pitomého, trapného a povrchního jsem už dlouho neviděla. Strašné!! Český dabing tomu jen dodává na hrůzostrašnosti, vydržela jsem to dokonce jen proto, že Sean Bean je velmi dobrý herec a pěkný chlap. Jinak je na tomto filmu všechno na odpis, a obzvlášť knižní předloha. Hrůza.(14.7.2011)

 • Madison
  ****

  Trošku ma mrzí, že pri predstave, akým obsahovým potenciálom oplýva Lawrencov intelektuálno - erotický román, sa filmového spracovania nechopil trošku zručnejší hollywoodsky režisér. Russella neodsudzujem a po pravde sa mi táto televízna Lady Chatterleyová páčila. Russell sa snažil zostať verný knihe, čo oceňujem, medzi Joely Richardson a Seanom Beanom to úžasne iskrí len pri nenápadnom dotyku prstov a ich milostná romanca je jednou z tých, akú by sme my, nežné polovičky, chceli prežiť aj v reálnom živote navzdory predsudkom či konzervatívnej triednej spoločnosti. Hudba je zvláštna, no chvíľami melodická a príjemná. Lady Chatterleyovú som mala pri čítaní knihy dokonale vytvorenú vo svojich predstavách a spočiatku sa mi Joely nezdala byť vhodnou voľbou, no postupne som si k nej vydobila cestičku a bolo zrejmé, že sa so svojou postavou vžila. Seana Beana netreba komentovať, je to jeden z mála hercov, ktorému sa naozaj hodí stvárnenie samoľúbych, no vnútri rozorvaných a milujúcich mužov presne ako v Anne Karenine. Dlhá štvordielna séria, ktorá mi však ubiehala rýchlo a ja som aspoň na malú chvíľočku zatúžila byť na mieste Connie a prežiť takú vzrušujúcu a pulzujúcu vášeň po boku príťažlivého Mellorsa :-).(11.6.2010)

 • ElizabethBay
  ***

  V prvé řadě je důležité říci, že tento filmový počin nezasluhuje celé tři hvězdičky, spíše tak 2.5. Na druhou stranu u mě vyvolal celou řadu plodných emocí a dojmů, které jsem náležitě promýšlela. Problém společenského postavení a kast je všudypřítomný. Nejvýraznější postavou je pro mě lord Chatterley, se kterým se můžu paradoxně nejvíce ztotožnit (jeho snobské názory jsou tak sladké a přitom uvažuje velmi racionálně). Největším mínusem pro mě je postava lady Chatterley, ta i když si hraje na paní humanistku, je ve skutečnosti největší snobkou ze všech. Celou jednu hvězdičku pro mě vystavěl Sean Bean, protože co si budeme povídat, na toho chlapa je velmi sympatické podívání.(20.2.2012)

 • lioncel
  ****

  Přenést kouzlo známého kontroverzního románu D.H.Lawrence : Milenec Lady Chatterleyové na celuloidový filmový pás je poměrně dosti tvrdý oříšek .. samotný román po celou dobu jeho existence provází aura, jakéhosi tajemstvím obestřeného, erotického díla .. je potom samozřejmě hodně těžké naplnit všechna ta očekávání .. nevím popravdě, jak hodnotit .. pomyslím-li na knihu, dal bych *** .. ale hodnotím film, takže ...(22.5.2010)

 • gidzitka
  ****

  Pulzující čistě fyzický chtíč, hmatatelná chemie mezi oběma hlavními představiteli - Joely Richardson a Seanem Beanem, scenérie venkova a nad tím vším shlížející paní Boltonová, která pod pláštíkem ctnosti a blahosklonnosti rozjíždí vlastní mocenskou hru. Co si budeme povídat - ten konec má vyšší glykemický index než cukrkandl, ale omamnost představ a libida dokáže deklasovat ratio aspoň jedenkrát v životě, tož ten betelnej nadprůměr navalím... 80 %(3.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace