Reklama

Reklama

Tajemství Karmy

  • Česko Za oponou noci (pracovní název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Frank umírá, dostává se do stavu klinické smrti, během níž podnikne cestu až za hranice samotného vědomí. Vidí sám sebe a jeho život v minulosti, přítomnosti a také kam jeho kroky povedou v budoucnosti, kde stále opakuje ty stejné životní chyby, což bude mít vliv i na vývoj celého lidstva. V různých prostředích a časoprostorech, kterými hlavní hrdina putuje, poznává pravý smysl karmy a uvědomuje si, že jen on sám je tvůrcem své vlastní reality, kterou může ovlivnit i budoucnost celé civilizace. (O2 TV)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

space weaver 

všechny recenze uživatele

Tak jsem byl dlouho zvědavý, co z tohoto nakonec bude. Film jsem si půjčil za nějakých 79 kč. Nejdříve mě zarazil příšerný anglický dabing a české titulky, které jsou často úplně mimo, takže jsem se soustředil na angličtinu. Film je specifický tím, že tam je minimum dialogů. V průběhu dějství slyšíme povětšinou vyprávění ženského hlasu, který nás provází celým příběhem. Působí to jakoby to byl agitační film nějaké sekty. Ovšem velmi špatný film, místy nechtěně směšný, díky amaterským výkonům některých herců. Marcia Cross se tam párkrát mihne a Brendan Fraser má prostoru nepatrně více, ovšem ani jeden nemají prakticky co hrát. Digitální efekty jsou jak z 80´let. Přitom námět filmu i lokality by mohly být zajímavé.  Jsem zvědavý jestli vznikne i druhá verze filmu "Dimenze" a jsem také zvědavý jestli po tomto šíleném zážitku najdu odvahu a podívám se. Tu jednu hvězdu dávám ze soucitu, protože kdyby, kdyby..... mohl to být zajímavý počin. Takto zůstala parodie na New Age myšlenky. ()

Prubner 

všechny recenze uživatele

Film je projektem Dalibora Stacha, který ho spolu s Milanem Friedrichem (viz také Alpha Code) jako producentem taky natočil pod názvem Za oponou noci. Pak se rozhádali a Friedrich si sestřihl vlastní verzi s titulem Tajemství Karmy. Stach poté musel vše natočit znovu, vesměs se stejnými herci (chystaný projekt Dimenze). Tak jsem to aspoň pochopil. Film samotný je hodně WTF a je určen jen pro příznivce těchto náboženských nebo esoterických záležitostí, jimž se možná bude líbit. Já na tyto věci nevěřím, takže pro mě byl film dost nezáživný. Hlavní role hrají Dalibor Stach a jeho syn, přičemž oba jsou herecká nemehla, takže sledovat jejich "výkony" je dost utrpení (trochu pomáhá, že jsou předabovaní). Docela by mě zajímalo, jak se tvůrcům podařilo získat Brendana Frasera a Marcii Cross. Brendan se objeví asi v sedmi scénách (některé záběry se během filmu opakují, zřejmě aby Fraserova účast byla opticky větší), Marcia má prostor ještě menší. V dalších rolích účinkují známí čeští herci, nadabovaní do angličtiny, z nichž asi největší prostor mají David Novotný a Petra Bučková. Film je po technické stránce natočen profesionálně, dokonce i triky jsou na nízkorozpočtové poměry slušné. Ale jak říkám, příběh a jeho filozofie jde úplně mimo mne. ()

Reklama

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

To fakt niekto za toto zaplatil? Myslel som si, že mi mrzne mašina, ale skoro mi zmrzol mozog. Spracovanie otrasné, angličtina na úrovni domorodých kmeňov v Južnej Afrike, herectvo amatérske a vizuál spred 20 rokov. ()

MilkyJones69 

všechny recenze uživatele

Wow, wow wow a wow. To byl teda mazec. Za mě jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Konec velmi dojemný, ale film ve svém průběhu a hlavně na vrcholu byl velice napínavý, dobrodružný, romantický, a abych nebyl lhářem, musím se přiznat, že i slza ukápla. Film v hlavní roli s Bolkem Polívkou a Brendanem Fraserem, tedy českoamerickou kolaborací, se odehrává v hodně světech a dimenzích a je tedy psychologický, ale není těžké ho pochopit. Líbilo se mi, jak se prolínal režisérův život, 2. sv. válka a vesmírné zážitky bohů a andělů, proti Rudé gardě, která mě svým nebojácným chováním zaujala natolik, že mi bylo líto, že film končí. Líbilo se mi že film byl natočen podle reality a byl inspirován skutečnou událostí, která zde byla vidět a přesně tyto věci se v životě dějí. Velmi naučné bylo i promlouvání boha. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

To se tak někdo pokouší o Fontánu či Cloud atlas a vyleze z toho Battlefield Earth, kdyby za tím stál Simandl. Solidní kamera, ucházející triky. Příběh, scénář wtf? Bolek a Chantal opět spolu. Dva různé voice overy. Chtělo se mi spát, ale tak moc jsem se snažil nalézt v tom chaosu nějaký smysl, že jsem to přece jen dokoukal. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama