Epizody(10)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani náhodou jsem nepočítal s tím, že bych mohl první sezónu ohodnotit až třemi hvězdičkami. Do páté epizody (včetně) to s občasným zaskřípáním docela fungovalo, pak se ale celá záležitost vydala úplně jinou cestou, a přestala pro mě být zajímavou. Slušnou atmosféru, občasné napětí a zábavu postupně vystřídala nuda, teeage romance a naprosto nelogické= stupidní chování postav. Tohle zklamání bylo o to větší, že jsem ho vůbec nečekal. Ale dobře mi tak, měl jsem být ve střehu. P.S. A aby těch negativních věcí nebylo málo, ještě jsem musel poslouchat otřesný soundtrack, to jsem si snad opravdu nezasloužil. Nebo že by? 3*- ()

Lachtaan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice má Locke & Key velmi daleko od mého oblíbeného hororu a do cílovky bych spadal tak před 7 lety, po úspěchu Stranger Things se ale dá říct, že se na rodinné seriály s dětskými hrdiny dá dívat i dospělýma očima a být stále fascinován. Zámek a klíč ve své první řadě obsahuje i pár nezáživných třičtvrtěhodinek, jinak ale disponuje poutavým příběhem, který mě navnadil se těšit na plánovanou druhou i třetí sezónu. [viděno na Netflixu] ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Klíčov s Bóďou a rodina Zámečků. Chvála lokalizaci. No hlavně jde o adaptaci komiksu, na kterou dost lidé čekali. Je otázka jestli dostali, co chtěli. Já jakožto heretik nemohu hodnotit s komiksem. A i bez něj to není žádná sláva. I přes velmi hladké a skvělé zpracování obrazu a efektů a v technické stránce to vyjde stejně. Problém je, že jelikož je seriál opět stylizován a cílen spíše pro mladší diváky, tak se jednoduše stane, že aby byl děj šťavnatější, tak se postavy jednoduše začnou chovat jako čuráci. A nejednou vás to nesere a bije do očí. Tento seriál se ale může jako jeden z mála pyšnit, že to má nějak mysticky alespoň vysvětleno. Najdou se super momenty a na postavy se skvěle zvyká. Obecně nejde o nijak extra špatný seriál. Spíše není cílen přímo na mě. Splnil však super funkci v tom, že mě asi donutí si přečíst komiks, abych věděl a dokázal si užít původní formát. Druhá série tedy půjde mimo mě. Ne v zášti, ale kvůli tomu, abych si v dobrém vzpomínal relativně a šel na původní obsah. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přestože komiksovou sérii Zámek a klíč od syna krále napětí Stephena Kinga, Joea Hilla, bez debat považuju za jeden z nejskvostnějších piedestalů svého média, byl jsem skrze ukázky k téhle seriálové adaptaci pod záštitou streamovacího giganta Netflixu neskutečně skeptickej - ale po zhlédnutí první epizody byly mé obavy ustáleny na akceptovatelnou normu - jenže čím víc epizod jsem viděl, tím víc netolerantních ran do držky jsem dostal.... Je až k neuvěření, že jako pomyslný fanoušek původní předlohy jsem tak plnej zarmoucení a přehlcenej zklamáním v takový kadenci, že si prostě nedokážu smysluplně utřídit myšlenky a nemohu momentálně uvěřit tomu, že tvůrci tak extrémně zmrvili tak potenciální adaptaci jednoho z vrcholů komiksový prózy - dokonce i ta nadsázka díky, níž je životní opus majstra Hilla tak ikonický, zde nemá jakýkoliv znatelný zastoupení, natožpak sporadický využívání klíčů - což je v podstatě gró celého příběhu. Namísto toho tvůrci zcela garantují vykastrovaný konceptuální nuance, vyčpěle sterilní dialogy a závěrečným hřebíčkem do týhle zamčený rakve je stupidní cílovka v podobě primitivních amerických frikulínů.... Klíčové (jak ironický slovo, že?) příběhové pasáže jsou oproti předloze zkratkovitě odfláklé a linie přidané absolutně zbytečný. Taky vůbec nekvituji stylistickou modernizaci, bezmyšlenkovitý spády do bezedné hloubi infantilních stereotypů a celkově diferenciální změny vůči předloze, který jsou spíš k výrazný škodě než k užitku. Ústřední trio je ovšem fantastický (především pak Bóďa ztvárněný nesmírně talentovaným J.B.Scottem je nečekaně charismatický), to uznávám, zato zbylí protagonisté jsou nesympatický šulini, a celková práce s charaktery a jejich naivní vývoj není nijak věrohodný a spíš nelukrativně přímočarý.... Prostě meh jaxviňa, kterej ani za mák nesplňuje stanovený předpoklady pro fanoušky předlohy a spíš mi připomíná pouze amatérskou variaci - absolutně mě tedy udivuje, že Joe Hill (jehož vypravěčí rétorický tendence a fantazijní motivy jsou zde z mýho subjektivního úsudku absolutně ignorovaný) tuhle frenetickou definici kontraproduktivity schválil (že by se nakonec potatil a taky se naplno poddal lajnování?) a Andy Muschietti ji posléze navíc produkoval (tf?¿!).... Celkově na mě Zámek a klíč primárně působí jako neskutečný zneuctění kultovního komiksového předobrazu s nímž si tvůrci doslova a nekompromisně vytřeli svou čokoprdel. Absolutně nechápu gesto tvůrců jít tímto chaotickým směrem, který absolutně nekoresponduje s původní literární předlohou. Ze show L&K se tak nakonec vyklubal nehorázně ambivalentní projekt, který zanedlouho jednoznačně vyšumí do ztracena - a kupodivu mi to nijak není líto.... Zklamání roku. ()

silentname

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. séria Locke & Key ma veľmi príjemne prekvapila. Čakal som, že to bude dobré, no miestami to prekvapilo aj mňa samotného. Plus je super keď je séria, kde môžem uvažovať čo sa bude diať, ako to bude pokračovať a k čomu reálne na konci dospejeme. Každá epizóda priniesla svoje momentky, no za najslabšiu by som mohol jednoducho ohodnotiť druhú. Myslím si, že tam bolo najviac nudných momentiek a najmenej sa toho udialo. V ostatných epizódach je niekoľko zaujímavých a silných momentiek. Neviem ako sa to drží predlohy, lebo som komiksy nečítal, no potom čo som videl túto sériu sa na to asi pozriem. Som zvedavý čo Joe Hill a Gabriel Rodriguez dali dokopy na papieri. Čo sa seriálu ako takého týka, myslím si, že je to dosť dobre napísané. Postavy sú zaujímavé, bavilo ma sledovať ich a pochopiť čo sa vlastne dialo. Plus je fajn vidieť, že to má aj určité pravidlá, ktorých sa seriál musí držať. Ako napríklad fakt, že Dodge nemôže zobrať kľúče priamo od Lockovcov. Je potrebné, aby jej ich dali osobne. V záverečnej epizóde je niekoľko zaujímavých zvratov, ktoré fungujú dosť dobre. A je skvelé vidieť ako je schopný náš hlavný zloduch manipulovať našich hrdinov. Kľúče samé o sebe sú veľmi zaujímavé. Majú zaujímavé možnosti a som zvedavý, či by sme v ďalších sériach mohli vidieť viac kľúčov a viac možností. Viem si predstaviť, že fanúšikovia hororov, môžu ostať trošku sklamaní z toho, že sa v seriáli nenájde veľké množstvo strašidelných momentov. Možno keby v tom bolo viac hororu, tak by to mohlo byť zaujímavejšie, no nemôžem povedať, že by nás seriál absolútne nikdy nevystrašil. A keď prídu momentky, tak fungujú. Celkovo som veľmi spokojný. A aj keď jednotlivé epizódy samostatne možno nie sú až na úrovni môjho hodnotenie, tak séria ako taká je pre mňa veľmi uspokojivá. Vie mi dať odpovede na otázky, má zaujímavé zvraty a ponúka v ďalších sériach nové možnosti, na ktoré som zvedavý. Takže teším sa na pokračovanie. Hodnotenie: A- ()

• Autoři komiksové předlohy Joe Hill a Gabriel Rodriguez si v této epizodě zahráli dvojici zdravotníků. Nebylo to přitom poprvé – zdravotníci s jejich tvářemi se objevili už v knize „Zámek a klíč 6: Alfa a omega“. (D.Moore)