Angelic Upstarts - Solidarity

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1983, 5 min

Angelic Upstarts je punk rocková skupina, ktorá sa sformovala v roku 1977 v anglickom meste South Shields. V roku 1983 natočili svoj piaty oficiálny štúdiový album, ktorý nesie názov "Reason Why?". V poradí desiatou skladbou na tomto albume je pieseň "Solidarity". Ide o pomalý politický song, ktorým vyjadrili sympatie a podporu spoločenského občianskeho odborového hnutia Solidarność (Solidarita), ktoré sa v osemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia postavilo do opozície voči komunistickému režimu v Poľsku. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Angelic Upstarts je stará Oi! punk rocková skupina, ktorá sa sformovala v roku 1977 v severo anglickom meste South Shields. Dodnes neprerušili aktívnu hudobnú činnosť. V roku 1983 natočili svoj piaty oficiálny štúdiový album, ktorý nesie názov "Reason Why?". V poradí desiatou skladbou na tomto albume je pieseň "Solidarity". Je to pomalý politický song, ktorým vyjadrili sympatie a podporu spoločenskému občianskemu odborovému hnutiu Solidarnošč (Solidarita), ktoré sa v osemdesiatych rokoch dvadsiateho storočia postavilo do opozície voči komunistickému režimu v Poľsku. **** ()

corpsy

Už som to spomínal. Aké všetky neznáme a pritom umelecky podradné videoklipy sa tu objavujú. Naozaj tu nieje viac hráčov, ktorí si 80. roky spájajú s niečim kvalitnejším? ()