Reklama

Reklama

Hector

(festivalový název)
  • Velká Británie Hector
Trailer

Obsahy(1)

Hector se domluví se sousedy bivakujícími pod kartonovými deskami, aby mu hlídali věci, a vydává se jako každý rok před Vánoci na jih do Londýna. Cesta šarmantního seniora, kterému u deštivé dálnice pokaždé někdo zastaví a sveze ho kousek dál, má ale dvě výjimečné zastávky. Hector totiž chce vidět svou sestru i bratra, se kterými přerušil před lety kontakt z důvodů, které ho přivedly k životu na ulici. V hluboce lidském a přitom nesentimentálním debutu se režisér ve snímání melancholických kompozic krajiny i v důrazu na nuance lidských tváří, především titulního hrdiny v podání skotské hvězdy Petera Mullana, opírá o svou zkušenost fotografa. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

wick 

všechny recenze uživatele

Milý a laskavý pohled na bezdomovce....a uvěřitelná story o tom, že mezi homeless se může dostat každý, pokud mu osud nepřeje. O třídu výš zvedá film výkon Petera M., který má jako ikona Glasgowa pivo všude zdarma, jak nám před projekcí sdělil režisér. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Štúdia charakteru, žijúceho na okraji spoločnosti a jeho rodinných (ne)vzťahov, ktoré sa snaží oživiť. Citlivo napísané a zrežírované, hlavná postava dobre zahraná Peterom Mullanom. Malý, skromný, príjemný film. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama