Reklama

Reklama

Jeden gól

  • USA Next Goal Wins (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Úsměvná komedie Jeden gól vypráví skutečný příběh fotbalového týmu Americké Samoy, který v roce 2001 nechvalně proslul drsnou prohrou 31:0. S blížící se kvalifikací na mistrovství světa tým najme smolařského a svérázného trenéra Thomase Rongena (Michael Fassbender), který doufá, že z nejhoršího fotbalového týmu na světě udělá vítěze. (Falcon)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (63)

William_ 

všechny recenze uživatele

7/10. Taika Waititi to pořád umí, ale nesmí to být Thor a Marvel. Je to hravé, vtipné a příjemně se na to dívá a rychle to uteče. Postupem času sice filmu trochu dochází dech, ale i tak se jedná o uspokojivou, jednoduchou a příjemnou komedii. Začátek byl i podle reakcí v kinosále asi tím nejlepším na celém filmu, ale zbytek v žádném případě nedělá ostudu a pěkně plyne. Slabší 4 hvězdičky, ale stojí to za pozornost a Waititimu svědčí přesně tyhle filmy. Takže Taiko, od Thora už ruce pryč! PS: Jsem rád že se film z původních 61% dostává pomaličku do lepších a zasloužených čísel. ()

borec999 

všechny recenze uživatele

Taika Waititi ma neprekvapil a poňal tento (pre mňa ako futbalového fanatika známy a zaujímavý príbeh futbalistov Americkej Samoy) so štýlom jeho vlastným. Ako veľmi ľahko stráviteľnú a nenáročnú komediálnu oddyhovku, ktorá má v sebe napatlaných veľmi veľa motívov a príbehových prvkov až je z toho pomerne nesúrodý guláš, kde je všetko len veľmi narýchlo a povrchne načrtnuté.  Nebolo to zlé, občas ma to pobavilo, vo faktografickej rovine sa to na podobnú blbinu reality ako tak drží, no práve tých pár odchýlok od reality mi vadilo a myslím že viaceré z nich (ad absurdum zlé futbalové scény vlastných gólov a záberov zo zápasov a tréningov, či zanedbanie backgroundu postavy trénera kvôli ktorému pôsobí Fassbender dosť nesympaticky) nemajú opodstatnenie a pôsobia až dehonestujúco. Skrátka, dokument je omnoho výpravnejší, lepšie vykreslil faktografickú výsledkovú históriu, krásu a jedinečnosť futbalu ako športu i postavy a hráčov USA Samoy (tréner Rongen, Jaiyah, Nicky Salapu), ktorí v ňom boli kultúrne a nábožensky úplne iní ako my v Európe, no predsa sympatickí... a vôbec nie smiešni. 55% ()

Reklama

dubinak 

všechny recenze uživatele

Taikův jemný, lidumilný novozélandský humor je mému srdci fakt blízký a ještě když se tu dá dívat na mnou milovaného Fassbendera, jsou to jenom plusové body. Není to kdovíjak divoký humor, ale není to taky ten americký na sílu tlačený debilní humor plný dvojsmyslů, ale humor dobrých srdcí v podání samojských lidských figurek, které to s vámi vždycky budou myslet dobře ve svém pozitivním přístupu k životu. Za mě by se měl Taika drže těchto svých malých, upřímných a silně oduševnělých komediálních předloh a ne se falešně chytat tzv. magnetů na peníze jako jsou blockbustery o trapných Marvel světech, které člověku nedají nic. Tohle je totiž čistokrevné duševní wellness. ()

alchac odpad!

všechny recenze uživatele

Tihle kokoti na sněhu, nebo spíš na něčem daleko výživnějším, se sice zpočátku jeví jako taková sice pitomoučká, ale jinak celkem stravitelná oddechová komediální blbinka, kterou vskutku mohli být, kdyby Tikka po slabé půlhodince nepřisypal do hrnce nějakou opravdu výživnou duhovou masalu, nezamíchal to jednorožčím rohem a následně výsledný pokrm neservíroval jako hlavní chod skupinové agitační tranzistorové psychoterapyje, u jejíhož sledování jsem ve chvílích, kdy jsem se asi měl smát, zachovával takový pokrfejs, že vidět mě Eflek, okamžitě ukončí nehereckou kariéru, a jejíž klíčové oselství by se dalo shrnout jako „je úplně jedno, jaký jsi beznadějný zoufalý pablb, prostě z toho měj radost!“ A já tedy plně v souladu s tímto vrcholem zenové moudrosti uděluji zasloužený plný počet. P.S.: Dost by mě zajímalo, co to vlastně Fassbender v poslední době hulí. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Waititi se vrátil k tomu co umí a i když Next goal wins neboří hranice žánru (ani se o to nesnaží) jde o parádní feel good kousek, který do puntíku plní účel oddechovky u které divák vypne, zasměje se a možná se i trochu dojme. Ta pozitivní energie z toho přímo čiší a i když se mi sem Fassbender zkraje moc nehodil, nakonec sem ho vzal na milost. Srovnání s Kokosy na sněhu sice není úplně od věci, ale zatímco Kokosy byly primárně komedie, tak Jeden gól na to jde trochu jinak a nebojí se i vážnějších témat (a je celkem jedno že je vlastně jen nakousne a nepouští se do žádné větší hloubky). Časem si dám určitě znova...80% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

Související novinky

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

Další filmové Star Wars dorazí v roce 2025

08.03.2023

Ačkoli mají nejnovější informace z prostředí společnosti Lucasfilm a světa Star Wars daleko k oficiálním oznámením, lze je v současnosti považovat za velice pravděpodobné. Server Variety totiž… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Reklama

Reklama