Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • gouryella
  **

  Nemuzu si pomoci, ale vetsina filmu, kde hrala Hana Vitova (samozrejme Pytlakova schovanka byla vyborna) me pripada jako klon toho predchoziho - spousta sentimentu, zadny dej - a to je i tento pripad.(23.7.2002)

 • troufalka
  **

  Netřeba psáti dlouhých komentářu, kolega Marthos napsal vše podstatné. Zajímavé je použití dokumentárních záběrů Říma a autentický zvuk zvonů svatopetrského chrámu.(30.9.2015)

 • Marthos
  **

  Jeden z posledních filmových pohrobků Václava Binovce, kontroverzního režiséra s proměnlivým charakterem a vyhraněnou politickou orientací, odkazuje spíše k jeho předválečné tradici, která ovšem jen stěží mohla udržet krok se soudobým vývojem. Binovec se po nezdařeném barrandovském převratu v březnu 1939 stáhl do ústraní a další útočiště nalezl především ve Svitákem řízených hostivařských ateliérech. Sem byl také o pár měsíců později pozván Pavel Ludikar, významný operní pěvec mezinárodného renomé, který divákům zanechal mimo svých mimořádných hlasových záznamů také jednu z mála filmových kreací. Scénář ovšem nabízel jen stěží uvěřitelnou love story, v jejíž nevyzpytatelných osidlech uvízl jak Ludikar, tak Ladislav Boháč s Hanou Vítovou, populární dvojice, známá již z několika předchozích snímků. Jediné, co zde opravdu překvapí, je obsazení takřka čtyřicetileté Marie Rosůlkové do jedné z hlavních rolí ještě před jejím nejslavnějším "babičkovským" obdobím. Věru, bývala to fešná dáma.(4.10.2008)

 • YURAyura
  *

  1/10 Film kde je predem vsechno jasne, zapletka jako v soucasnych americkych kusech - nuda a naivita(22.3.2007)

 • Vesecký
  **

  Dost slabé, naivní a nudné. Další vztah Vítové a Boháče, všechny jako ze škatulky, vyzdvihnout nelze žádný herecký výkon. Není divu, že film zapadl, jeho zápletku rozluští divák o desítky minut dříve, než k němu dospějí tvůrci. Že paní Ptáková se tajemství otce dozvěděla a že to bude hrát zásadní roli, pak setkání Boháče s Vítovou v Miláně a následně i doma v Praze - ti se určitě vezmou, náhle tě to uhodí, že vlastně Vítová je dcerou dirigenta a zpěváka Pavla Ludikara... Některé pěvecké scény jsou přebytečné a láska Jaroslava Marvana k Marii Rosůlkové je přitažená za vlasy...(1.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace