poster

Cesta do Sonory

 • italský

  La parola di un fuorilegge... è legge!

 • anglický

  Take a Hard Ride

 • slovenský

  Cesta do Sonory

Western

Itálie / USA, 1975, 103 min

 • VanBradley89
  *

  Slabota. Brown a Cleef spolu natočili mnohem lepší El Condor. Ale přitom tohle nemuselo bejt špatný. Dobrý námět o převozu peněz, které každý chce získat. Jen by to nesmělo mít tak blbý scénář a špatnou režii. Jenže je to uděláno tak nezajímavě, že jediný důvod proč sem neusnul je vysoký výskyt přestřelek. Jinak nuda z hodně špatnými dialogy a zvláštními postavami.(5.7.2013)

 • JohnMiller
  **

  Na mňa tu bolo až príliš veľa slobodných negrov ktorý sa túlali Redneck landom. Boli príliš blízko hraniciam Mexika aby si ich nejaký plantážnik nedomestifikoval. Ide v podstate o slušne nakrútený western ktorý je nasiaknutý Blaxploitation až to pekné nieje.Nechápal som, v tomto mali prsty aj Taliani, no akosi ich v tom nevidím. Výzor Lee Van Cleefa som takisto nepochopil. Vyzeral s tými dlhými vlasmi akoby práve opustil Woodstock. Zhulený ako hippiesák. Vcelku to bolo nakrútené výborne, produkčne to bolo pomerne nebéčkové. Hudba ktorú zložil Jerry Goldsmith je to najlepšie čo sa tu nachádza. Ale mňa to aj tak nebavilo. Hlavné postavy mi neprišli sympatické, je tu prílišné honenie si čierneho ega. Nudný príbeh a zúfalo nedokončený koniec na kvalite nič nedodávajú. 2.5*(23.7.2014)

 • Tommassi3
  ****

  "Ty seš jen rozmazlenej náfuka !!" - "Nebudu jíst skunka, a dost !!" ;) Mluvit v případě Cesty do Sonory o klasickém westernu by jistě byl hodně zcestný nápad, ale jak vidno z upoutávek v případě TV Prima odpovědní lidé moc netuší, "vo co go", což mě však dnes už nemůže překvapit, a tak se nad tím ani nebudu pozastavovat !! ;) Po pár minutách od úvodních titulků mám jasno, tohle nebude obyčejný schematický ( spaghetti ) western, to se tak Take a Hard Ride jen tváří, Margheriti stvořil parádně bizarní road movie se dvěma černošskými hrdiny v hlavní roli, velmi mě potěšila i účast francouzské krasavice Catherine Spaak, která našla ve smrti za dobrou věc smysl života, to z indiánského kung-fu bojovníka nemluvy Kashtoka Jima Kellyho by měl pro změnu radost Emil Zátopek, ani Lee Van Cleef určitě nezklamal !! Spousta správně "vošklivejch a špinavejch" padouchů, kteří hlavně po zásahu kulkou padají z koní v takovém počtu, až je jednomu těch kaskadérů líto, to nakonec schytá dynamitem v nejlepší scéně tohoto kousku, který nenudí a mimo "černýho humoru" nabízí tucty přestřelek, pěstních bitek, slušných hlášek, dík kterým mu odpustíte i tu spoustu pitomostí, a především moc podařený soundtrack mazáka Jerryho Goldsmithe..;) [ Dabing 6/10 ] Kupodivu celkem slušná práce Studia Brněnské soukromé televize pro FTV Prima.(28.7.2013)

 • UncleG
  *

  Úplně na cáry mě roztrhala ústřední "gay" dvojice černých zámožných kovbojů v obtažených kalhotách a košilích s volánky. Ti jsou doprovázeni dalším "gay" černochem jak poleno, o kterém nám filmaři ovšem tvrdí, že je Indián. No, nevadí, rasově to má chlapec nějak pomíchaný, důležitý je, že ovládá Kung-Fu a má stejně kvalitně natužený afro jako jeho souputníci. Za nejzajímavější scénu z celého filmu považuju "velmi mužné" kování podkovy vůdcem této party: A -bouchynky -bouchynky- bouch! Tak trochu halucinogenní zážitek...(24.8.2010)

 • klerik
  ***

  Western so zaujímavými čiernymi hrdinami. Van Cleefova postava lovca je však bez väčšej hĺbky i charizmy. Na to, že ide o klasický film o prenasledovaní, je príjemne rôznorodý, akcie pekne odsýpajú. Občas vyvolá úsmev nejaký ten trik či indiánske kung-fu, ale aj vďaka takmer indianjonesovským útekom si western zapamätíte. Finále trochu hluché, ale to hlavne kvôli Cleefovej obyčajnosti...(8.6.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace