poster

Zero Hour!

Thriller

USA, 1957, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Klasický příběh o tom, jak se skupina lidí rozhodla, že si dá na palubě letadla rybu, která je zkažená. Bohužel mezi nimi byl i pilot. To je trochu problém, když letadlo potřebuje přistát a pilot se válí v křečích, možná umírá na otravu jídlem. Napínavé, tedy na svou dobu a s možnostmi, které film měl z hlediska trikového.(4.7.2017)

 • EdaS
  ****

  Moc pěkné. Předvoj tolik populárních letištních katastrofických thrillerů z let sedmdesátých (taky podle předlohy a scénáře Arthura Haileyho) byl velmi silnou inspirací Připoutejte se, prosím! - spoustu scén z něj si rozhodně vybavíte. To nic nemění na tom, že jde o dobře natočenou i zahranou (standardně velmi dobrý Dana Andrews a ještě lepší Sterling Hayden) napínavou zábavu.(21.8.2008)

 • Monicina
  *****

  Dávali to ešte za sosíku na rakúskej TV. Skvelý film podľa rovnako skvelej knihy a túžim po tom, aby ho niekedy dali znova.(2.3.2018)

 • Oskar
  **

  Let do Vinnipegu je ohrožen, když se ukáže, že oba piloti byli otráveni kontaminovanou rybou. Jeden z cestujících, bývalý letec s válečným traumatem a polorozpadlým manželstvím, se ujímá řízení... Adaptace knihy Let do nebezpečí. Film s ní nakládá velmi volně, což je někdy ku prospěchu věci (snížil se například počet cestujících; pilot, který ze základny naviguje nešťastníka v letadle, je jeho bývalý osobní nepřítel atd.), častěji to ale vede k absurdnímu a bezděčně směšnému jednání postav. Třeba letuška Janet, která je v předloze hlavní ženskou postavou a jakýmsi opěrným bodem v nastalé panice, se ve filmu chová jako otrávená brigádnice v samoobsluze a má inteligenci holky od krav. Když je třeba diskrétně zjistit, zda je mezi cestujícími lékař (a později pilot), zeptá se tak, aby to všichni cestující slyšeli a mohli začít panikařit. ;-) Část jejích povinností je navíc ve filmu proti vší logice svěřena připsané postavě odcizené manželky nedobrovolného pilota (další ukňouraná kreace Lindy Darnell). Po letadle kdekdo courá, jak ho zrovna napadne, skoro každou banální akci nebo pateticky pronesenou větu podbarví dramatický hudební akord, na palubě je i "roztomilé" dítě té manželské dvojice a divný chlap, který ho pořád obtěžuje s jakýmsi maňáskem. Kam se poděli odpadnuvší piloti nikdo neřeší... Neuvěřitelná slátanina, natočená s kombinací smrtelné vážnosti, horlivé snahy vyždímat ze všeho strašné drama, relativní řemeslné kvality a dobromyslné ignorance. Doporučeníhodné jen jako zjevná předloha parodie Připoutejte se, prosím!, která Zero Hour! obšlehla téměř scénu po scéně. Pokud bažíte po opravdu dobré a napínavé adaptaci Haileyho knihy, vyhledejte precizní rozhlasovou hru s Cupákem a Adamírou. 40%(28.2.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace