Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při náletu těsně před koncem druhé světové války učiní pilot Tedy Stryker (Dana Andrews) špatné rozhodnutí a zaviní smrt šesti členů své letky. Vina ho ničí a není schopen normálně žít a pracovat. Nakonec ho jeho žena Ellen (Linda Darnell) i se synem opouští a letí do Vancouveru. Strykerovi se podaří chytit stejný let a marně se během večeře, kdy cestující i posádka mají na výběr maso či rybu, snaží přesvědčit svoji ženu k návratu. Ryba však byla zkažená a všichni, kdo ji měli k večeří, jsou v ohrožení života, včetně Strykerova syna. Posádka je v bezvědomí, a tak Stryker musí překonat své trauma a  znovu se stát pilotem. (mortak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

mortak 

všechny recenze uživatele

Arthur Hailey prodal v roce 1956 svůj scénář kanadské televizi a vznikl úspěšný TV film. O rok později tu máme americký remake Zero Hour! a o další rok později vydal Arthur Hailey s Johnem Castlem knižní adaptaci Let do nebezpečí. V dětství to byla jedna z mých nejoblíbenějších knih a tak jsem pochopitelně filmovou verzí velmi zklamán. Celá ta melodramatická linka s manželkou a synem plus trauma z války ničí požitek z dramatické situace. Hailey to viděl taky, a proto v knize nic z toho nenajdeme. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Klasický příběh o tom, jak se skupina lidí rozhodla, že si dá na palubě letadla rybu, která je zkažená. Bohužel mezi nimi byl i pilot. To je trochu problém, když letadlo potřebuje přistát a pilot se válí v křečích, možná umírá na otravu jídlem. Napínavé, tedy na svou dobu a s možnostmi, které film měl z hlediska trikového. ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Let do Vinnipegu je ohrožen, když se ukáže, že oba piloti byli otráveni kontaminovanou rybou. Jeden z cestujících, bývalý letec s válečným traumatem a polorozpadlým manželstvím, se ujímá řízení... Adaptace knihy Let do nebezpečí. Film s ní nakládá velmi volně, což je někdy ku prospěchu věci (snížil se například počet cestujících; pilot, který ze základny naviguje nešťastníka v letadle, je jeho bývalý osobní nepřítel atd.), častěji to ale vede k absurdnímu a bezděčně směšnému jednání postav. Třeba letuška Janet, která je v předloze hlavní ženskou postavou a jakýmsi opěrným bodem v nastalé panice, se ve filmu chová jako otrávená brigádnice v samoobsluze a má inteligenci holky od krav. Když je třeba diskrétně zjistit, zda je mezi cestujícími lékař (a později pilot), zeptá se tak, aby to všichni cestující slyšeli a mohli začít panikařit. ;-) Část jejích povinností je navíc ve filmu proti vší logice svěřena připsané postavě odcizené manželky nedobrovolného pilota (další ukňouraná kreace Lindy Darnell). Po letadle kdekdo courá, jak ho zrovna napadne, skoro každou banální akci nebo pateticky pronesenou větu podbarví dramatický hudební akord, na palubě je i "roztomilé" dítě té manželské dvojice a divný chlap, který ho pořád obtěžuje s jakýmsi maňáskem. Kam se poděli odpadnuvší piloti nikdo neřeší... Neuvěřitelná slátanina, natočená s kombinací smrtelné vážnosti, horlivé snahy vyždímat ze všeho strašné drama, relativní řemeslné kvality a dobromyslné ignorance. Doporučeníhodné jen jako zjevná předloha parodie Připoutejte se, prosím!, která Zero Hour! obšlehla téměř scénu po scéně. Pokud bažíte po opravdu dobré a napínavé adaptaci Haileyho knihy, vyhledejte precizní rozhlasovou hru s Cupákem a Adamírou. 40% ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Moc pěkné. Předvoj tolik populárních letištních katastrofických thrillerů z let sedmdesátých (taky podle předlohy a scénáře Arthura Haileyho) byl velmi silnou inspirací Připoutejte se, prosím! - spoustu scén z něj si rozhodně vybavíte. To nic nemění na tom, že jde o dobře natočenou i zahranou (standardně velmi dobrý Dana Andrews a ještě lepší Sterling Hayden) napínavou zábavu. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama