Záznam divadelného predstavenia Radošinského naivného divadla. (RTVS)

nascendi

Zatiaľ najnižšie hodnotenie predstavenia môjho obľúbeného RND. Ide o akýsi druh remaku, ktorý sa snaží klasické predstavenie zaktualizovať a dať mu nový háv. Bohužiaľ ten nový háv mu nie celkom padne. Ožíval som pri slovných flashbackoch z pôvodného Jááánošíííka, nadšený som bol pri každom výstupe nestarnúceho a stále invenčného Stana Štepku, ktorému bol dôstojným partnerom Michal Kubovčík. U zvyšku predstavenia som uplatnil rýchloposun, pretože som celé predstavenie videl v minulom roku a nežiadalo sa mi repetície. ()

Flego

Stanislav Štepka prepracoval svoju úspešnú hru a dal jej nový moderný šat. Nie všetko vyšlo podľa predstáv, celkovo však hodnotím divadelný prepis pozitívne. Páčilo sa mi folklórne tanečné oživenie. Osme hodnotenie, druhý komentár. ()

IceQueen

Z môjho pohľadu citeľná zmena k horšiemu. Kedysi sa u nás platňa s Jááánošíííkom a Človečinou otáčala na gramofóne neustále, no potom "záhadne" zmizla (zmenila domácnosť) a bolo po srande. Ten scenáristický update ma rozosmial len málokedy, ale staré fóry potešili. S ohľadom na predošlé obsadenie majú súčasníci ťažkú úlohu, napríklad Markoviča ako Uhorčíka nemá ani v najmenšom šancu nikto prekonať, aspoň Štepka nesklamal. Keby som nemilovala originál a nepoznala ho takmer naspamäť, možno by som hodnotila inak. ()

Autogram

Pre mňa jeden z najlepších záznamov Radošinského naivného divadla. Pôvodnú staršiu verziu Jááánošíííka som nevidel a počul som iba útržky, takže som bol viackrát veľmi príjemne prekvapený. Funguje spojenie nových nápadov s folklórom, dialógov so stand-up komikou (Kubovčík aj ako autor) a dobre sú zaradené staršie scénky, ktoré mi boli povedomé. Pochváliť treba aj nekompromisný strih, vďaka ktorému má záznam prijateľnú dĺžku, pretože je diametrálny rozdiel sledovať divadlo naživo dve a pol hodiny a sledovať to isté v televíznom zázname, kde by takéto trvanie odradilo každého. –––– My, Slováci, máme tak radi, keď sedíme na zadku a niekto nám niečo donesie a my ho vyhodnotíme, či dosť. –––– Dychčia. Nemajú kondičku, lebo fajčia. Stále fajčia. Už neviem, či je to sľuk alebo šluk. ()

PTuranyi

Aktualizovaný remix divadelnej hry Jánošík necháva z pôvodného textu len úvodné scény, ktoré Stanislav Štepka sebe vlastným humorom rozvíja novými nápadmi. O humor teda nie je núdza. Noví herci RND zastanú svoje úlohy bez najmenšieho zaváhania a Michal Kubovčík je dôstojným nástupcom Milana Markoviča. Tanečné vsuvky SĽUKu sú síce nadbytočné ale velice dobre integruvané a našinca neurazia. ()