poster

Přísně tajné!

 • Velká Británie

  Top Secret!

 • Slovensko

  Prísne tajné

Komedie

Velká Británie, 1984, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (188)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $20,458,340Tržby Celosvetovo $20,760,000/45%/(8.8.2005)

 • Galadriel
  *****

  Naprosto skvělá parodie plná originálních vtipů, narážek a drobností u kterých se směju vždycky a pokaždé najdu ve filmu nějaký nový štíp. Není to asi moc známý film, ale je to škoda, protože opravdu pobaví.(13.7.2003)

 • Tosim
  *****

  Tvůrci zparodovali šmírácký stát takovým způsobem, jako kdyby tam snad žili celý život! ;-)(21.10.2003)

 • Enšpígl
  ***

  Trio ZAZ si dělá prdel ze všeho ,ale tenhle film je evidetně jejich nejslabší, samozřejmě místy se zasmějete,ale to při televizních novinách taky.Ale,abych jen nehanobil některé narážky jsou velmi povedené.(22.9.2006)

 • Djkoma
  ***

  Vysoká očekávání, průměrný výsledek. Přestože Val Kilmer docela válí a pár momentů je opravdu vynikajících (scéna pozpátku, vlak), tak celkově působí Přísně tajné! velmi nevyrovnaným dojmem a jen omezenou zásobou geniality. Škoda, téma si zasloužilo více, než Pacmana a Elvise. Frank Drebin proto startuje svou starou káru, aby mi přijel spravit chuť. Ale jeho šéf, už je na místě...(23.3.2011)

 • Renton
  ***

  Scénář: Jim Abrahams, David Zucker, Jerry Zucker, Martyn Burke .. Absurdní parodie špionážních filmů. Východ a náckové vs. západ a rock'n'roll USA star..(12.4.2005)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $20,458,340(30.5.2008)

 • Oskar
  ***

  Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět.(11.4.2003)

 • B!shop
  ****

  Tak tahle dneska uz asi kultovni parodie me teda nejak zvlast neoslovila. Ne ze by si vybrali tvurci spatnej typ filmu k sparodovani, bondovky, spionazni filmy a podobne, to je dobry tema, jenze i kdyz tu je forku dost, tak na ty skutecne vtipny si clovek musi vzdy chvily pockat. Precejen uz to je par let, co tenhle film vznikl a je to krapet znat, cely je to drobet vycpely, lehce se to tahne, zadnej originalni gag se moc nekona a navic Kilmer moc komickej potencial nema. Nicmene stejne je to lepsi nez spousta soucasnejch parodii, protoze tohle ma dostacujici pribeh a neni to jen sled scenek. Tak pri druhym skouknuti, kdy jsem vedel, do ceho jdu, jsem se bavil vic, takze 4*.(12.6.2008)

 • RHK

  Jedna z 18 nejlepších válečných komedií a satir - 18 Greatest Comedy / Satire War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

 • EdaS
  ****

  Příjemná vzpomínka na doby, kdy se ještě točily dobré parodie. Budu se muset podívat i po Připoutejte se, prosím!(17.2.2008)

 • BadoXXII
  ****

  Nicku, zkoušel jsem všechno - ambasádu, německou vládu, konzulát. Mluvil jsem i s americkým velvyslancem. Je to na nic. Prostě svou ženu nepřivedu k orgasmu. Jedna z najlepších paródií vôbec! Trio Z-A-Z bolo proste geniálne. Kam sa hrabú dnešné otrasne nechutné a humorom trápne paródie? Tak neuveriteľný nadhľad, neskutočný počet všemožných srandičiek a detailov. Hudobné čísla premakané. Jedna scéna lepšia ako druhá. Je to proste na neuverenie, koľko kvalitných nápadov sa vošlo do jedného filmu. Radosť pozerať. Mojím vrcholom paródie je trilógia Naked Gun, ale toto od toho veru nemá ďaleko. Naší chirurgové dělali co mohli, ale trvalo jim dvě hodiny, než z jeho tváře zmizel úsměv. A táto hláška z filmu asi najlepšie vystihuje moje pocity po dopozeraní. 85%(24.1.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Zkusil jsem všechno. Ambasádu, Německou vládu, konzulát i velvyslance při OSN ... a marně. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu." A zkusil jsi Anal Intrudera? Ten patrně vyřeší všechno i v zemi, kde nádraží přijíždí k vlaku, stromy předbíhají vlak, z cely vedou propojené únikové cesty, tažní poníci zpívají árie, krávy nosí holinky, pěstní bitky probíhají v barech na dně řek a střelecký hit Skeet Surfin snad ani nevede hitparádu. Tak to je Východní Německo dle mého gusta. Tolik kravin a narážek se prostě na tak malém časovém prostoru urodí málokdy.(6.10.2018)

 • Skejpr
  ****

  Todle byl hodně velký úlet. Viděl sem ho jako HODNĚ malej, ale vím, že se mi to líbilo.Parodine na Modrou lagunu sem sice tenkrát neocenil, a ani Bondovky jsem v té době neznal, ale o to víc mne už tenkrát pobavila parafráze na Velkou Vlakovou Loupež.(8.5.2006)

 • choze
  ****

  "JÁ VÍM. ZNÍ TO JAKO ZE ŠPATNÉHO FILMU." Raná ZAZ parodie na špionské filmy z druhé světové, střílející si ze všech možných filmových klišé (telefon v popředí byl boží) i řady konkrétních titulů (CASABLANCA, MODRÁ LAGUNA, VELKÝ ÚTĚK, ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ...) a s řadou filmařských vychytávek (scéna v knihkupectví natočená pozpátku nebo podvodní barová bitka). Obzvlášť mi uvízly jazykové hrátky jako kurz němčiny ("LAJNTUCHY A ŠNUPTYCHLY MÁŠ VE ŠPAJZU" ) a jména partyzánů odvozená z přejatých francouzských slov (Montáž, Etáž, Revanš, Croissant, Souffle, Avant Garde a Deja Vu). "LATRINO!"(6.8.2007)

 • genetique
  ****

  Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%.(9.11.2014)

 • betelgeuse
  ****

  Moc dobrá, i když ne tak známá parodie na špionážní filmy, která proti náckům staví amerického beach-popového zpěváka! Tenhle kousek gagy - v naprosté většině dobré kvality - doslova přetéká a člověk má co dělat, aby některé z nich (třeba ty v druhém plánu) vůbec pochytal.(10.12.2002)

 • Sarkastic
  ****

  „To je nemocnice, generále.“ – „Jaký je stav seržanta Krugera? Rozumím. Dejte mi vědět, kdyby se jeho stav změnil. Je mrtvý!“ ZAZ tentokrát na poli špionážní parodie. Znovu jde o parádní a nápaditou zábavu, Přísně tajné! nabízí spoustu vtipných, v některých případech nezapomenutelných scén: ozbrojení Američani, členky olympijského výběru, východoněmecká hymna, místní tance, poslední zpověď, souboj francouzských odbojářů s Němci (zvláště piškvorky, nerozbitné okno), pizzerie, načrtnutý plán, nešustící listí, tunel či podvodní bitka. Těch situací je opravdu hodně, i když nutno přiznat, že mezi nimi divák narazí i na slabší chvilky (podobně je na tom poněkud zdlouhavý rozjezd), někdy si tvůrci „odskočí“ k parodování dalších žánrů (čímž pak film lehce ztrácí na soudržnosti) a některé postavy (včetně Nicka) mi nepřišly zrovna nejsympatičtější. Na druhou stranu byla moc fajn hudba a potěšilo i rýpání do vlastních řad (zvlášť se „zemí, kde můžou zvolit herce prezidentem“). Ale vzhledem k tomu, že pravděpodobně ne všechno jsem napoprvé pobral (včetně narážek na osobnosti), k filmu se rád v budoucnu vrátím, prozatím to budou solidní 4*. „Chci ti to vysvětlit.“ – „Co je tady k vysvětlovaní?“ – „Chci jen říct...“ – „No tak, nejsem první muž, jenž se zamiloval do dívky, jež potkal v restauraci, a z níž se vyklubala dcera uneseného vědce, která se pak vrátí k milenci, jehož naposledy viděla na pustém ostrově, a který je pak o 15 let později vůdcem francouzského podzemí.“(25.8.2014)

 • Hellboy
  ****

  Val Kilmer je boží. Snad budu mít časem víc sil, abych napsal nějaký smysluplnější komentář:) Tento film jsem hledal neuvěřitelně dlouho, určitě víc než deset let a jsem neuvěřitelně rád, že jsem ho objevil. Jeden z nejzábavnějších od ZAZ.(28.9.2009)

 • Rex Mundi
  ****

  Vynikajúca paródia, na ktorej som sa smiala pri takmer každej scéne. Nechýbajú narážky na všetky možné filmy i hollywoodske klišé. Takto má proste dobrá a správne trafená paródia vyzerať.(12.4.2005)

 • kulyk
  ***

  Počin ze zlatého věku parodií, v němž oprávněně nevynikl. Ovšem mnohým dnešním dává na díru.(26.3.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10